plakát seriálu

Letiště

(Letiště)

Epizoda 2×08 – Život na provázku
67 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Václav a Viola přicházejí společně do práce. Tereza se dovtípí, že spolu něco měli. Poté, co se jí k tomu Václav přizná, Tereza reaguje rozpačitě a novinku při nejbližší příležitosti prozradí Petře Antlové.

Ta na Violu stále trochu žárlí a je na ni nepříjemná. Viola se rozhodne, že se napětí mezi nimi pokusí vyřešit… Macháčková se po Petře stále vozí a Viola proto Petře nabídne zorganizování malé pomsty. Přizve i Václava, který se k akci rád připojuje.

Při nočním letu se Václav s Violou domluví na tom, že stáhnou osvětlení na palubě a nahradí ho nouzovým. Manuálně zhasnou všechno osvětlení v kokpitu i osvětlení přístrojové desky a předstírají výpadek proudu. Zavolají si Macháčkovou do kokpitu a řeknou jí, že je velký průšvih, vypadly pojistky, autopilot nefunguje – a ona je jediná z posádky, kdo může situaci zvládnout. Macháčková je strachy bez sebe. Viola přesvědčivě předstírá hysterii, Václav uklidňuje, že je třeba zachovat si chladnou hlavu, a posílá Macháčkovou pro provázek a láhev od piva nebo nějaký parfém... Macháčková se vrací s láhví od piva a provázkem, donutí ji uvázat láhev jako „olůvko“ na strop kokpitu s tím, že je bude navigovat, aby udrželi rovnováhu…

Václav stále bydlí u Jaroslava s Růženou. Viola ho přijde navštívit a Růžena s Jaroslavem ji pozvou na oběd, aby ji mohli podrobit zvídavým otázkám. Zpočátku je situace zábavná, ale Jaroslav s Růženou jsou na Václavovu přítelkyni velmi nároční a atmosféra začíná houstnout…

Karel přichází na radu terapeutky za Filou, má zájem o místo šéfa palubního personálu. Ten se mu ale vysměje. Karlovo místo teď má Macháčková, a ta je podle Fily pro tuto pozici naprosto ideální. Fila nemá důvod nic měnit… Karel je ponížený a v baru s Eliškou, Lucií a Otou nadává na piloty, že si o sobě moc myslí.

Eliška Karla přivede na myšlenku udělat si pilotní lístek…

Hlavní postavy
Václav Schindler
Karel Halama
Petra Antlová
Viola Antošová
Roman Fila
Tomáš Schindler
Tereza Holerová
Vít Blatný
Robert Schindler
Vedlejší postavy
Lucie Jumblattová
Jaroslav Holubec
Tonda Robinzon
Režie
Informace k epizodě
Český názevŽivot na provázku
Původní názevŽivot na provázku
Rok natočení2007
Typ epizodyStandardní epizoda
Autoři profilu epizody