plakát seriálu

Letiště

(Letiště)

Epizoda 1×38 – Muž, který přežil pád
78 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Viktor Bašó – muž, který přežil pád, ještě stále leží v nemocnici, která je pod tlakem novinářů. Ošetřující lékař trvá na tom, že k Bašóovi nikdo nesmí, ani vyšetřovatel Kalina. Ten se dožaduje výslechu přeživšího pasažéra. Bašó se však chová poněkud divně mesiášsky, zřejmě v důsledku prožitého traumatu.

Fila je v obtížné situaci – korunní svědek se probral z kómatu a kapitán Blatný ho všude obviňuje z havárie letadla. Fila apeluje na Karla, že musí držet při sobě, že jim jde o krk. Ale Karel ví, že o krk jde jenom ředitelovi.

Anna se potkává s Robertem u Terezina pultu, ptá se na Václava. Ten se už vrátil z Maroka. Robert jde k Filovi, aby se domluvili na návratu Roberta na místo pilota.
Tereze je líto, že Blatný Filu obviňuje z katastrofy. Ví, že Blatný má pravdu v tom, že Fila se k lidem chová příšerně, ale takové obvinění není fér.

Fila prosí Roberta, aby přemluvil Václava, ať začne lítat pro Central Airlines.

Tomáš se vyptává Václava, co zažil v Maroku a proč tam vlastně jel. Je zřejmé, že Václav si chtěl vyčistit hlavu, ale hlavně utéct před problémem s Annou. Taky se na ni teď vyptává.

Vyšetřovatelovi Kalinovi se konečně podařilo dostat k Bašóovi. Předmětem výslechu je všechno kolem havárie letadla – co se dělo před startem, proč vyměnili Blatného jako pilota, jak následně probíhal let. Bašo vypráví obskurní příběh o letadle, které nikdo neřídí a stevardovi Liborovi, který je příliš zaměstnán letuškou, aby se věnoval pasažérům. Kalinovi se výpověď zdá nevěrohodná, ale ví, že kdyby se toho chytili média, znamená to velký problém pro Central airlines. Podezírá Bašóa z toho, že chce CA svojí výpovědí vydírat.

Václav inkognito přichází do baru na letiště za Lucií, aby vyzvěděl, co se děje s Annou. Myslí si, že Anna se vrátila ke Karlovi, když s ním čeká dítě. Lucie ho vyvádí z omylu. Navíc mu připomíná, že to byl právě on, kdo si Annu odvezl od Karla z bytu.

Kalina oznamuje Filovi, co vypovídal Bašó. Fila tvrdí, že je to čirý nesmysl. Kalina souhlasí, ale radí Filovi, aby za Bašóem zašel. Nejvíc ho ale zajímá kapitán Blatný. Ten nemá důvod lhát jako Bašó.

Jaroslav vidí, že Anna není moc šťastná, že myslí na Václava. Radí ji, aby mu zavolala. Anna je ale hrdá, zavolat musí on.

Karel se trápí s kampaní pro Central Airlines. Neví, koho oslovit na moderování. Uvažuje o Tereze. Petra mu radí, ať osloví Viktora Bašó. Karel se Petře vysměje.

Fila zajde za Bašóem do nemocnice. Je to skutečně tak, že chce CA vydírat. Chce finanční kompenzaci za to, že nebude do světa šířit svou verzi havárie letadla. Řekne si o takové peníze, že Fila naštvaně odchází.

Robert přesvědčuje Václava, aby se vrátil k pilotování dopravných letadel. V CA bude blíž k Anně. Václav odmítá.

Roben, Karel a Fila mají poradu. Karel předkládá koncepci kampaně a mediálně známého moderátora – Viktora Bašó. Fila se mu vysmívá. Navíc je mu jasné, že ten podvodník by do něčeho takového nikdy nešel. Robenovi se to ale nezdá jako špatný nápad. Karel navrhne, aby peníze, které Bašó žádá dostal, ale s tím, že podepíše smlouvu na kampaň. Roben je nadšen, Fila to má zařídit. Karel nepokrytě útočí na Filovo místo.

Hlavní postavy
Václav Schindler
Karel Halama
Petra Antlová
Roman Fila
Tomáš Schindler
Tereza Holerová
Vít Blatný
Robert Schindler
Anna Holubcová
Vedlejší postavy
Jaroslav Holubec
Vítek Halas
Režie
Scénář
Informace k epizoděIMDb
Český názevMuž, který přežil pád
Původní názevMuž, který přežil pád
Rok natočení2007
Česká premiéra27. listopadu 2011
Typ epizodyStandardní epizoda
Autoři profilu epizody