Lovci duchů

Lovci duchů (Supernatural) — 6. série
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter

Návrat domů

Sam má opět svoje noční můry, jenže tentokrát se mu zdají o jeho rodném domě, kde zemřela jeho matka. A zdá se mu, že žena, která tam je nyní bude mít brzy velké potíže. Takže musí přesvědčit bratra, aby se vydali do své vlastní minulosti.

Mladá žena (Jenny) se právě s jejími dvěma dětmi (Sarry a Ritchiem) přestěhovala do Lawrence v Kansasu. Sarry již od začátku cítí, že v domě je něco špatně, ale její matka jí nevěří. Jenny hned první den také najde krabici s fotkami jisté "Winchestrovic rodiny".

Sam má noční můru, avšak tentokrát ne o Jessice, ale o nějaké cizí ženě (Jenny). Deanovi ze začátku nic neřekne, ale zatímco Dean hledá případ, do kterého by se spolu mohli pustit, ho skoro nevnímá, a čmárá si obrázek stromu. Najednou přestane, když si uvědomí, že ten strom už viděl - a nejen někde, ale u jejich starého domu. Řekne o tom Deanovi, spolu s jeho noční můrou a kluci se vydají zpět domů - i přes to, že Deanovi se vůbec nechce vracet na místo, na které má tak špatné vzpomínky.

Když dorazí k jejich starému domu, Dean chtěl Jenny lhát o tom, že jsou od policie, avšak Sam ho přeruší a řekne, kdo doopravdy jsou - na což je Jenny pozve dovnitř. Bratři se začnou vyptávat, jestli se v domě neděje něco zvláštního, na což jim Jenny vyjmenuje neustále blikající světla a škrábání ve sklepě (podle ní pravděpodobně krysy). Když v tu ji přeruší Sarry a začne mluvit o hořící postavě z její skříně. Jenny ji samozřejmě řekne, že to byla jen noční můra, ale Sam s Deanem pojmou neblahé tušení.

Později, když odejdou, se začnou dohadovat o dalším postupu. Dean se pokusí vzpomenout si na co nejvíce věcí z té noci, kdy jejich matka umřela a to je také jak se Sam dozví, že to Dean ho té noci vynesl z jejich hořícího domu. Také se rozhodnout promluvit si se starými známými jejich otce a prohlédnout si jeho deník, aby zjistili co nejvíce o historii jejich bývalého domu a tím snad mohli pomoci Jenny. Dean se ale také, i když to Samovi nepřizná, cítí ohledně celé této věci velmi špatně, dokonce zkouší tajně se slzami v očích zavolat jejich otci.

Mezitím v domě Jenny zavolá instalatéra, aby se podíval na dřez. Zatímco pracuje Ritchieho hračka - opička s činely - se sama od sebe spustí. Když se instalatér zmateně rozhlédne kolem, hračka přestane. Instalatér se vrátí k práci a strčí ruku do drtiče odpadu, který se sám od sebe spustí a v tu samou chvíli také začne znovu hrát Ritchieho opička.

Dean se Samem se vydávají za policii a baví se s bývalým spolupracovníkem jejich otce (autoopravářem). Ten jim řekne jak se John (jejich otec), začal chovat velmi divně po té noci, co umřela Mary (jejich matka) - jak pořád říkal, že něco ten oheň způsobilo, i když se oficiálně jednalo jen o nehodu s elektrikou.

Když odejdou, začnou na internetu hledat nějaké místní médium a když se Sam zmíní o Missouri Moseley, Dean si vzpomene, že toto jméno se objevilo v otcově deníku. Rozhodnou se za ní vydat a jsou velmi překvapeni, když zná jejich jména a pamatuje si je jako děti. Také jen po prohlédnutí Samovy ruky ví o Jessice a zmizení jejich otce. Poté co Deanovi vynadá za to, že si chtěl položit nohy na její stolek, i když o tom zatím jen přemýšlel, jim dojde, že by opravdu mohla mít určité nadání. Nakonec jim řekne, jak jejich otec přišel pár dní po té nešťastné noci a vzal ji i do domu, ale jediné, co cítila, bylo zlo a nic specifičtějšího.

V tu samou dobu Jenny doma telefonuje a potom co uslyší ze shora nějaké zvuky, zavěsí, nechá v kuchyni Ritchieho v dětské ohrádce a zajde se podívat, co to bylo. Potom co odejde, se Ritchieho ohrádka sama otevře, stejně jako lednička do které Ritchie kvůli džusíku vleze. Dveře lednice se za ním sami zabouchnou. Když se Jenny vrátí a Ritchie není ve své ohrádce, začne panikařit a otvírat všechny možné skříňky - nakonec ho v lednici najde a zachrání.

Missouri se rozhodne chlapcům pomoci, a tak se vrátí zpět za Jenny a pokusí se jí to vysvětlit. Protože se Jenny bála už před tím, že je v domě něco, co by chtělo ublížit její rodině, pustí je dovnitř. Missouri řekne Samovi s Deanem, že to, co zabilo jejich matku v domě, byl poltergeist - bytost, která umí používat telekinezi. Poprosí Jenny, aby na pár hodin i s dětmi opustila dům a mezitím se ho pokusí zabezpečit - dát sůl a různé bylinky do zdí. Bohužel duch se zvládne bránit a zaútočí. Bratři spolu s Missouri ho nakonec porazí a opravdu dají bylinky se solí do zdí. Jenny se vrátí domů, a i když je po souboji s duchem pěkně zaneřáděný, Missouri tvrdí, že nyní už bezpečný.

Samovi se to však stále nezdá a proto přesvědčí Deana, aby spolu večer na dům dohlíželi. Dean tomu stále nevěří, ale najednou se v okně její ložnice objeví křičící Jenny. Dean se postará o Jenny a Sam si vezme na starost děti. Dean s Jenny se dostanou ven, ale Sam má potíže a tak pošle děti ven samotné. Když Dean zjistí, že Sam je vevnitř, kde ho něco napadlo, vydá se mu na pomoc. Když se Dean konečně dostane do domu, objeví Sama přišpendleného ke zdi, a jak se k němu přibližuje ohnivá postava. Chce ji střelit, ale Sam ho zastaví a z postavy se stane jejich matka, Mary. Řekne bratrům pár slov a pak směrem k neviditelnému poltergeistovi "Táhni z mého domu a nech mého syna na pokoji!" s čímž zmizí v plamenech.

Sam si je konečně jistý, že je po všem a tak se Jenny s dětmi vrátí do domu. Před tím než odjedou, dá Jenny Deanovi fotky z jejich dětství a Missouri je překvapená, že Sam dokázal vycítit i to, co ona už ne. Ještě více je překvapena, že Sam nedokázal vycítit přítomnost svého otce, který právě sedí u ní v obývacím pokoji.

Zajímavosti

Za koho se vydávají více z této kategorie

Sam a Dean - policisté

PROMO K EPIZODĚ

Hlavní postavy
Vedlejší postavy
Režie
Scénář
Hudba
Kamera

INFORMACE K EPIZODĚ

 • Český název
 • Původní název
 • Číslování
 • Premiéra
 • Česká premiéra
 • Rok natočení
 • Délka epizody
 • Odkaz na IMDb
 • Návrat domů (neoficiální název)
 • Home
 • 1. série, 9. epizoda (celkově 9. díl)
 • 15. listopadu 2005
 • 17. července 2006
 • 2005
 • 60 minut (včetně reklam)
 • www.imdb.com/title/tt0713623/

NAVIGACE

TOOL BOX

AUTOŘI PROFILU

Fruiko
lukascoolarik