plakát seriálu

Letiště

(Letiště)

Epizoda 1×32 – Vypečený oběd
77 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Dozvídáme se, že otcem dítěte je Karel. Anna je zničená. Lucie Anně radí, ať to Václavovi neříká. Anna se domnívá, že Václav to má právo vědět. Lucie nesouhlasí, ale Anna neumí takhle lhát a rovněž se bojí, že by se pravda stejně provalila. Lucie argumentuje tím, že Václav nebude chtít vychovávat další cizí dítě. Anna si to nemyslí.

Václav má dobrou náladu. Stále netuší, že je Anna těhotná. Rozhodli se s Annou pozvat Roberta s Ivanou na předvánoční oběd, takže vše připravuje.
Veronika s Tomášem se taky rozhodnou udělat pro Vítka a Kateřinu předvánoční večírek na Točné. Veronika připravuje pro Tomáše překvapení.

Anna přichází za Filou – rozhodla se složit funkci šéfstevardky. Fila je překvapený, vůbec to nechápe, ta práce přece Anně šla výborně. Anna se brání sdělit pravý důvod svého rozhodnutí, říká že jde o soukromou věc. Anna se snaží vmanévrovat Filu do toho, aby místo nabídl opět Karlovi.

Letiště má problém s bezdomovci. Teď v zimě se jich tam potuluje spousta. Hodně aktivní je i Pier, bezdomovec, který svého času přinesl do CA nalezené dítě. Pier obtěžuje v hale Terezu, žebrá o peníze poměrně agresivním způsobem. Terezu „ochrání“ Blatný.

Veronika zjišťuje v bance, jestli má šanci dostat hypotéku na byt. Chtěla by se s Tomášem osamostatnit a bydlet s ním sama. V bance dostává pozitivní odpověď. Veronika se těší, jak bude Tomáš překvapen – to je skutečně skvělej dárek.

Anna se okamžitě schází s Karlem. Snaží se zachránit situaci. Zalže mu, že testy ukázali že otcem dítěte je Václav. Ale protože je těhotná, stejně z funkce šéfstewardky odchází a nabídne místo Karlovi. Karel jí nevěří, že je dítě Václavovo, tuší že je jeho, ale samozřejmě souhlasí s tímto „obchodem“.

Fila vyzvídá u Terezy co je s Annou, oznamuje ji, že odstoupila ze svého nového místa. Tereza neví, ale chtěla by řešit problém s bezdomovcema. Fila si myslí, ž to není jejich starost, že to musí řešit správa letiště. Tereze ale volají cestující a stěžují si. A ji dnes ráno musel zachránit Blatný. Fila vidí, že Tereza je do kapitána zamilovaná. Radí ji, ať do toho víc šlápne, že Blatný to možná ani nevidí.

Do klubovny na Točné přichází za Veronikou a Tomášem Kateřina s Vítkem. Kateřina vede divné dvousmyslné řeči vůči Tomášovi. Tomáš je z ní trochu nervózní.

Karel přichází na letiště, dobře naladěn, že se vrací do funkce. Náladu mu ale vzápětí zkazí pohled na Piera, který opodál vybírá koš. Karel už už jde dál, jako by ho to nezajímalo, pak mu to nedá a vrátí se k Pierovi. Pier vypadá skoro potěšen, že ho vidí. Karel Piera vyhazuje na Hlavní nádraží. Pier se brání. Karlovi dojde trpělivost, najde ochranku, ale vše je marné. Ochranka neví co má dělat. Vždy když bezdomovce vyhodí, oni se vrátí zpět.

Václav chystá oběd, nahlíží do hrnců a ochutnává. Anna přijde k němu, taky ochutná, pak se chytne za pusu a rychle utíká zvracet na záchod. Václav za ní vyjeveně kouká, také nabere a ochutná, ale nic. Anna se vrací ze záchodu, utírá si ústa od vody. Václav Annu podezíravě pozoruje. To může znamenat jenom jediné. Anna vynaloží veškeré úsilí, aby odvrátila stín podezření, že už je těhotná.

Karel přichází k Filovi. Dostává zpátky své místo. Vyzvídá, jestli Karel ví, co je důvodem Anniny rezignace. Karel se tváří, že o ničem neví. Fila hned Karla úkoluje. Dostane na starost udělat něco s bezdomovci Karlovi se to nezdá, ale co jiného mu zbývá.

Mladí v klubovně na Točné se trochu začínají nudit. Kateřina navrhne, aby hráli flašku. A musí ji hrát s flaškou, kterou předtím musí vypít. Je vidět, že Kateřina něco chystá.

Karel potkává Petru. Ta se diví, co Karel dělá v APC. Karel hrdě oznamuje, že je zpátky. Musí teď řešit bezdomovce. Blatný, který si povídal s Terezou se hned nabídne, že mu s tím pomůže. Petra s Terezou zůstávají samy. Petra radí Tereze, ať na Blatného zatlačí. Ať si někde zamluví hotel. Když budou sami, někde v soukromí, Blatný bude mít šanci projevit se.

Robert s Ivanou přicházejí na Točnou na oběd. Dva bratří a jejich těhotné ženy s tajemstvím: Ivana lže že je těhotná a není, Anna lže že těhotná není a je – s Karlem. Každá z žen je nejistá když muži mluví o těhotenství. Oba muži jsou šťastní, ženy jízlivé, až nepříjemné. Anna i Ivana tuší, že ta druhá lže. Atmosféra zhoustne. Oba muži nechápou, jsou překvapeni napětím mezi ženami. Samozřejmě jim to ale nedojde. Ivana s Annou jsou na pokraji nepřátelství.
Na konci oběda odváží Václav Roberta s Ivanou domů.

Tomáš, Veronika, Vítek, Kateřina hrají flašku. Kateřina všechno riskne a nepokrytě vyjíždí po Tomášovi. Veronika a Vítek žárlí. Veronika se naštve. Teď už nemá důvod říkat Tomášovi o svém překvapení. Je přesvědčena, že Tomáš chce Kateřinu taky. Veronika uraženě odchází z Točné.

Tereza dá na rady Petry a připraví pro Blatného romantickou past. Večeře při svíčkách na hotelovém pokoji. Všechno ale končí fiaskem. Blatný na pokoji vybouchne a Tereza uteče.

Na útěku z hotelu Terezu málem přejede Václav ve svém autě. Vrací se právě od Ivany a Roberta, které vezl po obědě domu. Naloží nešťastnou Terezu do auta. Zmatená Tereza mu přeje všechno nejlepší k nastávajícímu potomkovi. Václav nevěří vlastním uším.

Hlavní postavy
Václav Schindler
Karel Halama
Petra Antlová
Roman Fila
Tomáš Schindler
Tereza Holerová
Vít Blatný
Robert Schindler
Anna Holubcová
Vedlejší postavy
Jaroslav Holubec
Vítek Halas
Pavel Kučera
Režie
Scénář
Informace k epizoděIMDb
Český názevVypečený oběd
Původní názevVypečený oběd
Rok natočení2006
Česká premiéra16. října 2011
Typ epizodyStandardní epizoda
Autoři profilu epizody