Lovci duchů

Lovci duchů (Supernatural) — 6. série
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter

Pekelný dům

Sam a Dean pátrají po šíleném duchovi Mordecaiovi, který obývá opuštěnou texaskou farmu známou jako Pekelný dům (Hell House). Duchem je muž který, kolem roku 1930 zabil šest svých dcer. Bratři objeví webové stránky věnované legendě z Mordecai, které nevědomě přivedli ducha k životu.

Skupina teenagerů navštíví strašidelný dům, ale celé se to zvrhne, když zde objeví mrtvolu dívky visící ze stropu. Ovšem když se objeví policie, tělo je pryč.

O dva měsíce později se to Dean a Sam (kteří jsou zrovna uprostřed žertovné války) rozhodnou prošetřit. Najdou ty děti, které tam byli tu noc a vydávající se za reportéry z novin si s nimi promluví. Výpovědí tří z nich jsou velmi zmatené a všichni je pošlou za Craigem - vůdcem jejich party.

Najdou ho v obchodě, kde pracuje a vyptávají se ho na ten dům - "Pekelný dům". On jim poví legendu, kterou mu vyprávěla jeho sestřenice Dana - ve 30. letech v domě měl bydlet farmář Mordechai Murdoch spolu se svými šesti dcerami, jenže přišla neúroda a on neměl dostatek peněz na jejich uživení a tak všechny své dcery a následně i sebe oběsil. Od té doby má v době přebývat jeho duch a oběsit každou dívku co tam vejde.

Sam s Deanem se vydají porozhlédnout se do "Pekelného domu", kde objeví na zdech a podlaze čerstvě namalované symboly různého původu (jeden z nich se Deanovi zdá povědomý, ale Sam ho prý nikdy neviděl). Najednou se ozve šramot, a když se kluci jdou podívat, co to bylo, objeví dva "vyšetřovatele nadpřirozených jevů" - Eda Zeddmora a Harryho Spenglera, majitele webových stránek HellHound'sLair.com. Když Deana se Samem nazvou amatéry a řeknou, že jejich největší "duchařský úspěch" bylo, když slyšeli spadnout vázu, bratři se rozhodnou odejít.

Rozhodnou se trochu více prověřit původ té legendy, ale nenajdou žádné záznamy, co by tu legendu podporovali. Chtějí odjet z města, neboť si myslí, že to celé bylo jen nahrané, ale v tu chvíli se dozví o dívce, která v "Pekelném domě" zemřela minulou noc - oběšením.

V noci se opět vrátí k domu a zas narazí do Eda a Harryho. Pošlou na ně policisty, co u domu hlídají a sami se dovnitř proplíží. Při prohlížení sklepa se objeví duch se sekyrou, který se je pokusí zabít - dokonce zjistí, že ani sůl ho nezastaví. Nakonec se jim podaří utéct, a když se dostanou zpět do motelu, snaží se přijít na to, co se stalo. Zdá se jim divné, že podle původní legendy se měl Mordechai soustředit pouze na dívky a nebyli žádné zmínky o sekeře, nebo rozřezaných zápěstích. Najednou si Sam všimne, že na stránce Eda a Herryho přibyl nový článek o Pekelném domě - Mordechai měl být skutečný satanista, který vraždil své oběti sekyrou a poté si podřezal své vlastní zápěstí. Dean si konečně uvědomí, odkud zná ten symbol - z obálky alba skupiny Blue Oyster Cult. Vrátí se za Craigem do obchodu a ten se přizná, že to on s jeho sestřenicí pokreslili dům a rozšířili pomluvu o Mordechaiovi - jako vtip.

Sama později napadne, že by Mordechai mohl být Tulpa - Tibetská projekce myšlenky. Jeden ze symbolů nakreslených v domě je tibetský okultní znak pro ducha. Sam si myslí, že když lidé projíždějí HellHound'sLair.com, přemýšlejí o Mordechaiovi a přitom vidí ten znak, mohlo by to stačit k přivedení Tulpy k životu.

Napadne je, jak by se mohli zbavit Eda s Harrym - řeknou jim, že se Mordechai ve skutečnosti zastřelil a dodnes se bojí železných nábojů. Počkají, dokud to nepřidají na svou stránku a uvidí to dostatek lidí na to, aby se to stalo pravdou.

Vydají se do domu, aby ho mohli konečně vyřídit, ale objeví se zde Ed s Harrym, řeknou jim, že jejich servery spadly a tím pádem železné náboje nefungují. Mordechai je napadne a Dean se rozhodne celý dům zapálit, neboť mu dojde, že bez domu celá legenda přestává dávat smysl. Mordechai zmizí a chlapci doufají, že by se ho doopravdy mohli zbavit.

Sam a Dean si nakonec udělají legraci z Eda a Harryho - Sam jim zavolá, vydávajíc se za Hollywoodského producenta (na což samozřejmě zareagují) a Dean dá na jejich zadní sedačky mrtvou rybu. Bratři se nakonec rozhodnou ukončit svou vlastní žertovnou válku.

Zajímavosti

Za koho se vydávají více z této kategorie

Za novináře z Dallas Morning News

Sam do telefonu - známý hollywoodský producent

Narážky na další seriály

Buffy, přemožitelka upírů

Ed: "Pamatuj CBDB. Co by dělala Buffy?" (Remember WWBD. What would Buffy do?)

HUDBA V EPIZODĚ

Fire of Unknown Origin (Blue Öyster Cult)

Písnička v rádiu, když Dean zpívá.

Burnin' for You (Blue Öyster Cult)

Když Sam a Dean vyslýchají lidi a na konci.

Slow Death (Zach Tempest)

V hudebním obchodě.

Fast Train Down (The Waco Brothers)

V restauraci.

Anthem (Zach Tempest)

Dean se Samem jdou podruhé za Craigem do obchodu.

Point of No Return (Rex Hobart & The Misery Boys)

Hraje v restauraci, když se Deanovi přilepí ruka ke sklenici.

PROMO K EPIZODĚ

INFORMACE K EPIZODĚ

 • Český název
 • Původní název
 • Číslování
 • Premiéra
 • Česká premiéra
 • Rok natočení
 • Délka epizody
 • Odkaz na IMDb
 • Pekelný dům
 • Hell House
 • 1. série, 17. epizoda (celkově 17. díl)
 • 30. března 2006
 • 21. srpna 2006
 • 2006
 • 60 minut (včetně reklam)
 • www.imdb.com/title/tt0763064/

NAVIGACE

TOOL BOX

AUTOŘI PROFILU

Fruiko
Katusloveyou
lukascoolarik