plakát seriálu

Letiště

(Letiště)

Epizoda 1×01 – Narozeniny
71 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Letuška Anna je sebevědomá žena středního věku. Žije s o něco mladším šéfstewardem Karlem. Oba jsou zaměstnáni u stejné letecké společnosti Central Airlines), Karel je však zároveň Anniným nadřízeným. Anna žila dříve s Václavem, jejich dvanáctiletý vztah se ukončil před dvěma lety. Václav pracuje jako pilot malého letadla a žije na malém sportovním letišti za Prahou. Provozuje vyhlídkové lety, hlásí dopravní zpravodajství a vede leteckou školu.V domku na letišti spolu s Václavem bydlí ještě Václavův osmnáctiletý syn Tomáš a Václavova mladá přítelkyně, fotografka Martina. Tomášova matka tragicky zahynula, když byl Tomáš ještě velmi malý. Anna Tomáše vychovávala s Václavem.

Karel po nočním flámu není schopen absolvovat inspekční let. Anna je naštvaná a volá do práce, že přijede sama. Ředitel Fila Anně svěří novou letušku Petru, aby dohlídla na její zaváděcí let. Petra je mladá, atraktivní a bezprostřední holka a řediteli na ní dost „záleží“.

Na palubě letadla Petra způsobí několik faux pas a dostatečně znepříjemní let Anně i její kolegyni a kamarádce Lucii.

Po návratu je Anna pozvána na oslavu Tomášových osmnáctých narozenin. Václav věnuje synovi nový padák a Annu to pobouří. Hádá se s Václavem. Oslava vázne, proto se Tomáš rozhodne vzít Václavovu přítelkyni Martinu do hospody, aby si táta s Annou mohli všechno vyříkat osamotě. Václava tíží tajemství, které chce synovi prozradit, Anna mu radí, aby to nedělal. Martina s Tomášem se opilí vracejí z hospody. Anna si pod dojmem setkání s Václavem začíná uvědomovat, že její vztah s Karlem není tak ideální jak si myslela.

Hlavní postavy
Václav Schindler
Karel Halama
Petra Antlová
Roman Fila
Tomáš Schindler
Tereza Holerová
Vít Blatný
Robert Schindler
Anna Holubcová
Vedlejší postavy
Lucie Jumblattová
Martina Slatinská
Režie
Informace k epizoděIMDb
Český názevNarozeniny
Původní názevNarozeniny
Rok natočení2006
Česká premiéra4. září 2006
Typ epizodyStandardní epizoda
Autoři profilu epizody