plakát seriálu

Letiště

(Letiště)

Epizoda 1×04 – Velký návrat
71 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Karel absolvuje inspekční let na Kanárské ostrovy. Při zpáteční letu do Prahy je přes pražskou centrálu nahlášeno nebezpečí bombového útoku, letadlo musí nouzově přistát. Karel ani druhá letuška Petra situaci nezvládnou. Cestující odmítají znovu nastoupit do letadla. Anna situaci vyřeší a všechny kolegy podrží. Letadlo nakonec bezpečně doletí až do Prahy. Anna je hrdinkou dne, ale ví to jenom Karel a druhá letuška Petra.

Václav zařídí Tomášovi jeho první samostatný let. Tomáš to vnímá jako „úplatek“ pro zlepšení vzájemného vztahu. Opět se pohádají.

V nemocnici, do které se kluci dostali po svém posledním paraglidování se Tomáš seznámil s Veronikou. Veronika je čtyřiadvacetiletá studentka a v nemocnici je s akutním zánětem slepého střeva. Tomáš se rozhodne jí navštívit. Líbí se mu a zdá se, že by si mohli rozumět. Protože potřebuje zapůsobit řekne ji, že je pilot a čeká ho samostatný let. Tím si zabezpečí Veroničin obdiv. Slíbí ji, že ji zase navštíví.

Václavova přítelkyně Martina zjišťuje proč jsou Václav se synem v permanentním konfliktu, nabízí se, že by jim mohla pomoct, protože si Tomášem dobře rozumějí. Václav ji prozrazuje tajemství.

Tomáš letí svůj první samostatný let. Pro celé osazenstvo sportovního letiště je to událost. Václav ze země pozoruje malé letadlo s hrdostí i obavou. Po přistání čeká Tomáše „křest“ s tradičním Nápojem lásky. Teď je z něj skutečný pilot.

Václav se na Tomáše zlobí, že nedodržel předpisy. Zkazí mu tím první let. Konflikt se prohlubuje.

Tomáš nachází útočiště u Veroniky. Tu mají zanedlouho propustit z nemocnice. Tomáš ji slibuje, že jí odveze domů. Nechává ji svůj talisman na důkaz toho, že pro ní skutečně přijede.

Hlavní postavy
Václav Schindler
Karel Halama
Petra Antlová
Roman Fila
Tomáš Schindler
Tereza Holerová
Vít Blatný
Robert Schindler
Anna Holubcová
Vedlejší postavy
Lucie Jumblattová
Vítek Halas
Martina Slatinská
Pavel Kučera
Režie
Informace k epizoděIMDb
Český názevVelký návrat
Původní názevVelký návrat
Rok natočení2006
Česká premiéra13. září 2006
Typ epizodyStandardní epizoda
Autoři profilu epizody