Letiště

Letiště (Letiště)
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter

Odbory

Za Terezou přijde matka a nechá jí na hlídání slabomyslného bratra Vladimíra. Tereza nechce, aby s ní bratr v APC byl, celkově se totiž stydí za svou rodinu. Když Tereza na chvíli odejde do šatny, bratrovi se podaří vstoupit do Filovy kanceláře. Ten na Vladimíra křičí, Tereza přiběhne, brání bratra. Fila rezignuje. Vladimírovi se povede rozbít Terezino akvárium, všude je voda, mrskající se rybičky, sklo, nad tím vším hysterický Vladimír. Tereza ho uklidňuje. Přichází Fila. Je sprostý, uráží Terezu. Ta odvádí bratra, je popuzena Filovým chováním. Chce si na něj stěžovat.

Tomáš je nešťastný z Veroniky, protože na něho nemá čas. Chodí do školy, do práce, s Tomášem se vídá tak jednou týdně. Stěžuje si Vítkovi. Ten mu ale závidí i ten jeden den v týdnu. On je sám, nemá žádnou holku. Tomáš mu nabídne, ať se pokusí sbalit spolubydlící Veroniky Kateřinu. Ta taky nikoho nemá, když po něm minule vyjela. Vítkovi se to nezdá, ale Tomáš hned Kateřině volá a domluví Vítkovi schůzku.

K řediteli Filovi se objedná kapitán Blatný. Každý kdo nalétal milion kilometrů dostane odznak a papírové čestné uznání. Stevardi i piloti. Milion se dá nalétat tak zhruba za pět let. Blatný se dožaduje osmého milionářského odznaku. Pro každou společnost je to čest, zaměstnávat takového pilota. Je to jedna z věcí, na které si Blatný zakládá. Ředitel Fila jeho touhou pohrdá. Blatného se Filův přístup dotkne.

Lenka čeká na Roberta v baru, kde ji potká Blatný, kterému se samozřejmě Lenka líbí. Lenku Blatného letecké historky docela zajímají a nechá se pozvat na panáka.

Tereza taky sedí v baru s bratrem a čeká na matku. Blatný si přisedne. Je k bratrovi překvapivě empatický a skvěle si s ním rozumí. Tereza může na Blatným oči nechat. Oba je navíc spojí i naštvanost na ředitele Filu. Tereza se rozhodne něco udělat s Filovou šikanou všech zaměstnanců. Rozhodne se založit odbory.

Celou idylickou scénu razantně přeruší až rozčílená matka, která si přišla pro syna, nemohla ho najít. Dokonce se ptala i Fily, který má Tereziny rodiny plné zuby. Ten jí řekl, že podle něj budou sedět v baru, což je pro něj rozhodně bezpečnější, než aby byli v APC. Terezina matka se na Terezu naštve, že tahá bratra po barech, ztropí jí scénu a odvede si Vladimíra domů. Tereza se stydí za matku, Blatný se snaží nervózní situaci zmírnit. Všechno marně.

Lenka šla za Robertem do APC. Místo Terezy stojí na recepci Petra. Přicházejí i Anna s Karlem a společně komentují přítomnost Lenky. Karel si ji pamatuje z letu na Kanáry, takže hned všichni vědí, že Robert chodí s prostitutkou. A všichni se Robertovi diví. A nejvíc se diví Petra.

Vítek se potkává s Kateřinou. Setkání je zpočátku divné, ale nakonec se oba sblíží.

Václav začíná trochu žárlit na svého mladšího bratra Roberta. Nenápadně vyzvídá, jestli Martině nevadí, že u nich tak dlouho bydlí. Zdá se mu, že si s Martinou moc dobře rozumí. Martině to přijde legrační. Přesvědčuje Václava o své lásce.

Tereza se vrací do práce. Petra je šťastná, že ji konečně vystřídá. I ona je dnes naštvaná na ředitele. Tereza je teď už definitivně přesvědčena, že je potřeba založit odbory. Její iniciativa se setká s překvapivě pozitivním přijetím u kolegů. Jenom dva lidi nemají pochopení. Karel a Fila.

Lucie je na návštěvě u Anny. Opět je hlavním tématem k řešení Karel. Anna si stále není jista tím, jestli si ho chce vzít. Bojí se, neumí si to představit. Neví, jestli by sní chtěl mít Karel děti, jestli je má vůbec rád. Lucie ji uklidňuje, přimlouvá se za Karla. Anna pláče.
Hlavní postavy
Vedlejší postavy
Režie

INFORMACE K EPIZODĚ

  • Český název
  • Původní název
  • Číslování
  • Česká premiéra
  • Rok natočení
  • Odkaz na IMDb

NAVIGACE

TOOL BOX

AUTOŘI PROFILU

184268