plakát seriálu

Letiště

(Letiště)

Epizoda 1×27 – Kalamita
78 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Václav s Annou přijíždějí na Točnou. Protože Anna nemá kam jít – rozešla se s Karlem a otec ji odmítá, Václav ji nabízí střechu nad hlavou.

Petr Fendrych si konečně našetřil na noc s Lenkou. Protože je Petr Robertův kamarád, Lenka má s nocí s ním problém. Navíc na hotelu bydlí s Robertem. Protože je ale na něho naštvaná, za to, že jí podvedl se svojí bývalou ženou Ivanou, rozhodne se Roberta požádat o uvolnění pokoje na jednu noc. Fendrych ji navíc nabídl trojnásobek její běžné ceny. Robert souhlasí.

Nad Prahou zuří dešťová kalamita. Všechny lety jsou zrušené, letištní hala praská ve švech. Karel se lituje v baru Azyl. U Lucie, ale nenachází pochopení. Karel se rozhodne, že bude konat – zajde na Točnou a Annu přesvědčí, aby se k němu vrátila. Volá Tereze, že si bere v práci volno. Tereza ho prosí, ať to nedělá, že je práce nad hlavu teď, když mají letiště plné čekajících pasažérů.

Petra přichází do práce úplně proměněná. Rozhodla se, že změní svůj život a půjde víc do sebe. Začne oblečením. Už nechce být tak vyzývavá. Žádá Terezu o novou uniformu – blúzu bez výstřihu a delší sukni. Tereza ji prosí, aby ji radši pomohla řešit kalamitní situaci.

Anna má dnes volno, proto zůstává na Točné. Najednou se za dveřmi objeví Karel. Stojí na dešti, nechce vejít dovnitř a prosí Annu, aby se k němu vrátila, aby mu dala další šanci. Anna ho odmítá. Karel odchází.

Fila zjišťuje, že Karel není v práci a mobil má vypnutý. Zuří. Nemůže mu odpustit flirt s Petrou a to že se Karel jako šéf palubního personálu, rozhodne vzít si volno, když je na letišti krizová situace je neodpustitelné. Fila volá Anně. Anna mu oznamuje, že se rozešli a neví kde je Karel. Ale že ona na Ruzyň přijede, když je tam tak vypjatá situace a vezme i Veroniku. Václav se nabídne, že je tam v tomto počasí odveze. Když vycházejí z domu uvidí Karla sedět na dešti před domem. Václav odveze i Karla.

Po příjezdě na Ruzyň zapojí Tereza do práce i Václava. Je potřeba rodiče a dětma a starší lidi i s batožinou přivést do APC, kde můžou přečkat noc, než se obnoví provoz na letišti. Václav se od Terezy dozvídá, že jeho bratr Robert dostal distanc na půl roku, takže teď nemá práci.

Karla si na koberec pozve Fila. Hrozí mu, že ho zbaví místa šéfstevarda. Karel je apatický.

Robert uvolnil Lence hotelový pokoj a protože nemá kam jít, zajde na Točnou. Václav tam ale není. Pavel ze všech sil chytá do různých nádob vodu, která do hangáru teče děravou střechou. Robert požádá Pavla o možnost někdy na Točné létat, když má teď V CA distanc. Pavel souhlasí.

Anna s Petrou pečují o cestující v APC. Petra pociťuje potřebu se Anně za všechno omluvit. Chtěla by s Annou vycházet v dobrém a s Karlem to definitivně skončila. Anna omluvu přijímá.

Petra potkává Karla. Chtěl by s ní mluvit, ale ona s ním ne. Říká, že se změnila, chce být sama a prosí Karla o čistě profesionální vztah.

Robert s Pavlem sedí v klubovně a zahánějí zimu a Robertův žal. Robert je nešťastný z Lenky. Myslel si, že na ni nebude žárlit a teď se přes to neumí přenést.

Fila je šokovaný z Petřiny proměny. Vůbec, ale vůbec se mu nelíbí. Všechno dává za vinu Karlovi.

Anna s Petrou zůstávají v práci celou noc. Fila zjišťuje, že Karel odešel a na všechno se vykašlal. To Fila Karlovi nedaruje.

Na druhý den ráno je provoz opět obnoven. Cestující opouštějí APC i letiště a Fila nabízí Anně Karlovo místo.

Hlavní postavy
Václav Schindler
Karel Halama
Petra Antlová
Roman Fila
Tomáš Schindler
Tereza Holerová
Vít Blatný
Robert Schindler
Anna Holubcová
Vedlejší postavy
Jaroslav Holubec
Martina Slatinská
Pavel Kučera
Lenka Couralová
Petr Fendrych
Režie
Informace k epizoděIMDb
Český názevKalamita
Původní názevKalamita
Rok natočení2006
Česká premiéra4. prosince 2006
Typ epizodyStandardní epizoda
Autoři profilu epizody