Lovci duchů

Lovci duchů (Supernatural) — 6. série
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter

Obraz

Mladý pár je zavražděn ve svém domě krátce po koupi starožitného obrazu rodinného portrétu. Obraz byl namalován kolem roku 1910 a všechny jeho předchozí majitele potkal stejný osud. Sam s Deanem zkoumají jak ducha z obrazu zničit a pomáhá jim v tom dcera majitele aukční síně, která obraz prodala a která se zakouká do Sama. Jenže stihnou to dříve, než si obraz vybere svoji další oběť?

Bratři přijedou do města, ve kterém byl objeven mrtvý pár v zamčeném domě - poslední ze série vražd, které se staly za posledních pár desetiletí (podle záznamů v Johnově deníku).

Navštíví domov obětí, ale nenajdou nic zvláštního. Všechen jejich nábytek byl odvezen na aukci a tak se tam vydají, neboť duch by mohl být lapen i v nějaké věci.

Dorazí na aukci, ale majitel - Daniel Blake - se jich snaží zbavit. Chlapci si promluví s jeho dcerou Sarah, která zde také pracuje a ta jim řekne, že pozemek zemřelých je nyní na prodej. Než jim zvládne říci něco dalšího, její otec bratry vyhodí.

Deanovi připadá, že Sarah by mohla mít o Sama zájem a tak ho přesvědčí, aby ji vzal na rande a zkusil zjistit více. Sam tak udělá a na konci večera mu Sarah dá kopie záznamů o původu věcí z domu posledních obětí. Deanovi dojde, že jeden z obrazů byl ve vlastnictví i ostatních zemřelých. V noci se kluci vrátí do aukční síně a spálí tento obraz.

Dalšího rána Dean předstírá, že mu v aukčním domě vypadla peněženka a tak se tam musí vrátit - to vše jen proto, aby Sam mohl znovu vidět Sarah, avšak chvilku na to co tam dorazí, si Sam všimne, že ten obraz co v noci spálili je stále na místě a neporušený.

Začnou trochu pátrat po rodině, jejíž portrét to je - Merchantových - a zjistí, že muž na obraze - Isaiah - byl obviněn ze zabití jeho ženy, dvou synů a adoptované dcery. Když dorazí zpět do motelu, Sam si všimne, že na fotce toho obrazu v jedné staré knize, se Isaiah kouká jinam, než když obraz viděli v reálu.

Dean se také snaží přesvědčit Sama, aby dal vztahu se Sarah alespoň nějakou šanci. Ten se sice nechce nechat přesvědčit, ale stejně Sarah zavolá, neboť si ten obraz potřebují ještě prohlédnout. Sarah mu však řekne, že její otec obraz prodal ženě jménem Evelyn.

Kluci dojedou do Evelyna domu, kam také dorazí Sarah, ale bohužel najdou Evelyn již mrtvou.

Poté co si Sarah promluví s policií, přijde za bratry do motelu a ti jí řeknou, že ten obraz je posedlý, ona se místo toho, aby byla vystrašená a utekla, rozhodne jim pomoci. Společně se vloupají zpět do Evelyna domu a všimnou si, že na obraze se změnilo dalších pár věcí - například se tam právě objevil obrázek mausolea se jménem Merchant. Všichni tři mausoleum prověří a zjistí, že jsou v něm ostatky celé rodiny, kromě Isaiahy. Dean později také přijde na to, že Isaiaha byl pohřben v chudinském hrobě a tak se vydají mrtvolu posypat solí a spálit.

Později se všichni vydají, jen pro jistotu, spálit ten obraz. Dean Samovi navrhne, že počká v autě, aby se mohl se Sarah posunout o kus dál. Bohužel Sam se Sarah jsou zničehonic v domě uvězněni a zaútočí na ně malá holčička z obrazu - Melanie. To ona je zodpovědná za všechny vraždy, ne její otec.

Dean se vrátí do mausolea a spálí panenku, na níž je pár Melaniích vlasů. Duch zmizí a Sam se Sarah jsou propuštěni.

Sarah dá nějakým zaměstnancům jejího otce rozkaz, aby tu malbu spálili. Poté jí Dean se Samem řeknou, že odjíždí, Sam nejdříve odejde jen se slibem návratu, ale o chvilku později zajde zpět za Sarah a políbí ji na rozloučenou.

Zajímavosti

Za koho se vydávají více z této kategorie

Televizní moderátoři (před dívkami v baru)
Umělečtí obchodníci ze Sonnors s. r. o.

Odkaz na Čechy více z této kategorie

V tomto díle hraje při scéně v aukčním domě skladba od Dvořáka.

HUDBA V EPIZODĚ

Night Time (Steve Carlson)

V baru.

Romantický kus č.1 (Antonín Dvořák)

V aukčním domě.

Bad Time (Grand Funk Railroad)

Dean pouští rádio v autě, když Sam a Sarah vystupují.

Decapitation Variations (Christopher Lennertz)

Dean se Samem se vloupají do skladu.
Hlavní postavy
Vedlejší postavy
Režie
Scénář
Kamera

INFORMACE K EPIZODĚ

 • Český název
 • Původní název
 • Číslování
 • Premiéra
 • Česká premiéra
 • Rok natočení
 • Délka epizody
 • Odkaz na IMDb
 • Obraz
 • Provenance
 • 1. série, 19. epizoda (celkově 19. díl)
 • 13. dubna 2006
 • 28. srpna 2006
 • 2006
 • 60 minut (včetně reklam)
 • www.imdb.com/title/tt0761316/

NAVIGACE

TOOL BOX

AUTOŘI PROFILU

Fruiko
Katusloveyou
lukascoolarik