plakát seriálu

Letiště

(Letiště)

Epizoda 1×49 – Poradna pro uprchlíky
78 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Martina, za asistence Lucie a Petry, zařizuje poradnu pro uprchlíky v tranzitním prostoru pražské Ruzyně. Martina je jeho vedoucí a správcovou. Lucie a Petra jí s celou věcí pomáhají. Všichni se jim vysmívají, podceňují možnosti poradny... Nicméně se plánuje menší slavnostní otevření.

Anna přichází do Central Airlines ukázat malou Anežku. Když dorazí, dozví se o otevírání Centra. Je trochu překvapená, že ji nikdo nepozval (byla přece u plánování). Od Martiny a Petry to chápe, ale že si na ni nevzpomněla Lucie, to ji zaráží.

Anna v APC nejdříve narazí na Terezu, která je z malé Anežky samozřejmě úplně nadšená. Posléze potká Filu, který dítěti věnuje jenom rutinní pozornost.

Následně se Anna setká s Karlem, který je rozhodnut Annu ignorovat, ale přítomnost malé Anežky ho nalomí. Přímý kontakt se svým biologickým potomkem mu zabraňuje chovat se neurvale.

Vítek si dodělává u Pavla pilotní licenci. Pavel stále neví, proč o to oba kluci tak usilují. Vítek ani Tomáš za pilotní kurz nezaplatili. Vítek se tak nějak automaticky počítá do rodiny lidí na letišti Točná.

Pavel se Václavovi svěřuje se svojí komplikovanou finanční situací. Poté, co Václav odešel létat k Central Airlines, se začalo skromné hospodaření aeroklubu hroutit.

Zpátky na Točné Anna Václavovi vypráví o Karlově hezkém chování vůči ní a dítěti. Václava to vystraší a rozhodne se zorganizovat oficiální osvojení dítěte.

Jana opouští Jaroslava. Mnohokrát jí zkouší volat, Jana mu telefon nezvedá.

Hlavní postavy
Václav Schindler
Karel Halama
Petra Antlová
Roman Fila
Tomáš Schindler
Tereza Holerová
Vít Blatný
Robert Schindler
Anna Holubcová
Vedlejší postavy
Lucie Jumblattová
Jaroslav Holubec
Vítek Halas
Režie
Scénář
Informace k epizodě
Český názevPoradna pro uprchlíky
Původní názevPoradna pro uprchlíky
Rok natočení2007
Česká premiéra7. ledna 2012
Typ epizodyStandardní epizoda
Autoři profilu epizody