plakát seriálu

Letiště

(Letiště)

Epizoda 1×25 – Pohřeb
71 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Anna přichází domů k otci. Ten s ní odmítá komunikovat, nechce ji vpustit ani dovnitř bytu. Jaroslav je přesvědčen, že Anna svoji matku „zabila“, nechce si nechat vysvětlit, že Anežce už zbývalo jenom pár dní života.

Kapitán Blatný se taky nemůže vzpamatovat ze smrti Anežky. Potkává se s Robertem a snaží se zjistit, jestli Robert jako Václavův bratr neví o věci víc a jestli by neměl zajít za Jaroslavem. Robert však řeší svoje problémy. Fila mu vzal osobní ohodnocení a Robert se dostává do finanční tísně. Hotelový pokoj, ve kterém bydlí s Lenkou je pro něho moc nákladný. Blatný mu poradí, ať si bere lety navíc.

Václav, Tomáš a Veronika večeří už bez Martiny. Tomáš s Veronikou jsou veselý páreček, kterému to celkem klape, zatímco znovu osamělý Václav je dost posmutnělý – události posledních dní na něj dolehly. Tomáš s Veronikou to vidí a snaží se Václava jakýmkoli způsobem rozproudit. Václav se obviňuje se smrti Anežky, navíc je mu jasné, že se teď všechno obrátí proti Anně.

Anna s Karlem snídají, Anna je stále nešťastná z chování otce, snaží se to nějak s Karlem vyřešit. Anna sedí u stolu celá zničená, ale Karel zaujímá svou klasickou alibistickou polohu. Vypadá to, že i Karel tak trochu za smrti Anežky viní Václava a Annu. Ta pochopí, že od Karla se útěchy nedočká.

Robert s Lenkou jsou ve svém hotelovém pokoji. Robert by chtěl Lence naznačit, že by si měli najít nějaké levnější bydlení, protože mu docházejí peníze, ale bojí se tu věc podat tak, jak je. Chodí kolem horké kaše, nechce sdělit důvod a pak pochopí, že Lenka chce zůstat v hotelu. Robertovi nezbývá nic jiného, než vzít si lety navíc.

Jaroslav telefonicky domlouvá pohřeb. Chce jednoduchý obřad, ale není schopen domluvit se s pohřebním ústavem, není schopen ani pořádně se o sebe postarat. Je sám, nešťastný a zničený.

Robert sedí u Fily v kanceláři, kam přišel zažádat o lety navíc. Fila sedí za stolem a s gustem uplatňuje vůči Robertovi veškeré výhody, které mu přináší jeho nadřazené postavení i Robertův nedávný průšvih. Robertovi je tento rozhovor velmi nepříjemný.

Anna se rozhodne zabývat se svou svatbou s Karlem. Myslí si, že kdyby to trochu popohnali, přestal by ji Jaroslav tak zatvrzele odmítat. Karel toto rozhodnutí zpochybňuje. Má zato, že by Jaroslava ještě více popudilo, že se Anna chce vdát hned po maminčině pohřbu. Karel tím přirozeně hájí své zájmy. Anna je ale natolik nešťastná, že se rozhodne podpořit ji v tomto svatebním úsilí. Karlovi zazvoní mobil. Volá Jaroslav, chce, aby ho Anna navštívila.
Do hotelového pokoje přichází pikolík. Přináší nezaplacené účty za ubytování. Lenka je překvapená.

Petra s Robertem mají společnou pohotovost. Petra se Robertovi přiznává, že má nového milence, nechce ale prozradit koho. Protože Filovi stále vrtá hlavou, kvůli komu ho Petra opustila, tajně dvojici pozoruje a věří, že jednou ty dva přichytí při činu.

Anna se snaží uklidit otcův byt a domluvit se s ním, jak by měl vypadat pohřeb. S Jaroslavem je ale každá domluva těžká. Chce se s Anežkou rozloučit v soukromí, po svým. Anna by chtěla obřad zaplatit, otec odmítá. Opět obviňuje Annu ze smrti Anežky. Nakonec z Jaroslava vypadne, že už nechal manželku zpopelnit. Anna je v šoku.

Petra si našla Karla v baru. Ten se jí v poslední době vyhýbá. Petra to nechápe. Lucie, která je rozhovoru částečně přítomná je na Petru nepříjemná – dává ji jasně najevo, že Karel si bude brát její kamarádku Annu. Petra se snaží Karla přesvědčit.

Lenka přichází za Robertem do práce. Tam se od Terezy dozvídá, že Robert přišel o část platu, je ve finanční tísni a musí lítat navíc. Robert na ni nemá čas, Lenka je naštvaná. Fila, který se domnívá, že Robert spí i s Petrou je účastný hádky s Lenkou a užívá si to.

Petra přichází za Karlem, že by mu mohla pomoct s organizováním svatby. Karel nechápe. Petra pláče, Karel kapituluje a podléhá…

Anna má opět pochybnosti o svatbě, cítí odpovědnost za smrt matky. Lucie ji utěšuje a přesvědčuje, že svatba má smysl.

Karel s Petrou se milují v Karlově kanceláři, když jsou v nejlepším, vejde dovnitř Fila.

V bytě u Jaroslava je malá soukromá rozloučka s Anežkou. Je na ní i Anežčina sestra Zlata ze Slovenska, Anna s Karlem, kapitán Blatný a Václav s Tomášem. Toto spojení lidí nemůže dopadnout dobře, ani když jde o pohřeb.

Hlavní postavy
Václav Schindler
Karel Halama
Petra Antlová
Roman Fila
Tomáš Schindler
Tereza Holerová
Vít Blatný
Robert Schindler
Anna Holubcová
Vedlejší postavy
Jaroslav Holubec
Pavel Kučera
Režie
Informace k epizoděIMDb
Český názevPohřeb
Původní názevPohřeb
Rok natočení2006
Česká premiéra27. listopadu 2006
Typ epizodyStandardní epizoda
Autoři profilu epizody