plakát seriálu

Lost in Austen

(Lost in Austen)

Epizoda 1×03 – Episode #1.3
97 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Amanda si uvědomí, že možná nemá cenu snažit se vrátit příběh do správných kolejí.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Pan Bennet vyčte své manželce, že dceru vmanipulovala do manželství s tak otřesným mužem, jako je Collins. Proto si také ustlal v knihovně.

Amanda, kterou paní Bennetová vyhodila, musí přijmout pomoc Wickhama. Poté se vydá ke Collinsovým, pan Bennet jí řekl, aby se s ní spojila. Collinsovi jsou očekáváni na večeři u lady Catherine. Amanda se k nim vnutí pod zíminkou předání vzkazu od francouzské šlechtičny pro lady Catherine. Na večeři jsou i Bingleyovi a pan Darcy coby synovec lady Catherine. Když Amanda předává vzkaz, lady Catherine místo odhalení lži ostatním, přistoupí na Amandinu historku, když k ní má Darcy další otázky.

Pan a paní Bennetovi se opět hádají. Bennet řekne ženě, že pokud v sídle Collinsových najde šťastné manželství, proběhne salonkem lady Catherine nahý.

Rozrušený Darcy se zeptá Amandy, proč za ním tehdy přišla, když věděla, že je v nemilosti. Na druhou stranu po večeři ji vyhledal sám... Sám nechápe proč. Poté ji skoro políbí. Jane vše viděla a přesvědčuje Amandu, která s vývojem příběhu není spokojená, že si zaslouží být šťastná.

Paní Bennetová dorazí ke Collinsovým. Na večeři jí lady Catherine prozradí, že zbylé slečny Bennetovy si mohou vzít Collinsovy bratry. Během večeře si Darcy a Amanda opět vyměňují názory. Amanda si všimne, že Caroline po něm pokukuje. Po večeři Amanda zabaví společnost karetní hrou. Darcy pookřeje, když Amanda odmítne výhru v podobě Bingleyho zděděných zlatých hodinek pod záminkou pouze cvičné hry. Bingley vyběhne z místnosti. Darcy jde za ním a Bingley mu vyčte, co způsobil jemu a Jane. Lady Catherine varuje Amandu, že Darcyho mít nemůže, není pro něj dost dobrá.

Darcy se omluví Amandě, přizná, že udělal chybu s Bingleym a Jane. Pozve ji na Pemberley. V místnosti je i paní Bennetová, která se pozvání chopí, a tak Darcy pozve i ji s Lydií a Jane.

Na Pemberley dorazí i Wickham, který veze opilého Bingleyho. Amanda ví, že chce, aby si vzala Darcyho, aby on si mohl vzít Caroline.

Darcy vyzná lásku Amandě, ta stále trvá na tom, že má být s Elizabeth. Poté ho požádá, aby vytvořil scénu z Pride and Prejudice. (colin firth) Amanda si konečně přizná, že ho miluje.

Opilý Bingley udeří Darcyho. Caroline ho poté varuje, aby Amandu poznal víc, než si ji vezme.

Georgiana prozradí Amandě, že o Wickhamovi neví pravdu. Ve skutečnosti ona dělala návrhy Wickhamovi, ale ten ji odmítl. Georgiana pak řekla bratrovi, že ji Wickham znásilnil. Wickham ale pravdu neprozradil, aby chránil Georgianu před Darcym.

Darcy chce znát pravdu o Amandě. Ta m řekne o své minulosti, i to, že žila s mužem. Darcy jí pak řekne, že ženu jako ona si nemůže vzít. Její pravda je oba připravila o vše. Amanda roztrhá svou kopii Pýchy a předsudku. Když si balí, přijde za ní Caroline. Bratr jí řekl o jejím zájmu o ženy. A i když Caroline plánuje vzít si Darcyho, protože se to očekává, má zájem o Amandu.

Darcy našel zbytky románu, myslí si, že to napsala ona a ani se neobtěžovala změnit jména.

Hlavní postavy
Amanda Price
Fitzwilliam Darcy
pan Claude Bennet
Kitty Bennet
paní Bennetová
Jane Bennet
Lydia Bennet
Charles Bingley
Mary Bennet
Caroline Bingley
Vedlejší postavy
George Wickham
Georgiana Darcy
Anne de Bourgh
pan Collins
Lady Catherine de Bourgh
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevEpisode #1.3 (neoficiální název)
Původní názevEpisode #1.3
Rok natočení2008
Premiéra17. září 2008
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka46 minut
Autoři profilu epizody