plakát seriálu

Lost in Austen

(Lost in Austen)

Epizoda 1×04 – Episode #1.4
97 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Amanda se vrátí do reality, ještě je šance napravit konec románu. Jenže co když se to stát nemá?

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Darcy oznámí společnosti, že požádal Caroline o ruku. Paní Bennetová dostane zprávu, že Lydia utekla s Bingleym. Jane jí řekne, že to může znamenat jedině to, že si ji Bingley chce vzít. Amanda vyčte Darcymu, že je to jeho chyba.

Paní Bennetová ujíždí domů, oznámit manželovi tu novinu. Doma ale najde Collinsovy bratry. Amanda pak vyjasní, že v dopise o svatbě nic nebylo. Všichni se pak vydají do Hammersmithu, věří že jeli tam. Při příjezdu je uvítá Wickham, snaží se pomoct Amandě, a tak si vymslí historku, že její rodiče odjeli do Bath. Pan Bennet ho požádá o pomoc s dcerou. Společně najdou Bingleyho a Lydii v hotelu. Dorazí i Darcy. Bingley trvá na tom, že k ničemu nedošlo, ale rozzuřený Bennet ho napadne mečem. Bingley mu způsobí zranění hlavy. Wickham ho pomůže zachránit. Slíbí Amandě, že jen on ji nikdy nepodrazí.

Amanda projde dveřmi a vrátí se do současného světa. Jde za Michaelem, sháněl se po ní. Sehnal Elizabeth práci chůvy. Navrhne jí dovolenou na Barbadosu, sice to měli být líbánky, ale můžou jet i tak. Když ji veze za Elizabeth, najdou Darcyho na náměstí. Šel za Amandou, vyzná jí lásku. Amanda ho odvede k Elizabeth. Elizabeth ukáže Darcymu, že jsou již dvě století manželé. Elizabeth, Amanda a Darcy se pak vrátí zpátky do románu.

Pan Bennet je i s ostatními zpátky doma. Darcy si myslí, že moderní Londýn byl sen. Ráno chce odjet, Amanda přesvědčí Elizabeth, aby si s ním promluvila. Bennetovy navštíví lady Catherine s Bingleovými. Lady Catherine Amandě slíbí, že anuluje manželství Jane a Collinse, protože nebylo konzumováno, pokud ji už nikdy neuvidí.

Darcy slíbí Amandě, že splní svou povinnost a vezme si Elizabeth. Ta jí zase slíbí, že se ho naučí milovat.

Když se Amanda chystá domů, najde ve dveřích zastrčený vzkaz od Darcyho. Rozhodne se zůstat a rozjede se za Darcym. Elizabeth se ptá otce, jestli by mu vadilo, kdyby se vrátila do Hammersmithu. On jí dá své požehnání.

Hlavní postavy
Amanda Price
Fitzwilliam Darcy
pan Claude Bennet
Kitty Bennet
paní Bennetová
Jane Bennet
Lydia Bennet
Charles Bingley
Mary Bennet
Caroline Bingley
Vedlejší postavy
George Wickham
pan Collins
Elizabeth Bennet
Lady Catherine de Bourgh
Cymbal Collins
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevEpisode #1.4 (neoficiální název)
Původní názevEpisode #1.4
Rok natočení2008
Premiéra24. září 2008
Typ epizodyZávěr seriálu
Délka46 minut
Autoři profilu epizody