plakát seriálu

Lovci duchů

(Supernatural)

Epizoda 1×20 – Nebožtíkova krev (Dead Man's Blood)
99 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Upíři zavraždili bývalého spolupracovníka Johna Winchestra a zmocnili se legendární zbraně, která dokáže zabít jakoukoliv nestvůru na světě. Mezitím se k bratrům přidá i jejich otec, který zbraň potřebuje na démona, který jim zabil matku. Sam však má brzy otcových rozkazů plné zuby a staví se proti jeho nařízením a chce, aby největšího démona mohli zneškodnit všichni jako jedna rodina.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Dean se Samem se dozví o smrti muže jménem Daniel Elkins, a protože si Dean na toto jméno vzpomíná z Johnova deníku, rozhodnou se tam zajet.

Dostanou se do Elkinsovi chaty a najdou ji rozházenou (jako by tam někdo něco hledal), před dveřmi Sam uvidí kruh ze soli a z venku je někdo sleduje. Dean objeví deník, který vypadá jako ten jejich otce a zprávu - kód k poštovnímu trezoru.

Dojedou na poštu, otevřou trezor, ve kterém najdou dopis adresovaný nějakému "J.W." - což jsou iniciály jejich otce. Přesně v tu chvíli, kdy se chystají dopis otevřít, se objeví jejich otec.

Během čtení si John uvědomí, že Elkins měl u sebe legendární zbraň, kolt vyrobený v roce 1835 a neřekl mu o tom. Začne se chlapců vyptávat, jestli ji někde neviděli a dojde mu, že to co Elkinse napadlo, také ukradlo tu zbraň. Také bratrům řekne, že to byli upíři a teď je budou spolu lovit.

Zatímco Dean se Samem spí, John poslouchá policejní vysílačku - prázdné auto, které bylo opuštěno mladým párem, poté co zavolali 911. Vzbudí kluky a vydají se to prověřit.

Sam zpochybňuje Johnovu autoritu a jeho rozkazy - čímž Deana přivádí k šílenství, neboť ten se bojí, že to opět zničí jejich rodinné znovu-shledání.

Mezitím v místě, kde se schovávají upíři - vrátí se jejich vůdce, Luther, který není vůbec potěšen smrtí Elkinse - je mu jasné, že další lovci půjdou po nich a také pozná zbraň, co mu sebrali.

Sam s Johnem se stále hádají, ale i přesto všichni tři pokračují po stopách upírů - John klukům řekne, že upíři mohou být zabiti jen useknutím hlavy a také čím je zajímavá ta zbraň, kterou měl Elkins (údajně dokáže zabít vše - včetně démona, co zabil Mary a Jess).

Vydají se do upířího "hnízda", ale bohužel jsou objeveni před tím, než John stihne sebrat zbraň a tak začnou utíkat pryč. Po útěku přijde John se záložním plánem - poručí Deanovi aby zjistil, kde je nejbližší pohřební síň. Zatím co je Dean pryč, Sam s Johnem si povídají, což alespoň na chvilku uklidní vztah mezi nimi. Poté se vrátí Dean se sklenicí krve mrtvoly - jedem pro upíry.

Použijí Deana jako návnadu a když na něj dva z upírů zaútočí, jednoho zabijí a toho druhého - přítelkyni Luthera (Kate) - zajmou. John chce vyměnit Kate za zbraň a zároveň z celého plánu znovu vynechat chlapce - což vede k dalšímu sporu, tentokrát se za Sama postaví i Dean, ale John jim to dá rozkazem.

Luther s dalšími upíry pronásledují Johna, který začne vyjednávat ohledně zbraně, mezitím se Sam s Deanem dostanou do upířího hnízda, zabijí hlídkujícího upíra a osvobodí rukojmí.

Johnův plán selže poté, co ho Luther omráčí, v ten moment se ale objeví Dean se Samem. Omráčí několik upírů, ale ve chvíli kdy Dean seberu mačetu a chce zaútočit na Luthera, ten popadne Sama. Dean položí mačetu, aby Luther Samovi nic neudělal, ale v tu chvíli se vzadu objeví John a střelí Luthera do hlavy tou zbraní - ta funguje. Ostatní upíři utečou.

John si na konci konečně uvědomí, že kluci měli pravdu a řekne jim, že chce, aby šli po tom démonovi spolu.

Promo k epizodě
Hudba v epizoděvložit další píseň

The House Is Rockin' (Stevie Ray Vaughan)

V baru, když si Elkins čte svůj deník.

Searching for the Truth (Brian Keith Nutter)

Sam a Dean hledají v restauraci práci.

Trailer Trash (88 Crash)

John říká Samovi a Deanovi o upírech.

Strange Face Of Love (Tito & Tarantula)

Pařící upíři.
Narážky na další seriályvložit další narážku

Pásmo soumraku

Dean zmíní Twilight Zone poté, co ho Sam seznámí s potenciálním případem. ("Sounds more like That's Incredible than Twilight Zone.")
Hlášky z epizodyvložit další hlášku
Sam: Hele, tady je sůl, hnedka ve dveřích.
Dean: Myslíš jako sůl na ochranu před démony, nebo "jejda, já upustil popcorn" sůl?
Dean: (Rozespale poté, co je otec probudí uprostřed noci, aby chytili upíry.) Chm, upíři... připadá mi to srandovní.
John Winchester: Takže, chlapci...
Sam: Ano, pane?
John Winchester: Ignorovali jste přímý rozkaz.
Sam: Ano, pane.
Dean: Ale zachránili jsme ti zadek.
John Winchester: Máš pravdu.
Dean: Mám?
Hlavní postavy
Sam Winchester
Dean Winchester
Vedlejší postavy
John Winchester
Daniel Elkins
Režie
Scénář
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevNebožtíkova krev
Původní názevDead Man's Blood
Rok natočení2006
Premiéra20. dubna 2006
Česká premiéra30. srpna 2006
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka60 minut (včetně reklam)
Autoři profilu epizody