plakát seriálu

Letiště

(Letiště)

Epizoda 1×34 – Šťastný a veselý
82 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Veronika se vrací po Vánocích od rodičů na kolej. V pokoji objevuje Kateřinu, která se vrátila od rodičů dříve, než měla v plánu. Mezi oběma dívkami je cítit napětí, které rychle přeroste v ostrý spor. Veronika vyčte Kateřině večer, kdy vyjela po Tomášovi. Kateřina to popírá, tvrdí že to byla jenom hra - a že to bylo oboustranné, což není pravda. Hádka graduje a Veronika naštvaně odchází z pokoje.

Tomáš vyzvídá na Václavovi jak se má Anna, že by bylo fajn kdyby ji pořál do Nového roku. Václav má za to, že se doprošovat nebude.

Tomášovi volá Kateřina a zve ho na Silvestrovský mejdan. Tomáš odmítá, chce jít na letiště čekat Veroniku, která se bude vracet z letu. Kateřina je zklamaná.

Anna, která se opět nastěhovala do rodičovského bytu, volá do práce a snaží se vyměnit si s někým službu. Strašně ráda by někam letěla. Nechce zůstat doma s otcem a Janou. Jsou k ní moc milí, Jana se i snaží vše připravit tak, jak to dělala Anežka (Anna ji v tom i pomáhá), ale Anna se necítí úplně ve své kůži.

Jana Anně závidí, že bude mít miminko. Taky by si už nějaké přála. Dokonce ho chce mít s Jaroslavem. Anna nevěří svým uším.

Fila je ve své kanceláři. Karel přichází s nabídkou společné silvestrovské oslavy na usmířenou. Fila váhá, nechce se mu, obzvlášť, když je oslava naplánovaná ke Karlovi domů. Fila totiž k smrti nerad navštěvuje cizí byty. Karel ho ubezpečuje, že by ho Fila zklamal, Petra totiž už od rána houževnatě kuchtí, takže to vypadá na báječný gurmánský zážitek. V rozhodování zaváží představa večera stráveného s manželkou Dagmar. Fila teda souhlasí s nabídkou Karla.

Jaroslav, který je teď k Anně nesmírně pozorný a snaží se být i laskavý se vrací z města se šampusem pro děti, aby si i Anna mohla s nimi připít. Anna ale za chvíli odejde na letiště. Jana zachraňuje situaci – je skvělé, že s Jaroslavem můžou zůstat osamotě.

Lucie pořádá v baru silvestrovský večírek. Tereza už Lucii dělá společnost. Lucie se moc těší na dceru, která se má dnes vrátit spolu s Bachirem z Libanonu. Má pro ni nachystány i  vánoční dárky.

Jaroslavovi je líto, že je Anna sama a smutná. Cítí na tom svůj podíl viny. Chtěl by to nějak napravit. Uvažuje o tom, že zajde za Václavem a zkusí to urovnat. Anna ho moc prosí, ať to probůh nedělá. Anna má svou hrdost a nic takového nepřipustí.

Václav tráví večer s Robertem. Oba dva mají splín, litují se. Nejlepší by bylo tento večer zaspat.
Karel se vrací domů, nalézá Petru uprostřed naprosté kuchyňské katastrofy. Chlebíčky se nepovedly, pomazánka se srazila, pražené mandle připálily, mouka se vysypala, těstoviny rozvařily... Petra je mírně hysterická, má pocit, že selhala. Karel vyřeší situaci tak, že objedná silvestrovské pohoštění z oblíbené restaurace. Petru utěší a společnými silami odstraňují v bytě napáchané škody...

Bachir se vrací z Libanonu bez malé Sofie. Lucie nevěří svým očím. Bachir dceru naechal u své matky. Lucie je vztekem nepříčetná. Propuká divoká hádka.

Kateřina se rozhodne, že si večer zkazit nenechá a vybere se za Tomášem na letiště.

Václav a Robert se snaží usnout, ale nejde to. Oba mají nostalgickou náladu. Pak si vzpomenou, že úplně zapoměli na svou mámu a nepopřáli ji ani na svátky. Tak se rozhodnou poslat ji speciální silvestrovský pozdrav.

Fila přichází ke Karlovi. To pozvání nebyl dobrý nápad. V trojúhelníku Karel – Petra – Roman není vše dořešeno a nálada vázne. Fila se rychle opije a dělá schválnosti. Všem je to nepříjemné.

Anna s Veronikou se vracejí z letu. Anna půjde na oslavu do Azyl baru k Lucii a Veronika, protože Tomáš zatím na letiště nedorazil, odchází na večírek pilotů.

Karel s Petrou vyhazují opilého Romana Filu.

Tomáš přichází do baru. Tam vládne napětí mezi Bachirem a Lucií. Tereza se omlouvá Anně, že tajemství s těhotenstvým provalila před Václavem. Je ji to líto, protože tomuto vztahu moc fandila. Tomáš se diví, že Veronika šla na večírek, chce ji najít, ale nikdo neví kde ten mejdan pilotů je a Veronika nezvedá Tomášovi telefon.
Konflikt mezi Lucií a Bachirem kulminuje. Opouštějí bar, hádají se.
V baru začnou obsluhovat Tereza s Tomášem.

Václav s Robertem mají splín. Václav se cítí starý a unavený, chce od všeho utéct. Robert si říká, že už by se měl vykašlat na všechny ženský.

Blíží se půlnoc. Tento Silvestr je trochu rozpačitý, trochu divný a smutný. Málokdo je s tím, s kým by si přál být . Snad ten příští bude šťastný a veselý.

Hlavní postavy
Václav Schindler
Karel Halama
Petra Antlová
Roman Fila
Tomáš Schindler
Tereza Holerová
Vít Blatný
Robert Schindler
Anna Holubcová
Vedlejší postavy
Jaroslav Holubec
Vítek Halas
Pavel Kučera
Režie
Scénář
Informace k epizoděIMDb
Český názevŠťastný a veselý
Původní názevŠťastný a veselý
Rok natočení2006
Česká premiéra30. října 2011
Typ epizodyStandardní epizoda
Autoři profilu epizody