plakát seriálu

Letiště

(Letiště)

Epizoda 1×22 – Dlouhý den
77 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Anežka se probouzí v nemocnici. Jaroslav seděl celou noc u ní. Je vidět, že se o manželku bojí. Anežka mu říká, že ví o tom, že se schází s průvodkyní Janou. Jaroslav se z toho snaží vybruslit, odchází z pokoje pro čaj. Když se vrátí, Anežka na pokoji není a prázdné lůžko stele sestra. Jaroslav se vyděsí. Anežka měla srdeční zástavu a teď ji operují.

Tereza má problém se zuby. Odchází k doktorovi. V APC ji zastupuje Kamila. Ta vůbec nemůže pochopit, jak může Tereza zvládnout tak nudou práci. Navíc dnes je zase den, když ředitel zapírá svou přítomnost v kanceláři. Karel omlouvá Annu, že dnes nepoletí, musí zůstat s mámou v nemocnici.

Martina má výčitky svědomí, kvůli Aleně. Protože ji poradila aby vyznala Pavlovi lásku, on ji odmítnul a Alena utekla. Václav se Martině diví jak ji mohla taková blbost napadnout. Martina výčitku vyhrotí – má pocit, že ji Václav neustále srovnává s Annou, žárlí na Václavovu minulost. Václav ji uklidňuje, miluje jenom ji. Martina je nešťastná.

Jaroslav čeká před operačním sálem na konec Anežčiny operace. Má výčitky svědomí, proto zavolá Janě, že už ji nikdy nechce vidět. Jana to nechápe, pláče. Za Anežkou přichází Anna. Maminku stále operují. Vyskytly se nějaké komplikace. Jaroslav vyvolá konflikt se sestřičkou. Anna se za něj stydí.

Fila s Karlem si prohlížejí Petřiny fotky pro firemní kalendář. Fila na Karlovi vyzvídá, jestli se Petra nezmiňovala o svém vztahu k němu. Má pocit, že ochladla, bojí se, jestli není příliš starý. Karel ho alibisticky uklidňuje. S Filou je lepší být zadobře. Fila dostane nápad, že by s Karlem měli zapít konec jeho svobody, když si teď bude brát Annu. Rozhodne se k této malé oslavě přizvat i Petru.

Janu úplně rozložil Jaroslavův telefonát. Neumí si to vysvětlit. Nebyla ani schopna jít do práce. Sedí na lavičce, potkává ji kolegyně, která vůbec nemá pochopení pro její cit k nerudnému důchodci.

Anežka je po operaci, museli jí udělat by-pass. Operace se podařila, i když se u ní vyskytly komplikace. Anežka potřebuje hlavně klid. Dcera s manželem proto odchází domů. Před domem stojí schovaná Jana. Anna volá Karlovi, aby po ní přišel. Ten se vymluví na práci. Anna zůstává přes noc s otcem.

Martina s Václavem prožívají krizi vztahu. Martina vše vyhrocuje a vztahuje na sebe. Neustále má pocit srovnávaní s Annou. Když k večeři špatně uvaří, nevydří dusno, které sama vytvořila a utíká ven. Václav ničemu nerozumí.

Karel, Fila a Petra zapíjejí v baru Karlovu svobodu. Fila je už značně přiopilý, chová se hlučně a trochu vulgárně. Když Petra odejde na toaletu, Karel poradí Filovi, aby se už neztrapňoval před Petrou a raději šel domů spát. Karel zůstává s Petrou sám. Petra je přítulná a svůdná. Karel zve Petru k sobě domů.

Hlavní postavy
Václav Schindler
Karel Halama
Petra Antlová
Roman Fila
Tomáš Schindler
Tereza Holerová
Vít Blatný
Robert Schindler
Anna Holubcová
Vedlejší postavy
Jaroslav Holubec
Martina Slatinská
Pavel Kučera
Anežka Holubcová
Režie
Informace k epizoděIMDb
Český názevDlouhý den
Původní názevDlouhý den
Rok natočení2006
Česká premiéra15. listopadu 2006
Typ epizodyStandardní epizoda
Autoři profilu epizody