plakát seriálu

Lovci duchů

(Supernatural)

Epizoda 4×16 – Na špičce jehly (On the Head of a Pin)
99 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Alastair je držen anděly a Castiel s Urielem žádají Deana, aby z něj pomocí mučení dostal, kdo zabíjí anděly. Dean nakonec souhlasí, i když ví, že jakmile se do toho pustí, už není cesty zpět. Sammy žádá Ruby, aby mu pomohla najít Deana. Dokonce se rozhodne k razantnímu kroku, díky kterému posílí své schopnosti. Má totiž o svého bratra strach, jelikož má pocit, že od té doby, co se Dean vrátil z pekla, už není tak silný, jako býval.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Dean se od Alastaira dozvídá, že to on byl první pečeť, kterou museli zlomit: "A je psáno, že první pečeť bude prolomena, když čestný člověk prolije v pekle krev. Když se on zlomí, zlomí se i pečeť."

Alastair se nakonec osvobodí, na poslední chvíli však přichází Sammy, který z Alastaira dostane, že to nejsou démoni, kdo zabíjí anděly, protože kdyby oni věděli, jak zabít anděla, tak by jich nezabili jen sedm, ale rovnou stovky. Sammy posléze Alastaira zabije.

Castielovi dojde, že za tím vším stojí Uriel. Uriel začne Castiela přesvědčovat, aby se k němu přidal, jako to už udělali jiní, kteří mu brzy pomohou vyvolat bratra Lucifera, který se před lidmi nikdy nesklonil a za to byl potrestán. Když to Castiel odmítne, rozhodne se ho Uriel zabít. Jelikož jediná věc, co dokáže zabít anděla je jiný anděl. Než však Uriel stihne Castiela zabít, objeví se Anna a zabije ho.

Promo k epizodě
Hudba v epizoděvložit další píseň

Cheek to Cheek (Irving Berlin)

Hraje před začátkem mučení.
Hlášky z epizodyvložit další hlášku
(Dean chce mluvit s Cassem o samotě, a tak Uriel odletí.)
Dean: Pokud nebudete při chození používat nohy, tak vám ochabnou. (Cass se na něj nechápavě podívá.) Víš, začínám si myslet, že ten pitomec má větší smysl pro humor než ty.
Cass: (vážně) Uriel je nejvtipnější anděl v posádce. Zeptej se kohokoliv.
(Dean vsypal Alastairovi do pusy sůl.)
Alastair: P-promiň. Něco se mi zachytilo v krku. Myslím, že je to můj krk.
Hlavní postavy
Sam Winchester
Dean Winchester
Vedlejší postavy
Anna Milton
Režie
Scénář
Informace k epizoděIMDb
Český názevNa špičce jehly
Původní názevOn the Head of a Pin
Rok natočení2009
Premiéra19. března 2009
Česká premiéra27. srpna 2010
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka42 minut
Autoři profilu epizody