Lovci duchů

Lovci duchů (Supernatural) — 6. série
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter

Krvavá Mary

V americe se již dlouhá léta hraje hra, kde máte dokázat svou odvahu a před zrcadlem 3x za sebou říct "Krvavá Mary". Pokud to uděláte, měl by na vás ze zrcadla vylézt duch Mary a oči vám vyškrábat. Tuhle hru hrají i tři školačky, jenže o oči nepřijde žádná z nich, ale otec té, kterému patří dům a před lety se předávkovala jeho manželka. Od této chvíle krvavá Mary zabíjí všechny, kteří mají nějaké tajemství spojené se smrtí a před nimiž byla Mary přivolána.

Tři malé dívky hrají "Pravdu nebo úkol", jedna z nich (Lily) dostane za úkol říct před zrcadlem v koupelně 3x "Krvavá Mary". Udělá to a zbylé dvě dívky ji vystraší bušením na dveře. Její otec (Steven Shoemaker) na ně zavolá, jestli by se nemohli trochu ztišit. Zatímco se vrací zpět do své ložnice, v každém zrcadle, okolo kterého projde, se objeví postava. Když se později v koupelně podívá do zrcadla, začnou mu krvácet oči. Chvilku na to se domů vrátí jeho nejstarší dcera (Donna) a objeví ho mrtvého v koupelně.

Sam má další noční můru ohledně Jessiky, ale stále o tom nechce s Deanem mluvit. Vydají se do márnice, kde podplatí zaměstnance, aby mohli vidět mrtvolu Stevena Shoemakera, protože se doslechli o jeho smrti a příčina je neznámá.

Bratři se rozhodnou navštívit dům a rodinu pana Shoemakera. Když mluví s jeho dcerami a Donninými kamarádkami, Jill a Charlie Lily řekne, že jejich otec zemřel kvůli tomu, jak vyvolávala Krvavou Mary.

Sami se rozhodnou vydat do koupelny, kde je objeví Charlie. Kluci jí přiznají jejich tušení ohledně toho, že by se opravdu nemuselo jednat o normální smrt a Sam jí dá své číslo, aby mu zavolala, kdyby ji nebo někoho jiného napadlo něco užitečného.

Sam s Deanem se rozhodnou udělat pořádný výzkum legendy o Krvavé Mary, jediným problémem zůstává to, kolik verzí existuje.

Později večer Charlie telefonuje s Jill, která se rozhodne z legrace říct před zrcadlem 3x "Krvavá Mary". Později, když stojí u zrcadla, její odraz jí řekne: "To tys zabila toho kluka.", její oči začnou krvácet a zemře.

Charlie zavolá Samovi a řekne mu o Jillině smrti. Poté bratrům pomůže dostat se do Jilliina pokoje, který začnou prohledávat - jediná zajímavá věc, kterou objeví je zrcadlo, před kterým Jill zemřela a na jeho zadní straně je napsáno jméno "Gary Bryman".

Průzkum, provedený bratry ukáže, že Gary Bryman byl 8letý chlapec, který zemřel po tom, co byl srážen autem, jehož popis odpovídá Jilliinu autu.

Dean se Samem si začínají uvědomovat, podle čeho by si Krvavá Mary mohla vybírat své oběti a tak se vydají zpět do domu pana Shoemakera. Na zadní straně zrcadla, před kterým zemřel, je napsáno jméno "Linda Shoemakerová", což je jméno jeho ženy, která zemřela údajně na předávkování prášky na spaní.

Dean začne hledat na internetu jakoukoli zmínku o ženě jménem Mary, co zemřela před zrcadlem. Jednu objeví a tak se se Samem vydají do Indiany. Od místního detektiva se dozvídají, že ta Mary o které se dozvěděli, byla zavražděna před zrcadlem někým kdo se vloupal do jejího bytu, její oči byli vyříznuty a těsně před tím než zemřela stihla na zrcadlo napsat T-R-E, což by mohl být začátek jména jejího vraha, ale celý případ nikdy nebyl vyřešen.

Protože její tělo bylo spáleno, kluci si uvědomí, že její duch musí být vázán k tomu zrcadlu, které jak se dozví, bylo prodáno do Toleda v Ohiu (města, kde zemřel pan Shoemaker a Jill).

Mezitím se ve škole dohaduje Charlie s Donnou, která odmítá celé té věci ohledně Krvavé Mary věřit. Nakonec aby Charlie dokázala, že je to jen výmysl, řekne Donna před zrcadlem na školních záchodcích 3x Krvavá Mary.

Charlie poté však začne v zrcadlech/lesklých plochách vidět obrys postavy. Vyděsí se, a dá vědět Samovi s Deanem, kterým přizná, že měla přítele, který spáchal sebevraždu, protože se s ním rozešla. Kluci ji zavezou do svého motelového pokoje, ve kterém zakryjí všechno, v čem by se mohl zjevit Maryin odraz, Charlie tam nechají a vydají se zničit Mary.

Jak si uvědomí, zničení Mary zahrnuje její přivolání. Sam se nabídne, že to udělá, ale Dean začne protestovat, neboť podle něj na Jessičině smrti nenese žádnou vinu. Sam mu však řekne, že neví všechno.

Sam ji tedy přivolá, Mary se mu zjeví, jeho oči začnou krvácet a jeho odraz mu začne vyčítat jeho noční můry před Jessinou smrtí a to, že ji nevaroval.

Dean zničí to zrcadlo a spolu se Samem začnou odcházet, když tu najednou Mary vyleze (doslova) z jiného zrcadla a oči obou bratrů začnou krvácet. Dean však popadne zrcadlo a nastaví ho tak, aby se do něj Mary musela podívat. Její odraz jí začne vyčítat smrt všech těch lidí, Dean zrcadlo rozbije a Mary zmizí.

Kluci řeknou Charlie, že teď už je v bezpečí a dovezou ji domů. Sam jí při loučení řekne, aby se necítila provinile kvůli smrti jejího přítele, neboť to nebyla její chyba. Na což Dean zareaguje: "To byla dobrá rada." a pokusí se ze Sama dostat, o co šlo ohledně toho tajemství s Jessičinou smrtí - neúspěšně. Sam mu odpoví, že jsou věci, které si musí nechat pro sebe, a když se pomalu otočí, na chvilku uvidí Jessicu stát na křižovatce.

Zajímavosti

Za koho se vydávají více z této kategorie

Dean a Sam - studenti medicíny z Ohijské státní

Dean a Sam - reportéři (žádná jména, ani název novin či televize)

HUDBA V EPIZODĚ

Laugh, I Nearly Died (The Rolling Stones)

Samovy vidiny.

Sugar We're Going Down (Fall Out Boy)

Blondýna usedá před zrcadlo

Rock of Ages (Def Leppard)

Sam a Dean v autě probírají Krvavou Mary.

PROMO K EPIZODĚ

Hlavní postavy
Vedlejší postavy
Režie
Scénář
Hudba
Kamera

INFORMACE K EPIZODĚ

 • Český název
 • Původní název
 • Číslování
 • Premiéra
 • Česká premiéra
 • Rok natočení
 • Délka epizody
 • Sledovanost premiéry
 • Odkaz na IMDb
 • Krvavá Mary (neoficiální název)
 • Bloody Mary
 • 1. série, 5. epizoda (celkově 5. díl)
 • 18. října 2005
 • 19. června 2006
 • 2005
 • 60 minut (včetně reklam)
 • 5 500 000 diváků
 • www.imdb.com/title/tt0713611/

NAVIGACE

TOOL BOX

AUTOŘI PROFILU

Fruiko
lukascoolarik
LIPLIK
Heimdal