Letiště

Letiště (Letiště)
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter

Cesta do Říma

Anniny rodiče Anežka a Jaroslav odjíždějí na výlet do Říma. Je to dárek, který dostali od Anny k výročí rubínové svatby. Na letišti se setkávají s průvodkyní Janou, která velmi rychle pochopí, že Jaroslav je konfliktní typ – turista stěžovatel.

Po nástupu na palubu letadla čeká Anežku a Jaroslava překvapení. Vedoucí kabiny na tomto letu je jejich dcera Anna. Anežka je v letadle šťastná – neletěla už moc dlouho a jako bývalé letušce ji výšky a létání chybí. Anežka je v sedmém nebi, když zjistí, že kapitánem tohoto letu je její bývalý kolega a přítel Víťa Blatný, který ji navíc osobně přijde přivítat mezi cestující. Radost ji nemůže zkazit ani věčně remcající manžel. Jaroslavovi se totiž z principu nelíbí nic a kapitán Blatný už vůbec ne. V mládí měli totiž konflikt, který vyvrcholil bitkou.
Anežka se nicméně s Blatným domluví, že se potkají v baru na ruzyňském letišti po návratu z Říma.

Veronika přichází do Central Airlines, aby si vyzvedla přihlášku pro konkurz na letušku. Potřebuje řešit finanční situaci, aby si mohli s Tomášem pronajmout byt a získat tím vytoužené soukromí. Tereza, která by jí formulář měla dát ji však místo rady jak jej vyplnit začne vyprávět o tom, že být letuškou je strašná věc, že jí to úplně zničí osobní život a ať si to opravdu rozmyslí. Veroniku, ale nic nemůže odradit.

V Římě je Anežka v sedmém nebi, všechno je tak nádherné, jenom Jaroslavově kritice neuteče nic, vadí mu celej Řím. Anežka se už ani nezlobí. Je už jenom smutná.


Veronika se poctivě připravuje na konkurz. Se spolubydlící Kateřinou trénuje jazyky, ale hlavně potřebuje morální podporu, protože se bojí, že konkurz nezvládne.
Na koleje přichází Vítek, omluvit se Veronice za faux pas s pronájmem bytu. Omluvit hlavně Tomáše a poprosit Veroniku, aby jeho nejlepšímu kamarádovi opustila. Zjistí, že Veronika se hlásí na konkurz, takže ji nabídne pomoc s přípravou. Na Točné dostane instruktáž od „odborníků.“
Kluci si z Veroniky dělají legraci a nechávají ji plnit absurdní úkoly. Veroniku to přestane bavit. Opravdu má z konkurzu trému. Bojí se, že zkoušky neudělá. Prosí Tomáše, aby jí vybavil protekci u Anny. Tomáš nechce, nenávidí protekci. Veronika se zlobí. Tomáš slíbí, že jí pomůže. Jde za Annou na letiště, ale pak nemá odvahu ji o Veronice říct. Taky nemá odvahu říct Veronice, že nic nevybavil.

Na druhý den se Anežce udělá špatně. Má stejnou slabost jako minule. Bolest se však stupňuje. Zůstává proto ležet na hotelovém pokoji. Posílá však Jaroslava na prohlídku, aby alespoň on z výletu něco měl.
Jaroslav se díky své konfliktní povaze sblíží s průvodkyní Janou. Ta je Jaroslavem fascinovaná. Stráví spolu celý den a pak i následní večer.
Anežce už je trochu lépe, ale celý pobyt zůstane na hotely. Jaroslav se najednou kompletně změní. Zajímá ho Řím, památky, projevuje radost, dokonce je chvilkama i milý. Anežka začíná mít podezření.
Hlavní postavy
Vedlejší postavy
Režie

INFORMACE K EPIZODĚ

  • Český název
  • Původní název
  • Číslování
  • Česká premiéra
  • Rok natočení
  • Odkaz na IMDb

NAVIGACE

TOOL BOX

AUTOŘI PROFILU

184268