plakát seriálu

Letiště

(Letiště)

Epizoda 1×23 – Zásnuby
71 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Karel přišel Jaroslava oficiálně požádat o Anninu ruku. Jaroslav je šťastný, že se stabilizoval Anežčin zdravotní stav a ještě šťastnější je ze zásnub svoji jediný dcery. Navíc ho těší, že Karel ctí jeho osobu a považuje Karla za skvělého zetě. Dává jim svoje požehnání.

Naopak Petra chce oficiálně ukončit svůj vztah k řediteli Central Airlines. Proto zajde za Filou do kanceláře a oznamuje mu, že se rozcházejí. Fila je v šoku. Je přesvědčen, že za tím rozchodem je jiný muž. Petra ho ubezpečuje, že je to jenom její vůle, že už takhle nemže dál. Fila ji nevěří. Petra nabízí přátelství, Fila prosí o víc.

Do nemocnice za Anežkou přicházejí Anna a Karel, aby ji oznámili své oficiální zasnoubení. Svatba je v plánu tak za půl roku. Karel to nechce uspěchat. Anežka tajně, aby to Karel neslyšel zpochybňuje Anninu volbu.

Vztah Vítka a Kateřiny pokračuje. Vítek často tráví noci na kolejích a Veronika, se kterou Kateřina pokoj sdílí, je čím dál tím víc nespokojena. Škola, práce letušky, noční směny – je toho moc, všechno ji vyčerpává a nemá ani šanci v klidu se vyspat. Kateřina s Vítkem ji navrhnou, aby přespávala u Tomáše, na Točné je dost místa a Tomáš by byl rád, stejně se teď vidí málo. A Tomáš je skutečně rád. Navrhne Veronice, aby se k němu nastěhovala, teď když tam už nebydlí Robert. Jenom se bojí co na to Václav s Martinou.

Fila zjišťuje u Karla, jestli neví, netuší a nezaznamenal s kým teď Petra chodí. Jestli kolem ní nekrouží nějaký muž.

Karlovi všichni v práci gratulují k zásnubám. Karel zatím tají, kdy bude svatba. Karlovi ale začíná komplikovat život Petra. Nechce pochopit, že Karel je zasnoubený a domáhá se jeho pozornosti. Část rozhovoru zaslechne Tereza. Ta se s obavou, že Karel něco měl svěří Lucii v baru. Lucie jako správná nejlepší kamarádka Anny hned zajde za Karlem a vyhrožuje, že všechno Anně řekne, jestli Karel neukončí avantýru s Petrou. Karel je v pasti.

Navíc Fila intenzivně zjišťuje, jestli se kolem Petry motá nějaký muž. Nejdříve podezíral Karla, pak ale zaslechne rozhovor mezi Terezou a Liborem, na základě kterého si začne myslet, že Petra má něco s Robertem.

Tomáš se snaží tajně propašovat Veroniku k sobě do pokoje i s její velkou taškou. Bojí se Václavovi říct, aby u nich mohla Veronika bydlet, předstírá, že je jenom na návštěvě. Václav se ale potká s Veronikou ráno v kuchyni a sám jí dá klíče od domu. Nechápe, proč s tím Tomáš dělal takové tajnosti.

Anna by ráda šla za Václavem a Tomášem na Točnou a řekla jim osobně, že se zasnoubila s Karlem a bude si ho brát. Karel nesouhlasí, stále na Václava žárlí, ztropí Anně scénu.

Protože je Anna tvrdohlavá, rozhodne se na Točnou zajít tajně. Vymění si s Liborem služební let a místo do Bratislavy zajde osobně na Točnou.
Setkání s Václavem je příjemnější než čekala. Navíc Martina nechtěně vyslechne část rozhovoru, ze kterého se dozví, že Václav s Annou spal. A Karlovi Tereza omylem vyzradí, že Anna neletěla do Bratislavy.

Hlavní postavy
Václav Schindler
Karel Halama
Petra Antlová
Roman Fila
Tomáš Schindler
Tereza Holerová
Vít Blatný
Robert Schindler
Anna Holubcová
Vedlejší postavy
Jaroslav Holubec
Martina Slatinská
Pavel Kučera
Anežka Holubcová
Režie
Informace k epizoděIMDb
Český názevZásnuby
Původní názevZásnuby
Rok natočení2006
Česká premiéra20. listopadu 2006
Typ epizodyStandardní epizoda
Autoři profilu epizody