plakát seriálu

Lovci duchů

(Supernatural)

Epizoda 1×08 – Brouci (Bugs)
95 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Stavebního dělníka zabilo něco, co je pod zemí. Nakonec se ukazuje, že to byly pravděpodobně brouci. Dean a Sam pátrají v historii a zjištují, že se staví nová obytná čtvrť přímo na bývalém prokletém Indiánském území.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Sam se z novin dozví o muži z Oasis Plains, co umřel údajně na nemoc šílených krav, ale příznaky se projevily příliš rychle a proto se to rozhodnou zajet prověřit.

Dojedou až do na místo a promluví si s bývalým spolupracovníkem (Travisem) toho mrtvého (Dustina). Travis jim řekne, jak našel Dustina v jámě a on najednou krvácel z očí, uší a nosu. Poprosí ho, aby jim řekl, kde se to stalo a zajedou si prohlédnout tu jámu - jediné co najdou je pár brouků.

Jak projíždějí nově vystavěnou čtvrtí, Dean si všimne, že u jednoho z domů se pořádá grilovačka pro nové sousedy a navrhne, aby tam zašli a promluvili si s místními. Zaklepou a otevře jim muž, který se představí jako Larry Pike, zdejší projektant. Kluci si vymyslí, že by se chtěli nastěhovat a díky tomu se na grilování vetřou. Larry je seznámí se svou ženou (Joanie) a také s hlavní prodejkyní (Lyndou Bloomovou).

Dean odejde s Larrym prohlédnout si dům a dozví se, že Larryho syn Matt se zajímá o hmyz. Mezitím se Sam baví s Lindou a všimne si kluka - Matta, který se snaží Lyndu vyděsit pomocí tarantule. Poté přijde Dean s Larrym - ten odvede Matta a začne na něj křičet. Dean se začne bavit se Samem a potom, co Sam poukáže na to, že se Larry chová ke svému synovi stejně, jako se jejich otec choval k němu, mu řekne, že se dozvěděl o rok starém úmrtí jednoho z dozorců, které bylo způsobeno včelími štípanci. Bratry napadne, že by mohlo jít o někoho, kdo kontroluje brouky - podezírají Matta.

Dean rozhodne, že přes noc na černo zůstanou v jednom z domů. Tu samou noc je Lynda ve sprše napadena pavouky a zemře po propadnutí skleněnými dveřmi hlavou na dlaždice. Bratři se dozví o Lyndině smrti a vloupají se do jejího domu, kde najdou mrtvé pavouky.

Chtějí si o tom promluvit s Mattem a tak ho pronásledují do lesa, kde z Matta vypadne, že si mu připadají všechny ty smrti podezřelé a vezme bratry k místu, na kterém se hmyz objevuje více než je normální. Dean na tom místě začne kopat a objeví lebku.

Dean se Samem se vydají do oddělení antropologie na místní univerzitě. Po cestě tam Dean překvapí Sama, když mu řekne, že jejich otec na něj byl vlastně vždy pyšný a dokonce tajně sledoval, jak si na Stanfordu vede. Z jejich rozhovoru s místním profesorem vzejde to, že kosti jsou okolo 170 let staré a patřili rodilému Američanovi. Ten je také pošle do rezervace jménem Sapulca obývané indiánským kmenem, odkud by kosti mohli pocházet.

Zde si promluví s jedním ze starších indiánů, který jim řekne příběh o kmenu, který žil v Oasis Plains. Z příběhu vyplyne, že vojsko mělo údajně pozabíjet všechny místní obyvatele během 6 dní a když posledního dne umíral zdejší vůdce, měl zemi proklít tak, aby tam už nikdy nemohl přijít žádný bílý.

Dean se Samem si uvědomí, že dnes je to 6 dní od první smrti, a tak by dnes Larryho rodina mohla zemřít. Sam s Deanem zavolají Mattovi, aby se pokusil dostat svou rodinu z domu, to se mu bohužel nepovede, a když dorazí k jejich domu, obloha se zaplní brouky. Celý dům je napaden termity a Sam s Deanem se snaží i s rodinou schovat na půdě. Bohužel termity se prokousávají střechou i stěnami a jediná zbraň co u sebe mají je sprej proti hmyzu. Útok se zhoršuje, když tu najednou vyjde slunce a všechen hmyz zmizí.

Na konci dílu se Larry i s rodinou stěhují pryč a Larry chlapcům slíbí, že se ujistí, aby v této čtvrti už nikdy nikdo nežil. Matt se zbaví všeho svého hmyzu, a jak Dean se Samem sledují, jak se Matt baví s Larrym, Sam se Deanovi přizná, že se chce jejich otci omluvit.

Promo k epizodě
Hudba v epizoděvložit další píseň

Rock of Ages (Def Leppard)

Nesedání do auta, následný odjez.

Poke in Tha Butt (Bernie Marsden)

Larry odtahuje Matta od Sama.

Medusa (Bob Reynolds)

Na univerzitě, potom, co najdou kosti.

No One Like You (The Scorpions)

Na konci, když vyjíždí na cestu.

I Got More Bills Than I Got Pay (Sonny Ellis)

Sam a Dean se vkrádají do prázdného domu v Oasis Plains.
Zajímavosti k epizoděvložit další zajímavost
Sam a Dean - Když jsou už podruhé během několika minut nazváni homosexuálním párem, nevyvrátí to
Sam a Dean - za bratry, kteří chtějí koupit dům pro jejich otce
Sam a Dean - Travisovi (Dustinův spolupracovník) se představí jako synovci Dustina Burwashe (mrtvý dělník)
Sam a Dean - Profesorovi řeknou, že navštěvují jeho přednášky o antropologii.
Narážky na další seriályvložit další narážku

Oprah show

Sam a Dean se baví o tom, že nemoc šílených krav byla zmíněna v Show Oprah Winfreyové. (Dean: "Mad cow? Wasn't that on Oprah?" Sam: "You watch Oprah?")

Lassie

Dean jako příklad duševního spojení lidí a zvířat uvádí Timmyho a Lassie. ("Yeah, that whole Timmy/Lassie thing.")

The Munsters

Dean Sama přirovnává k Marilyn Munsters. ("You were kind of like the blonde chick in The Munsters.")
Hlášky z epizodyvložit další hlášku
Dean: V takovýmhle baráku bych asi zešílel.
Sam: Proč?
Dean: Trávník na ježka a každej den nuda. Z toho by mi brzo hráblo.
Sam: Říká se tomu normální život.
Lynda: Bez obav, majitelé domu mohou mít jakýkoliv původ, náboženství, barvu pleti, či sexuální orientaci.
Dean: (na Sama) Jistě, promluvím si s Larrym. Pa zlato!
Dean: Takže jsi našel nějaké brouky? V díře v zemi? Jsem v šoku, Same.
Dean Winchester: Ty se zajímáš o hmyz?
Matt White: No a?
Dean Winchester: Víš, co se stalo Lyndě? Slyšel jsi to, ne?
Matt White: Říkali, že umřela.
Dean Winchester: Kousl ji nějakej pavouček.
Hlavní postavy
Sam Winchester
Dean Winchester
Vedlejší postavy
Joe White Tree
Travis Wheeler
hlasatel
profesor antropologie
Lynda Bloome
Larry Pike
Matt White
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevBrouci (neoficiální název)
Původní názevBugs
Rok natočení2005
Premiéra8. listopadu 2005
Česká premiéra10. července 2006
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka60 minut (včetně reklam)
Autoři profilu epizody