plakát seriálu

Letiště

(Letiště)

Epizoda 1×51 – Únos
77 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Ocitáme se na palubě uneseného letadla. Oba únosci působí dost zmatkářsky, neprofesionálně a vystrašeně. Ten klidnější z obou vyzve letušku Petru, aby zašla za pilotem a řekla mu, ať letí směrem na USA.

Letadlo pilotuje Václav a Robert. Václav vyjde z kokpitu a v nastalém zmatku spolu s Petrou únosce přesvědčí, že let do USA je nesmyslný. Nestačí na něj palivo.

Ahmadovi přišlo z Ministerstva vnitra zamítnutí jeho žádosti o azyl a Ahmad musí zpátky linkou do Turecka. Martina se snaží situaci řešit. Zdá se to jako zbytečné. Filu už celá věc s uprchlíky strašně štve. Má za to, a není daleko od pravdy, že uprchlíci škodí prosperitě Central Airlines.

Václav neustále s únosci komunikuje, snaží se je přesvědčit že jejich čin je nesmyslný.

Do APC se dostávají jen sporadické informace, co se děje. Když jsou vypuštěni cestující, běží Anna do letištní haly a hledá mezi propuštěnými Václava. Když se dozvídá, že v letadle zůstal, je naprosto vyděšená.

Pro propuštění cestujících se policie rozhodne proniknout do letadla. Fila je zásadně proti – na palubě jsou stále jeho zaměstnanci. Fila ale současně řeší poškození letadla. To trochu vzbuzuje nevoli ostatních, zejména Karla. Policie zváží rizika a nakonec se rozhodne do letadla proniknout. Riskují tak život lidí, kteří ostali na palubě.

Hlavní postavy
Václav Schindler
Karel Halama
Petra Antlová
Roman Fila
Tomáš Schindler
Tereza Holerová
Vít Blatný
Robert Schindler
Anna Holubcová
Vedlejší postavy
Lucie Jumblattová
Jaroslav Holubec
Režie
Scénář
Informace k epizodě
Český názevÚnos
Původní názevÚnos
Rok natočení2007
Česká premiéra14. ledna 2012
Typ epizodyStandardní epizoda
Autoři profilu epizody