plakát seriálu

Letiště

(Letiště)

Epizoda 1×18 – Holky na krku
71 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Na Točnou, kde teď u svého bratra Václava dočasně bydlí Robert přichází jeho bývalá manželka Ivana a sebou přivádí jejich dvě holčičky a psa. Protože odlítá na dva dny do Bruselu tlumočit, nechává je na hlídání Robertovi. Martina je naštvaná, protože po posledním výstupu, který Ivana na Točné předvedla si ji Martina v domě nepřeje. Navíc hlídání je na poslední chvíli, takže Robert neměl šanci přehodit si v práci směny. Musí odjet na letiště a holčičky zůstávají na krku Martině. Jí se to však vůbec nehodí, protože se domluvila s Filou a připravuje pro Central Airlines kalendář. Děti ji ruší od práce, navíc jsou hodně divoké.

Anežka s Jaroslavem obědvají. Jaroslav se náhle rozhodl, že chce pozvat Annu s Karlem na večeři. Anežka se chopí příležitosti a navrhne, že si zajde do kosmetického salonu. Jaroslavovi se ten nápad nelíbí, ale pak si uvědomí, že by mohl získat čas pro setkání s Janou.

Anna zašla za svou nejlepší kamarádkou Lucií do baru. Klasicky probírají své partnery. Anna si stěžuje, že Karel stále žárlí na Václava.
Když se Karel k dámám připojí, Lucie si ho začne dobírat, kdy bude svatba. Karel se odpovědi vyhne.

Martina je úplně zoufalá, nejenom, že vůbec nemůže pracovat, ale holky vůbec nezvládá. Dělají si s ní co chtějí. Pomoci se nedočká ani od Pavla s Alenou.

Jak se navíc ukazuje Robert nemá na děti čas ani další den. Tentokrát si je na starost vezme Václav. Odmítá, ale mít na krku ještě i psa. Ten musí s Robertem na letiště, čím se Robert dostává do konfliktu s Karlem.

Alena tajně miluje Pavla. Snaží se mu co nejvíce přiblížit. Proto ho požádá, jestli by ji nenaučil létat. Pavlovi je to dost divné, Alena se přece létání a výšek strašně bojí.
Alena se odhodlá a vyzná Pavlovi lásku. Ten je úplně zaskočen. To skutečně nečekal. Začne Aleně vysvětlovat, že miluje svoji manželku. Alena s pláčem utíká.

Jaroslav si domluvil s Janou schůzku. Ona ale trvá na tom, že přijde k němu domů. Anežka přece bude na kosmetice. Jenomže Anežka neodchází a neodchází. Jaroslav ji přesvědčuje, že do salonu musí – jednou se tam objednala a teď by nepřišla. Pořádek musí být. Anežka odchází.
Do bytu přijde Jana. S Jaroslavem se tak zapovídají, že přestanou hlídat čas. Anežka se vrací domů. Jaroslav se dostává do svízelné situace. Musí Janu dostat z bytu tak, aby na to Anežka nepřišla.

Karel flirtuje s Petrou. Nevěra je prý kořením dobře fungujícího vzatu. Netuší, že Anna rozhovor vyslechla. Anna je naštvaná. Vadí jí, že Karel ji stále vyčítá Václava a on „žertuje“ s Petrou. Pohádají se.

Robertovi na letišti utekla Baxina. Pes totiž našel v hale letiště Ivanu, která se vrací z Bruselu. Když Ivana vidí psa, myslí si, že ji Robert čeká i s dcerama. Celkem ji to těší. Pak ale zjišťuje, že se nic nezměnilo. Robert holčičky nehlídá, ztratil se mu pes a navíc je trochu opilej.

Karel s Annou jsou na Večeři u Anniných rodičů. Konflikt je zažehnán. Jaroslav si Karla pochvaluje. Byl by skvělej zeť. Karlovi to lichotí, Annu přivádí do rozpaků.

Ivana si přijíždí pro holky na Točnou. Václav se snaží mírnit její hněv. Ivana se pohádá s Robertem.

Anežka dá najevo Jaroslavovi, že ví, že u nich byla Jana. Nejvíc ji bolí, že Jaroslav umí být laskavý, pozorný a milý, ale až když se objeví mladá holka. Na to není co říct.

Karel je muž velkých gest. Přede všemi v práci požádá s kyticí růží Annu o ruku. Anna je opravdu hodně zaskočená. Celá situace je pro ní spíše trapná než radostná. Vezme si čas na rozmyšlenou.

Hlavní postavy
Václav Schindler
Karel Halama
Petra Antlová
Roman Fila
Tomáš Schindler
Tereza Holerová
Vít Blatný
Robert Schindler
Anna Holubcová
Vedlejší postavy
Lucie Jumblattová
Jaroslav Holubec
Vítek Halas
Martina Slatinská
Pavel Kučera
Anežka Holubcová
Režie
Informace k epizoděIMDb
Český názevHolky na krku
Původní názevHolky na krku
Rok natočení2006
Česká premiéra1. listopadu 2006
Typ epizodyStandardní epizoda
Autoři profilu epizody