plakát seriálu

Letiště

(Letiště)

Epizoda 1×05 – Na cestě
69 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Krize mezi Annou a Karlem vrcholí. Anna nedokáže Karlovi odpustit to, že byla sesazena z pozice letušky a už si nikdy jako letuška nezalétá. Karel se sice brání tím, že byl k tomuto kroku donucen svými nadřízenými, ale Annu to velice zasáhlo. Její zloba je natolik velká, že se od Karla odstěhuje. Nemůže žít s člověkem, který jí podrazil.

Ani mezi Tomášem a jeho adoptivním otcem Václavem to nevypadá na klid zbraním. Tomáš nechce ani za nic vycházet s Václavem. Martina mu to vyčítá. Snaží se Tomášovi vysvětlit, že i pro Václava bylo hodně těžké tak dlouho držet tajemství, že není jeho biologickým otcem. Přesvědčuje Toma , aby se s tím vyrovnal. Tomáš nezvládá, že je „úplně cizí“.

Tomáš prosí Vítka, aby mu půjčil tátovo auto, protož chce zajet pro Veroniku do nemocnice. Chce dodržet slib, který Veronice dal. Vítek se bojí požádat rodiče o auto, navíc Tomáš nemá řidičák. Tomáš je ale paličatý a tajně si půjčí Václavovo auto, v momentě když Václav odletí hlásit zpravodajství o dopravní situaci.

Anna přichází do práce s kufry. Myslí si, že bude jednoduché sehnat bydlení. Ani ji nenapadne, že už tak kritická situace může být ještě horší. Chce od Terezy pokoj na ubytovně. Dozvídá se ale, že by její žádost musel schválit Karel, takže Anna hledá další řešení.

Anna se svěřuje kamarádce Lucii. Ta ji unáhlený odchod od Karla vymlouvá. Anna prosí Lucii o nocleh. Lucie má však na návštěvě rodiče svého manžela. Anna začíná pomalu propadat zoufalství. Ale ke Karlovi se vrátit nemíní.

Veronika v nemocnici čeká na Tomáše. Bojí se, že slib nedodrží a nepřijede, odmítá však odvoz domů sanitkou.

Konflikt Václava a Tomáše se přenáší i do Václavova vztahu s Martinou. Nebaví ji už ty věčné hádky, prosí Václava, aby se usmířili.

Ředitel Fila chce od Karla hlášení o nouzovém přistání v Lisabonu. Letuška Petra se bojí, že by vyšlo najevo, že situaci nezvládla. Karel ji uklidňuje. Slibuje jí, že se o ní v hlášení bude zmiňovat jen a jen pozitivně. Půvabná a atraktivní Petra to prostě s chlapama umí.

Tomáš cestou za Veronikou řeší problém s autem, navíc vezme neodbytnou stopařku. Do nemocnice přichází pozdě, takže Veronika tam už není. Tomáš je zklamaný, ale musí se rychle vrátit domů. Bojí se, že Václav zjistí, že mu chybí auto. Plány mu kříží stopařka, které se Tomáš nemůže zbavit.

Anna se celý den snažila vyhnout Karlovi. Ubytování se jí sehnat nepovedlo. Nezbývá, než se vrátit zpátky k rodičům, kde už ale od svých patnácti let nebydlí. Ve svých čtyřiceti musí překonat svou hrdost a zazvonit u dveří svých rodičů. Maminka Anežka má z příchodu Anny velkou radost. Anna a její otec Jaroslav ale bohužel ne.

Hlavní postavy
Václav Schindler
Karel Halama
Petra Antlová
Roman Fila
Tomáš Schindler
Tereza Holerová
Vít Blatný
Robert Schindler
Anna Holubcová
Vedlejší postavy
Lucie Jumblattová
Jaroslav Holubec
Vítek Halas
Martina Slatinská
Pavel Kučera
Anežka Holubcová
Režie
Informace k epizoděIMDb
Český názevNa cestě
Původní názevNa cestě
Rok natočení2006
Česká premiéra18. září 2006
Typ epizodyStandardní epizoda
Autoři profilu epizody