plakát seriálu

Letiště

(Letiště)

Epizoda 1×31 – Karel Veliký
82 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Anna brzo ráno vstává, jde do nemocnice na test DNA. Dělá to tajně. Václav se vzbudí, je překvapen – Anna měla mít volno. Nabídne se, že Annu odveze na letiště. Anna odmítá, předstírá, že má inspekční let a vrátí se až na druhý den.

Anna přichází na gynekologii, podrobuje se odebrání vzorku pro test DNA na určení otcovství dítěte.

Karel obvolal několik konkurenčních aerolinií, nezdá se ale že by měl šanci se brzy někde zaměstnat. Fila ho všude pomluvil, na Karla jsou jenom špatné reference. Jeho stres se stupňuje. Karel míří kvapně ráno na letiště, chce si sjednat osobní schůzku z některou s konkurenčních aerolinek, když mu to šéf svým kádrováním už zavařil.

Po zmateném odchodu Anny sedí Václav s Tomášem u snídaně a ještě doznívá ranní podivnost. Možná díky zvláštnímu chování Anny při odchodu říká Václav synovi své kárné věty ohledně zadřeného motoru letadla o mírněji.
Do kuchyně vchází Robert, který u nich teď na čas bydlí, aby si rozmyslel svou budoucnost s Ivanou a Lenkou. Muži řeší ženy a letadla.

Karel se potkává s Filou. Fila má radost, že Karel vypadá nešťastně. Navíc opodál stojí Petra, takže je přesvědčen, že mají ti dva schůzku.

Do nemocnice za Annou přichází Lucie. Annu trápí představa, že by otcem dítěte mohl být Karel. To je pro ni nepřijatelné. Lucie si myslí, že je nakonec jedno, kdo bude otcem, podstatné je, že Anna bude mít miminko.

Karel s Petrou sedí v baru, Karel telefonuje – shání si práci, Petra laškuje. Karel by chtěl být vůči ní nepříjemnej, ale pak si uvědomí, že by potřeboval rychle poslat mail potencionálnímu zaměstnavateli, tak se snaží být milý. Chce si to s Petrou ujasnit. Můžou spolu chodit na kafe, ale nic víc nebude. Petra se urazí a odchází. Tohle všechno z povzdálí pozoruje Fila. Zdá se mu, že Karel není zas tak nefér chlap. Jde za Karlem a navrhne mu schůzku.

V baru Azyl panují zábavné přípravy společné večeře Holerových a Blatných. Bachira baví nabízet Tereze nejrůznější kombinace specialit a exotických zážitků. Pod veselostí je ale Terezin podtón nervozity. Do baru přichází Blatný, který se utahaný vrací z náročného letu.
Tereza je nervozní, svěřuje se Blatnému že se bojí že to maminka nějak pokazí. Blatný jí chlapácky ujišťuje, že maminku zvládne a že si ho určitě oblíbí.

V hangáru na Točné Robert s Václavem připravují porouchané letadlo na Machrův příchod. Machr je specialista na opravu malých letadel. Robert se svěřuje Václavovi, že neví co má dělat. Neví jestli se má vrátit k Ivaně, je mu líto, že se rozešli s Lenkou. Václav mu radí, aby si vybral dítě, to je nejdůležitější. Robert volá Ivaně.

Karel přichází za Filou na slíbenou návštěvu. Neví, co může čekat. Venku potká Petru. Je k ní úsečný. Karel nakoukne do kanceláře, tam je prázdno. Vejde. Petra je pořád za dveřma na chodbě a pokusí se vlísnout jako kočka dveřma. Karel jí ale jasným gestem naznačí, že žádná komunikace nebude a dveře jí před nosem přivře. Petra stojí bezradná a zklamaná venku .To vidí ze záchodu přicházející Fila. Vchází do kanceláře za Karlem. Je podivně přátelský, jako by jej uklidnilo to, že Karel byl tak odmítavý k Petře. Skoro se chová jako spojenec. A možná si chce Karla jenom udobřit. Pro Karla jsou Central Airlines pořád ještě možná zadní vrátka.

Robert se potkává s Ivanou v letištní hale. Je překvapen, že Ivana ještě pořád kouří. Oznamuje ji, že se vrací domů – k ní a k dětem.

Fila zve Karla do přípravny na kafe. Vstupují tam z Filovy kanceláře. Otevřou se dveře a vejde Anna. Oba se zarazí a hledí na ni. Fila odchází. Anna a Karel zůstávají sami. Anna neví co udělat. Rozpaky na obou frontách. Karel začne Annu vydírat. Připomene ji jejich dohodu. Jestli je dítě jeho, přenechá Anna Karlovi místo šéfstevarda, jinak vše řekne Václavovi. Anna je rozhořčená a bezmocná.

Tereza s maminkou přicházejí na "rodinnou oslavu". Do baru je uvádí Blatný. U stolu už sedí Vladimíra. V ní poznáváme Anninu gynekoložku. Blatný představí svou dceru. Vladimíra nevědomky naznačí, že Anna bude maminka. Vypráví veselou historku o tom, jak si paní Anna myslela, že se dá dělat zkouška otcovství z vlasů a přinesla sebou hřeben. Anna pracuje u tatínka v Central Airlines. Takto Tereza zjistí, že Anna je těhotná.

Anna se pokouší zjistit, jak by Václav reagoval na to, kdyby spolu nemohli mít dítě. Prostě snaží se zjistit, zda může Václavovi říct pravdu, že už těhotná je, jenom neví jestli s ním. Václav reaguje jednoznačně. Anna si tajemství nechává pro sebe.

Relativně hladký průběh večeře hatí především Terezina matka, která vycítí, že by se Blatný mohl stát potenciálním zeťákem, a klade mu tudíž spoustu všetečných otázek. Blatný je nejprve elegantně zvládá, ale jak postupuje večeře dál a dál je čím dál více nesvůj až se úplně rozčílí. Zahanbená Tereza se s matkou začne hádat, nevydrží to, pláče a utíká pryč. Blatný vybíhá za Terezou, ta se omlouvá za matčino chování, Blatný víc z lítosti než z radosti pozve Terezu na vycházku.

Anna vychází z ordinace a drží v ruce obálku s výsledky testů. Zastaví se, je nedočkavá a nervózní. Otevře obálku a začte se. Na její tváři je překvapení. Václav nebo Karel?

Hlavní postavy
Václav Schindler
Karel Halama
Petra Antlová
Roman Fila
Tomáš Schindler
Tereza Holerová
Vít Blatný
Robert Schindler
Anna Holubcová
Vedlejší postavy
Jaroslav Holubec
Pavel Kučera
Režie
Scénář
Informace k epizoděIMDb
Český názevKarel Veliký
Původní názevKarel Veliký
Rok natočení2006
Česká premiéra9. října 2011
Typ epizodyStandardní epizoda
Autoři profilu epizody