Lovci duchů

Lovci duchů (Supernatural) — 6. série
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter

Rooseveltova léčebna

Sam a Dean zkoumají opuštěné sanatorium. Odhalí, že když byla nemocnice otevřená, pacienti, kteří zde byli drženi se vzbouřili proti krutým a neobvyklým trestům psychiatra, kterého zabili a ukryli někde v nemocnici. Ten teď ovládá všechny, kteří ho přijdou hledat a dokonce jeho duch posedne i Sama, který chce zabít Deana.

Do opuštěné budovy Rooseveltovi léčebny se, zejména kvůli místní legendě, moc rádi chodí tajně podívat spousty teenagerů. Jedné noci 2 policisté, co zrovna mají v okolí hlídku, zjistí, že se nějaké děti opět vloupali dovnitř, tak tam zajdou, aby je vyhnali, avšak rozdělí se a po chvíli se sejdou zpět ve svém autě, bez toho aby něco našli. Jeden z nich (Walter Kelly) se ale začne chovat divně a poté, co dorazí domů, zastřelí svou ženu a následně i sám sebe.

Mezitím se bratři snaží najít jakékoli stopy o svém otci - neúspěšně. Když tu najednou Deanovi přijde SMS z neznámého čísla, ve které jsou pouze souřadnice. Dean si myslí, že by to mohla být zpráva od jejich otce a tak zkontroluje, jestli se tam nestalo něco zajímavého - objeví zmínku o Walterovi. Samovi se moc nechce vydat se někam, kam je pravděpodobně posílá jejich otec, ale Dean si myslí, že by se tam s nimi možná mohl chtít setkat, nebo přinejmenším jen chce, aby se o to postarali a tak se vydají na cestu.

Když dorazí, najdou Walterova bývalého partnera, který s ním té noci byl v Rooseveltově léčebně a promluví si s ním. Dozví se, že před tou nocí byl Walter skvělý policista, co měl před sebou zářnou budoucnost a že i u něj doma bylo vše v pořádku. Také se přizná, že té noci hledali děti v jižním křídle léčebny. Dean si vzpomene na zmínku o jižním křídle Rooseveltovi léčebny v deníku jejich otce - vydají se to prověřit.

Sam je naštvaný, že jejich otec tam na ně ve skutečnosti nečeká, ale Dean chce, aby sledovali otcovy příkazy, i když nepřímé.

Během prohlídky léčebny nenajdou nic zvláštního a proto se rozhodnou zapátrat po historii a objeví psychiatra James Ellicotta, jehož otec býval vedoucím léčebny. Sam se vydává za pacienta a pokusí se z dr. Ellicota vytáhnout informace o jižním křídle. Dozví se, že jižní křídlo bylo speciálně rezervované pro obzvlášť těžké případy a že jedné noci roku 1964 se vzbouřili, pozabíjeli sebe navzájem a i personál - včetně dr. Ellicota, jehož tělo ale nikdy nebylo objeveno.

Bratři se vrátí do léčebny, kde najdou vystrašenou dívku - Kat, ta se jim přizná, že sem přišla se svým přítelem - Gavinem, který se šel pořádně porozhlédnout a zatím se nevrátil. Dean se ji snaží přesvědčit, aby se nechala Samem odvést pryč, jenže ona chce pomoct najít Gavina. Skupinka se rozdělí a vydá se Gavina hledat. Dean s Kat nic nenajdou, ale Sam Gavina objeví, ten se mu přizná, že utíkal před duchem, který ho políbil, a pokoušel se mu něco pošeptat.

Mezitím Deanovi z ničeho nic zhasne baterka a něco zatáhne Kat dovnitř nějaké místnosti. Dean se snaží vyrazit dveře - neúspěšně. Najednou se objeví Sam s Gavinem a Sam si uvědomí, že se jim ti duchové nesnaží ublížit a proto donutí Kat, aby se duchovi podívala tváří v tvář a vyslechla ho. Kat to udělá, po chvíli ticha se dveře otevřou a Kat z nich vyjde. Kluci se Kat zeptají, co jí duch říkal a ona odpoví "Jedna třicet-sedm.", o čemž je napadne, že by to mohlo být číslo nějakého pokoje.

Zatímco se Dean vydá hledat ten pokoj, Sam se pokusí odvést Kat s Gavinem pryč, bohužel zjistí, že jsou uvězněni. Samovi zazvoní telefon a myslí si, že je to volání o pomoc od Deana směřující ho do suterénu, proto dá Kat zbraň a s Gavinem je nechá na místě a vydá se Deana hledat. Mezitím Dean objevil deník dr. Sanforda Ellicotta, ve kterém jsou popsané jeho ohavné experimenty prováděné na pacientech.

Sam pátrá po Deanovi a objeví ho duch nějakého muže, který mu slibuje, že se ho snaží jen udělat lepším. Dean se vydá najít Sama, aby mu řekl, co zjistil, ale najde jen Kat s Gavinem, kteří mu řeknou, že se ho Sam vydal hledat do suterénu v reakci na jejich telefonát, o kterém Dean ale neví. Takže Dean znovu opustí Kat s Gavinem a vydá se do suterénu za Samem.

Dean Sama v suterénu objeví a řekne mu o tom, co zjistil. Dean chce najít tajnou pracovnu dr. Ellicotta, ale Sam je bezdůvodně proti. Když Dean objeví tajné dveře, Sam na něj začne mířit zbraní. Když Sam ukáže Deanovi svůj vztek vůči němu, Deanovi dojde, co se Samovi stalo. Poté co Sam Deana postřelit zbraní nabitou solí a ten proletěl těmi tajnými dveřmi, stojí Sam nad Deanem a vyčítá mu, že nejsou o nic blíže k nalezení jejich otce, než byli před půl rokem. Dean mu podá opravdovou zbraň, aby ho mohl alespoň doopravdy zabít, Sam vystřelí a zjistí, že není nabitá. Dean Sama vyřadí a začne hledat mrtvolu dr. Ellicotta, nakonec ji objeví ve skříňce. Posype ji solí a připravuje se na její spálení, když tu najednou se objeví duch dr. Ellicotta a napadne ho. Nakonec se Deanovi podaří hodit po mrtvole zapalovač, ta jak shoří, zmizí i duch dr. Ellicotta.

Sam se probudí, nyní již normální a poté co odvedou Kat s Gavinem pryč, se Deanovi omluví za vše, co mu řekl. Na úplném konci epizody spí Dean v motelovém pokoji a zazvoní mu mobil, protože se mu nepovede Deana vzbudit, Sam ho zvedne sám. Je to jejich otec.

Zajímavosti

Za koho se vydávají více z této kategorie

Dean - Novinář Nigel Taphnal z Chicago Tribune

Narážky na další seriály

Posel ztracených duší

Dean: Hele, Same, kdo si myslíš, že je silnější médium? Patricia Arquettová, Jennifer Lowe Hewittová, nebo ty?

Médium

Dean: Hele, Same, kdo si myslíš, že je silnější médium? Patricia Arquettová, Jennifer Lowe Hewittová, nebo ty?

HUDBA V EPIZODĚ

Hey You (Bachman Turner Overdrive)

Scéna v baru.

PROMO K EPIZODĚ

Hlavní postavy
Vedlejší postavy
Režie
Scénář

INFORMACE K EPIZODĚ

 • Český název
 • Původní název
 • Číslování
 • Premiéra
 • Česká premiéra
 • Rok natočení
 • Délka epizody
 • Odkaz na IMDb
 • Rooseveltova léčebna
 • Asylum
 • 1. série, 10. epizoda (celkově 10. díl)
 • 22. listopadu 2005
 • 24. července 2006
 • 2005
 • 60 minut (včetně reklam)
 • www.imdb.com/title/tt0713610/

NAVIGACE

TOOL BOX

AUTOŘI PROFILU

Fruiko
lukascoolarik