plakát seriálu

Letiště

(Letiště)

Epizoda 1×07 – Rubínová svatba
69 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Anniny rodiče mají výročí – slaví rubínovou svatbu. Anežka chce překvapit otce Jaroslava, proto se rozhodne překvapit ho výletem do Řevnic. Řevnice jsou totiž místem jejich seznámení. Protože Jaroslav na výročí zapomněl, a z podstaty jeho povahy vyplývá, že je to remcal a mrzout, chová se na výletě příšerně. Všechno mu vadí, všechno včetně Anežky kritizuje. Anežce se na výletě udělá špatně, téměř ztratí vědomí. Jaroslav se poleká a na chvíli se uklidní.

Václav zjišťuje, že jeho nevlastní syn Tomáš zanedbává školu. Místo do školy chodí za Veronikou. Václav se rozhodne hledat pomoc u Anny, která vychovávala Tomáše spolu s ním. Věří, že Anna by mohla mít na Tomáše dobrý vliv. Zajde za ní na Ruzyň a zjišťuje, že Anna už nelétá. Místo letušky dělá za přepážkou na letišti – prodává letenky.

Václav se potkává i s ředitelem letiště Filou. Ten mu nabízí práci. Chce, aby se vrátil jako pilot na dopravní letadla. Václav odmítá. Je mu dobře na malém letišti.

Václav se potkává i s Karlem. Karel pochopí, že Václav neví o jeho rozchodu s Annou.

Petra se zlobí na Karla kvůli tomu, že hrál s Filou golf o právo první noci právě s Petrou.

Anna si domluví schůzku s Tomášem v baru na letišti. Pokouší se mu vysvětlit, že pro Václava celá situace nebyla a není jednoduchá. Tomáš to pochopit nechce a uraženě odchází.

Jaroslav po návratu domů domlouvá Anežce, aby zašla k doktorovi.

Anna se rozhodne zajít na malé letiště za Václavem, aby mu sdělila jak dopadla její snaha s Tomášem. Na Annu na důvěrně známých místech sedne melancholie. Václava najde v klubovně. Jejich rozhovor však přeruší Pavel s Martinou, kteří se vrátili z leteckého snímkování. Martina je vůči Anně ostražitá.

Anna se večer vrací domů. Pochopí, že Jaroslav na výročí úplně zapomněl. Anna pomůže otci dostat se z trapné situace. Má totiž pro rodiče dárek – letenky na výlet do Říma. Přenechá otci teda svůj dárek. Anežka je šťastná. Jaroslav nenávidí výlety.

Václav čeká doma na Tomáše. Je noc. Tomáš se nevrací.

Hlavní postavy
Václav Schindler
Karel Halama
Petra Antlová
Roman Fila
Tomáš Schindler
Tereza Holerová
Vít Blatný
Robert Schindler
Anna Holubcová
Vedlejší postavy
Lucie Jumblattová
Jaroslav Holubec
Vítek Halas
Martina Slatinská
Pavel Kučera
Anežka Holubcová
Režie
Informace k epizoděIMDb
Český názevRubínová svatba
Původní názevRubínová svatba
Rok natočení2006
Česká premiéra25. října 2006
Typ epizodyStandardní epizoda
Autoři profilu epizody