plakát seriálu

Letiště

(Letiště)

Epizoda 1×52 – Trauma
82 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Václav s Robertem dostali po únosu od Fily volno na zotavenou. Václav se chová poněkud divně, dost o věci přemýšlí – je rád sám, zatímco Robert zdánlivě vypadá, že celou situací s únosem prošel hladce.

Petra také dostala od Fily volno na zotavenou. Karel Petru opečovává. Zakazuje jí vylézt s postele, nosí jí snídani, dokonce jí koupí králíka. Karel si díky únosu uvědomil, co k Petře cítí. Plánuje týden volna, vymýšlí pro Petru program.

Robert se opíjí v letištním baru u Lucie a vypráví o únosu. Poprvé si uvědomil, že má strach, uvědomil si, jak je slabý. Nedokáže si to srovnat v hlavě, jestli se považuje za slabocha nebo hrdinu. Spíš slabocha. Je mu z toho na nic. Robert se opije tak, že začne svou agresivní chmurou obtěžovat hosty baru a Lucii.

Ahmad se snaží vypátrat skutečné místo pobytu své ženy a dětí, jsou neznámo kde, možná už ani ne v Čechách, žádné oficiální informace o jejich pobytu neexistují. Schovávají se – před policíí i Ahmedem. Ahmed se doslechne o člověku (také uprchlík), který je schopen je vypátrat. Říká se mu Samir – funguje jako takový soukromý detektiv, dokáže vypátrat ztracené příbuzné, kteří se potulují ilegálně po celé Evropě.

Tomáš opět letí s Adélou Císařovou. Po přistání si Adéla zamlouvá dalších pět letů. Chlapci jsou nadšeni, Adéla oba naprosto uhrane. Vyzařuje z ní sexuální fluidum, oba jí v podstatě zobou z ruky. Najednou se začnou zákazníci hrnout. Když chlapci plánují lety dokonce jim nestačí letadlo.

Pavel je na tom pořád bídně. Nemá moc práce. Samozřejmě to vyčítá Tomášovi s Vítkem. Přesto se rozhodne pokusit o jakési usmíření: navrhne chlapcům spolupráci – odpustí jím nájem a poplatky za licenci s tím, že budou spolupracovat. Tomáš s Vítkem jsou ale rozjetí a odmítnou.

Hlavní postavy
Václav Schindler
Karel Halama
Petra Antlová
Roman Fila
Tomáš Schindler
Tereza Holerová
Vít Blatný
Robert Schindler
Anna Holubcová
Vedlejší postavy
Lucie Jumblattová
Jaroslav Holubec
Režie
Scénář
Informace k epizodě
Český názevTrauma
Původní názevTrauma
Rok natočení2007
Česká premiéra19. ledna 2018
Typ epizodyStandardní epizoda
Autoři profilu epizody