plakát seriálu

Letiště

(Letiště)

Epizoda 1×10 – Nohejbal
75 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

V letištním baru, po inspekčním letu, oblečen ve stevardské uniformě čeká Karel na Annu. Jsou domluveni, že až Anna skončí za přepážkou, vyzvedne Karla a pojedou spolu domu. Karla začne balit nějaký neznámý muž. Karla to rozčilí, nesnáší, když se o stevardech říká, že jsou gayové. Když ho Anna konečně vyzvedne, Karlovi se mocně uleví.

Do baru, kde sedí Robert přichází letuška Petra. Robert ji zve na panáka. Snaží se Petru opít. Robert se na noc pozve k Petře domů. Roberta ale začne hledat jeho manželka Ivana. Hledá i na letišti. Tam ale potká Terezu a stěžuje si jí na Roberta, který je hrozný záletník. Ivana nechá u Terezy dopis. Je to žádost o rozvod.

Fila obviňuje Karla, že nese odpovědnost za postup posádky při incidentu s mrtvým mužem. Karel se brání, bylo to přece ředitelovo nařízení. Fila se snaží v Karlovi vzbudit pocit viny a tím očistit sám sebe. Drobně jej vydírá. Donutí Karla, aby sepsal návrhy na zlepšení palubního servisu a pověří ho sestavením týmů pro zápas v nohejbalu.

Tereza předává Robertovi žádost o rozvod. Chová se k němu pohrdavě, mluví s ním jako s domácím tyranem. Tereza mluví za všechny zklamané ženy světa. Roberta to po chvíli naštve a odejde.

Lucie se stavila u přepážky za Annou. Anna ji vypráví o svém návratu ke Karlovi. Není si však vztahem zcela jista. Má pocit, že Karel o ni neumí bojovat. Že vlastně neumí pořádně bojovat o nic. Stačí málo a oba se do sebe pustí. Na Karlovi je také vidět permanentní averze vůči pilotům. Je také dost zjevné, že v Karlovi vězí celoživotní komplex z toho, že je „jenom“ (šéf)stevardem. Robert má v hlavě žádost o rozvod a lehce se nechá vtáhnout do hádky. Hádku slyší ředitel, který má kancelář hned vedle. Vyzve je, aby svůj konflikt vyřešili sportovním zápasem v nohejbalu. Piloti proti stevardům.

Hlavní postavy
Václav Schindler
Karel Halama
Petra Antlová
Roman Fila
Tomáš Schindler
Tereza Holerová
Vít Blatný
Robert Schindler
Anna Holubcová
Vedlejší postavy
Lucie Jumblattová
Jaroslav Holubec
Vítek Halas
Martina Slatinská
Pavel Kučera
Anežka Holubcová
Režie
Informace k epizoděIMDb
Český názevNohejbal
Původní názevNohejbal
Rok natočení2006
Česká premiéra10. dubna 2006
Typ epizodyStandardní epizoda
Autoři profilu epizody