plakát seriálu

Letiště

(Letiště)

Epizoda 1×53 – Václav hrdina
82 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Václav s Robertem se po dovolené vrací do práce. Fila si pozve Václava k sobě do kanceláře a požádá ho, zda by se neúčastnil tiskové konference o únosu letadla. Central Airlines se stále potýkají se špatnou ekonomickou situací firmy. Zákazníků neustále ubývá. Nejdříve pád letadla, nyní pokus o únos, důvěra lidí ve firmu je nahlodaná. Fila se to pokouší zvrátit a chce k tomu použít Václava, nového hrdinu v týmu. Václav je teď hrdina, a mediálně by to mohlo prospět!

Jaroslav přinutí Janu jít s ním do gynekologické ordinace dr. Blatné – najde Anninu obálku a Janu proti jejímu vědomí telefonicky objedná.

Jana s Jaroslavem čekají v čekárně plné gynekologických pacientek. Hádají se. Jana ale neví, co Jaroslav chystá, Jaroslav jí tvrdí, že jdou jenom na vyšetření.
Jana s Jaroslavem jsou u dr. Blatné. Když se doktorka ptá, proč tu jsou, vypálí Jaroslav, že kvůli potratu. To je pro Janu šok.

Na tiskovou konferenci je pozván i agent Bratislava, aby všem vysvětlil že nešlo o teroristický útok. Novináři se vrhnou na Bratislavu, Filu s Václavem zpočátku úplně ignorují. Bratislava je pro ně zajímavější. Filu to vytáčí, skáče Bratislavovi neustále do řeči a upozorňuje na „hrdinu Václava“. Když ale nakonec Václav promluví, nemá z toho už tak nervózní Fila radost: Václav se proti Filovým původním předpokladům únosců zastane.

Karlovi vadí fakt, jak si Petra rozumí s Václavem (v souvislosti s organizací sbírky se vídají). Naopak konflikt mezi Václavem a Filou mu náramně vyhovuje.

Ahmadovi přišlo v minulém díle zamítnutí žádosti o azyl. Ahmad šílí. Martinu to ničí, nemá na to nervy. Ahmad je velmi impulzivní, běduje a hroutí se. Martina ho utěšuje, jejich náklonnost se prohlubuje.

Tomáš s Vítkem si pořídili „nové“ letadlo a teď ho křtí. Letadlo je pronajaté z jiného letiště. Chlapci se moc těší, jak svůj byznys teď pořádně rozjedou. Pavel je stále velmi skeptický a znovu, přes všechna rozhodnutí brát chlapce jako „klasickou“ konkurenci, sděluje Václavovi svou obavu.

Hlavní postavy
Václav Schindler
Karel Halama
Petra Antlová
Roman Fila
Tomáš Schindler
Tereza Holerová
Vít Blatný
Robert Schindler
Anna Holubcová
Vedlejší postavy
Lucie Jumblattová
Jaroslav Holubec
Pavel Kučera
Režie
Scénář
Informace k epizodě
Český názevVáclav hrdina
Původní názevVáclav hrdina
Rok natočení2007
Česká premiéra21. ledna 2012
Typ epizodyStandardní epizoda
Autoři profilu epizody