plakát seriálu

Letiště

(Letiště)

Epizoda 1×29 – Lhůta
72 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Vztah Anny a Karla hned na začátku začíná narážet na stereotypy z minulosti. Karel nemůže najít co hledá, protože Anna uklidila, ji se zase nelíbí jeho starý župan... Nakonec se domluví, že bude nejlepší, když jejich vztah začne zkušební lhůtou. Až pak se Anna k Václavovi definitivně nastěhuje. Jestli jejich vztah vydrží do Vánoc, bude mít perspektivu a můžou začít žít společný život.

Karel sedí v baru u Lucie , je negativně naladěný, zapíjí nespravedlivý osud. Nedokáže překousnout, že Anna je teď jeho nadřízená. Navíc způsob, kterým se po něm vozí Fila taky není nic příjemné. Karel se lituje, Lucie připomíná, že na tom Karel nese svou vinu. Pokazil co mohl, teď se dá všechno už jenom napravovat. Karel odchází, ve chodu do baru do něho vrazí bezdomovec Pier a chce peníze. Letiště v zimě naráží na problém s bezdomovci, kteří se schovávají před mrazem v teplých zákoutích terminálů.

Tereza ještě stále hlídá bratra Vladimíra, protože jejich matka je v lázních. Takže Vladimír je s Terezou v práci. Do APC přichází Anna. Vidí, že Tereza není nejšťastnější. Anna ji nabízí pomoc. Tereza se bojí, že ji nikdo pomoct nemůže, jejím problémem je totiž kapitán Blatný. Anna se nabídne, že zorganizuje na Točné oběd, na který pozve Terezu s bratrem i kapitána. Tereza je moc ráda.

Do letištního baru si bývalá Robertova manželka Ivana pozvala Lenku – jeho současnou přítelkyni. Ivana je nepříjemná, chová se k Lence povýšeně. Lenka je nad věcí, nemá chuť nechat se ponižovat. Pak ale Ivana vytáhne trumf – Robert se k ní vrátí, protože je s ním těhotná.

Karel volá Anně, aby si už konečně odvezla všechny svoje věci. Anna ho prosí o chviličku strpění. Bojí se donést si věci k Václavovi, protože mají zkušební lhůtu a není si úplně jista, že se zase bude stěhovat někam jinam.

Lenka a Robert se hádají. Robert nevěří, že je Ivana těhotná, Lenka ano. Navíc to, že Robert s Ivanou spal skutečně vnímá jako podraz. Lenka rozzlobeně odchází pryč.

Bezdomovec Pier nachází v hale pod sedačkami košík s kojencem. Někdo tady zapomenul dítě. Pier se rozhodne, že na tom vydělá a rozhodne se dítě odnést do Central Airlines.
Tereza celkem neví jak má problém řešit, navíc nechápe, proč bezdomovec přinesl dítě zrovna k nim. Rozhodne se zajít za Filou, ten nechápe proč ho zatěžují takovou věcí. Pak se ale rozhodne úkolem najít rodiče dítěte potrápit Karla.

Hlavní postavy
Václav Schindler
Karel Halama
Petra Antlová
Roman Fila
Tomáš Schindler
Tereza Holerová
Vít Blatný
Robert Schindler
Anna Holubcová
Vedlejší postavy
Lucie Jumblattová
Jaroslav Holubec
Lenka Couralová
Režie
Informace k epizoděIMDb
Český názevLhůta
Původní názevLhůta
Rok natočení2006
Česká premiéra11. prosince 2006
Typ epizodyStandardní epizoda
Autoři profilu epizody