plakát seriálu

Letiště

(Letiště)

Epizoda 1×35 – Nový rok
78 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Po silvestrovských oslavách velmi společensky unavená Tereza vyčerpaně sedí za svým pultem v APC a opatrně usrkává kafe. Kapitán Blatný přichází do práce, čeká ho let do Moskvy - nové destinace Central Airlines . Blatný se Tereze svěří, že má velmi špatný pocit ze svého dnešního letu. Létá už 33 let, ale takhle silnou předtuchu ještě nikdy neměl. Udělá všechno proto, aby byl let zrušen.

Jaroslav s Janou snídají. Jaroslav má po silvestrovské noci kocovinu. Anna se chystá do práce. Čeká ji pohotovost. Má ale ranní nevolnost, vypadá špatně. Jaroslav ji přesvědčuje ať zůstane doma. Anna jede na Ruzyň.

Posilvestrovsky rozladěný Fila přichází do práce.Tereza mu řekne o Blatném a jeho předtuše. Fila má špatnou náladu, není mu po divoké silvestrovské noci dobře. Nemíní řešit žádné problémy. Situaci zlehčuje. Vždycky, když se někomu někam nechce letět, tak má předtuchu. Takovejch předtuch už tu bylo. Kdyby měl dát na každou předtuchu, tak se nikam nelítá.

Karel a Petra se probouzejí v Karlově posteli, Petře zvoní budík. Karel se ptá, co blázní, Petra si otráveně vzpomene, že má dneska ráno let do Moskvy. Karel nechce, aby odešla, proto volá do práce. že je Petra nemocná. Zjišťuje, že pohotovost má Anna, ale jí místo Petry poslat nechce. Karel nasadí na tento let Libora Havlína. Petra zjišťuje, proč neposlal do vzduchu Annu, dozvídá se, že Anna je těhotná.

Blatný se stavuje u Fily, odevzdává mu svůj kufřík, že do Moskvy nepoletí, protože má předtuchu, že by se něco špatného mohlo s letadlem stát. Filu to rozčílí a pošle Blatného na palubu letadla příkazem. Blatný se brání, ale je mu to málo platné, Fila hrozí vyhazovem a sankcemi. Blatný nakonec odchází s tím, že Fila ty lidi bude mít na svědomí.

Veronika si posmutněle hraje se svým talismanem od Tomáše, když se Kateřina vrací ze své silvestrovské pijatiky. Od předvánočního večírku mezi holkami panuje napětí. Veronika viděla Kateřinu s Tomášem na Silvestra a Kateřinu baví předstírat, že s Tomášem teď chodí ona.

Libor Havlín vítá cestující na letu do Moskvy. Libor se snaží vystupovat mile a usměvavě jako vždy, ale je na něm vidět, že toho příliš nenaspal a taky, že nemá zrovna velkou radost, že si ho Karel vybral jako oběť k dnešnímu letu. Blatný nastupuje na palubu, ale místo do kokpitu přichází mezi pasažéry a oznamuje jim, že let bude pravděpodobně zrušen.

Václav leží v posteli a spí. Na druhé polovině postele spí Robert. Otevřou se dveře a do pokoje přichází Tomáš. Vzbudí Václava, oznamuje mu, že zaspal vyhlídkový let, který musel udělat Pavel. Václav má mimořádně špatnou náladu. Chce aby ho celý svět nechal na pokoji.


Blatný začne pasažérům vyprávět, že by si dnešní let měli opravu rozmyslet. Libor telefonuje Filovi a informuje ho o situaci - Vítězslav Blatný prostě odmítá vzlétnout s již plně připraveným letadlem, protože má iracionální špatný pocit. Vyzývá cestující, aby si z letadla všichni vystoupili – pak se nikam nepoletí. Fila je vzteky bez sebe. Dá na Blatného zavolat psychiatra a letištní ochranku, ať ho vyvedou z letadla.

Petra se má potřebu bavit o Anně, očividně ji Annino těhotenství nejde z hlavy. Přemýšlí, jak dlouho už Karel s Annou nežije, počítá si to na prstech. Karlovi volá Fila, musí přijít řešit krizovou situaci – hodně pasažérů z letadla vystoupilo.

Fila osobně běží na palubu letadla. Hádá se z Blatným. Ten Filu obviňuje – jestli nechá letadlo odletět, má všechny ty lidi na svědomí. Fila uklidňuje cestující. Osobně se zaručuje za bezpečný let. Letadlo startuje směr Moskva. Blatného vyšetřuje psychiatr.

V přípravně pilotů sedí Anna. Je stále bílá jako stěna. Přichází Karel. Zajímá se o Annin zdravotní stav, omlouvá se jí za extempore o Vánocích. Nabízí se, že zajde za Václavem a vysvětlí mu, že si na dítě žádný nároky nedělá. Anna odmítá taková řešení. Karel prosí Annu, aby neříkala Petře, že dítě je jeho. A ať oznámí Filovi, že je těhotná – měla by se nechat přeřadit na zem. Anna nechce – lítání je to jediné, co ji zbylo. Karel nesouhlasí, mohla by ublížit dítěti a to je přece i jeho. Do této situace přichází Petra – zjišťuje, že Anna nečeká dítě s Václavem.

Psychiatr sděluje Filovi, že Blatný je normální, má mu udělit jenom měsíc volna. Fila zuří – pilot, který odmítá let a ještě má mít měsíční volno je jeho firmě na nic.

Petra před Karlem utekla na dámské toalety. Je na pokraji nervového zhroucení. Karel vchází za ní, pokouší se jí vše vysvětlit. Nechce dítě s Annou – chce žít s Petrou. Petra se uklidní.

Blatného odchytne rozzuřený Fila. Fila se po Blatném vozí a stanoví mu obrovskou pokutu. Blatný se hájí, že ho již ráno upozorňoval na svou předtuchu, že odmítnul letět, ale byl do letadla proti své vůli převelen. Odmítá pokutu zaplatit. Celý konflikt končí tím, že Blatný prohlásí, že půjde létat pro jiné aerolinie. Fila se mu směje, že v jeho věku už ho nikde nevezmou. Blatný Filu obviní, že je zodpovědný za životy lidí na palubě letadla do Moskvy a dává výpověď s tím, že se o pokutu bude soudit. Fila výpověď přijímá s tím, že tu pokutu z něj dostane. Blatný si odejde zabalit věci.

Veronika přichází na Točnou za Tomášem. Ten je ale uražený, kvůli mejdanu s pilotama. Nechce Veroniku ani vidět, takže ji nepustí ani k sobě do pokoje. Veronika to vnímá tak, že teď Tomáš skutečně chodí s Kateřinou.

Fila oznamuje Tereze, že Blatný oficiálně v Central Airlines skončil. Má ale problém s nedostatkem pilotů. Chce, aby Tereza zavolala Robertovi Schindlerovi, který má sice distanc, ale Fila ho teď potřebuje.

Přichází hlášení, že rádiové spojení s letadlem do Moskvy bylo přerušeno. Letadlo není na žádném radaru, zmizelo ze světa.

Hlavní postavy
Václav Schindler
Karel Halama
Petra Antlová
Roman Fila
Tomáš Schindler
Tereza Holerová
Vít Blatný
Robert Schindler
Anna Holubcová
Vedlejší postavy
Jaroslav Holubec
Vítek Halas
Pavel Kučera
Libor Havlín
Režie
Scénář
Informace k epizoděIMDb
Český názevNový rok
Původní názevNový rok
Rok natočení2007
Česká premiéra6. listopadu 2011
Typ epizodyStandardní epizoda
Autoři profilu epizody