plakát seriálu

Letiště

(Letiště)

Epizoda 1×24 – Poslední let
75 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Anna je u maminky v nemocnici. Anežku za dva dni propustí do domácí léčby. Její stav je stabilizovaný, ale nikdy už nebude v pořádku. Anežka se dceři svěří se svým velkým přáním. Chtěla by ještě jednou letět. Ví, že je to nerozumné, ale věří, že právě teď je ten správný čas, že teď na to má sílu. Že za týden třeba nebude mít sílu ani zvednout se z postele.

Lenka s Robertem sedí v baru na letišti. Robert letí do Vídně a slibuje Lence dárek. Lenka zůstává sama a přisedá si k ní Ivana, bývalá Robertova manželka. Chce Lenku upozornit na to, že Robert ji věrný nikdy nebude. Lenka se směje a s radostí Ivaně sděluje, že sama má v tomto směru „máslo na hlavě“, protože se živí jako prostitutka. Ivana je v šoku.

Anna prosí Karla, aby ji pomohl splnit Anežčino přání. Karel to odmítá jako naprosto vyloučenou věc. Tohle riziko není ochoten podstoupit. Navíc si myslí, že je to hloupost. Anna je zklamaná.

Napětí mezi Martinou a Václavem se stupňuje. Václav netuší, že Martina ví o jeho úletu s Annou. Nechápe proč je Martina tak náladová.

Anna hledá spojence pro vyplnění Anežčiny touhy znovu letět letadlem. Zajde za kapitánem Blatným a prosí ho jako starého přítele svoji matky o pomoc. Blatný všechno chápe, ale není v jeho možnostech vzít nemocnou Anežku na palubu letadla. Kdyby se ji totiž něco stalo, odpovědnost za její stav by nesla společnost Central Airlines. Blatný Anežce poradí, ať zajde za Václavem a poprosí ho o soukromý let. To by nemusel být problém.

Anna potkává v Central Airlines Martinu. Ta se tváří nepřátelsky. Martina má osobní důvody, ale Tereza s Annou to přičítají zklamání, které Martina podstoupila v souvislosti s focením firemního kalendáře. Ten je už totiž na světě a Martině se nejenom že nelíbí, ale Fila se s ní odmítá bavit o honoráři.

Anna zajde za Václavem na Točnou. Prosí ho o soukromí let pro Anežku. Václav má jediný pochopení. S Annou si rozumějí. Anna je kvůli mamince moc nešťastná, Václav ji utěšuje. V ten moment se vrací Martina. Myslí si, že je svědkem něčeho intimního. Rozhodne se, že se od Václava odstěhuje. Václav se jí snaží celou situaci vysvětlit, ale společně dospějí jenom k tomu, že jejich stav se octnul na mrtvém bodě. Martina odchází.

Robert nestihne zpáteční let z Vídně. Sháněl Lence dárek a prošvihl odlet. Petra i Blatný jsou na něho naštvaní. Robert musí cestujícím vysvětlit, že teď jsou nuceni čekat, až jim letiště udělí povolení ke startu. Letadlo čeká tři hodiny.
Fila, který Roberta podezírá i ze vztahu s Petrou, si Roberta vychutná. Vezme mu osobní ohodnocení, který u pilotů tvoří až třetinu platu.

Anežku konečně propouštějí z nemocnice. S Jaroslavem čekají na Karla s Annou, aby maminku odvezli domů. Místo nich však na pokoj vchází v uniformách dva piloti – Blatný a Václav s kyticí. Anežka je nadšená, Jaroslavovi se to nelíbí. Anna a Karel přijdou až po nich. Annu to překvapí. S Václavem nic konkrétního nedomluvila. Vše je jeho aktivita. Když Karel vidí Václava, urazí se. Navíc si myslí, že ho Anna podrazila. Karel odchází. Všichni ostatní jedou na Točnou, kde je připravena malá hostina a Anežku čeká její poslední let.

Hlavní postavy
Václav Schindler
Karel Halama
Petra Antlová
Roman Fila
Tomáš Schindler
Tereza Holerová
Vít Blatný
Robert Schindler
Anna Holubcová
Vedlejší postavy
Jaroslav Holubec
Martina Slatinská
Pavel Kučera
Anežka Holubcová
Režie
Informace k epizoděIMDb
Český názevPoslední let
Původní názevPoslední let
Rok natočení2006
Česká premiéra22. listopadu 2006
Typ epizodyStandardní epizoda
Autoři profilu epizody