plakát seriálu

Lovci duchů

(Supernatural)

Epizoda 4×21 – Když se protrhne hráz (When The Levee Breaks)
99 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Sammy je zavřený v Bobbyho panické místnosti, má halucinace a jeho stav je čím dál tím horší. Bobby říká Deanovi, že je dost možné, že Sammyho tahle odvykačka zabije a že by spíš mohl být užitečný při boji v nadcházející apokalypse, neboť už zbývá jen posledních pár pečetí. Jenže Dean o tom nechce ani slyšet a odvětí mu, že aspoň Sammy zemře jako člověk.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Cass se po celou epizodu chová divně. Pomůže Sammymu utéct a když za ním přijde udivená Anna a ptá se, proč to udělal, tak se odpovědi nedočká, namísto toho vyjde najevo, že na ni Cass nastražil past, a tak si Annu odvedou andělé.

Cass nechá Deana přísahat, že bude plně sloužit bohu. Dean to dělá především proto, aby se Sammy mohl držet dál. Cass se totiž zmínil, že je možné, aby Sammy zabil Lilith, ale na to musí být dost silný, tedy musel by vypít obrovské množství démonské krve, což by ovšem mělo své následky - Sammy by se stal natrvalo nestvůrou, kterou by Dean musel následně zabít.

Sammy uteče k Ruby a napije se od ní krve. A ač se velice snažil zakrýt po cestě všechny stopy, aby ho Dean nevystopoval, Dean ho najde. Ostře se pohádají a když Dean Samovi řekne, že je zrůda, Sammy se rozčilí a začnou se prát. Na konci Dean leží na zemi a Sam mu řekne: "Ty mě neznáš. Nikdy jsi mě neznal. A nikdy mě nepoznáš." a hodlá odejít. Dean mu řekne: "Jestli z vyjdeš těch dveří, tak už se neopovažuj vracet." A Sam přesto odejde.

Sammy se od Ruby dozví, že Lilith je nejstarší démon a je jediná, kdo může zlomit poslední pečeť.

Promo k epizodě
Hlavní postavy
Sam Winchester
Dean Winchester
Vedlejší postavy
Bobby Singer
Mary Winchester
Anna Milton
mladý Sam Winchester
Režie
Scénář
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevKdyž se protrhne hráz
Původní názevWhen The Levee Breaks
Rok natočení2009
Premiéra7. května 2009
Česká premiéra1. října 2010
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka42 minut
Autoři profilu epizody