Lovci duchů

Lovci duchů (Supernatural) — 6. série
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter

Něco zlého

Sam a Dean byli vysláni do města, kde se podivuhodně šíří záhadná nemoc mezi dětmi. Dean prozradí, že kdysi se jejich otec již v podobném případu angažoval. Sam se zajímá jaktože otec mohl nechat některý případ nedokončený, Dean se ale vyhýbá Samovým otázkám a mezitím vypátrají, že životní sílu z dětí saje Striga, která je téměř nesmrtelná.

Sam s Deanem se podle instrukcí od Johna přesunou to města, kde je v poslední době velký výskyt záhadných onemocnění u dětí. Vydávající se za lidi z úřadu pro výzkum nemocí si promluví s dr. Hydekerem v místní nemocnici. Ten jim poví, že žádná léčba u dětí nezabírá, jako by měli zničený imunitní systém.

Na venkovním parapetu v pokoji poslední oběti objeví kluci nelidský otisk ruky. Poté co se zapíší do hotelu, který je veden ženou se dvěma syny - Michaelem (který Deanovi připomíná jeho samotného) a Asherem, Dean Samovi řekne, že podle něj se jedná o shtrigu, což je bytost, se kterou se jejich otec potkal již dříve. Sam zapátrá a přijde na to, že Shtriga je něco jako čarodějka, živící se dětskou duševní silou, která je většinou přestrojena za starou ženu a proto se chlapci vrátí do nemocnice, kde si Dean všiml staré ženy, na jejíž zdi visel obrácený kříž - nakonec však vyjde najevo, že je nevinná.

Zničehonic mladší syn majitelky motelu - Asher - onemocní a potřebuje do nemocnice. Dean ho tam spolu s jeho matkou odveze a znovu promluví s doktory. Mezitím Sam hledá záznamy o podobných událostech v jiných městech - vše mělo začít v 90. letech 19. století - z čehož Sam také objeví fotografii, na které jsou doktoři, kteří tehdy pomáhali a mezi nimi je i Dr. Hydeker, jenž právě pracuje v místní nemocnici a zabývá se případy nemocných dětí.

Sam také nemůže najít nic, co by je (Shtrigu) dokázalo zabít, ale Dean si vzpomene, jak se John kdysi zmínil, že jsou zranitelní během krmení a také vůči železným nábojům. Samovi připadá, že toho Dean ví mnohem více, než mu říká a proto ho donutí, aby mu vyklopil vše, co ví.

Asi před šestnácti lety lovil John Shtrigu. Zatímco nebyl v motelu, Dean nechal Sama na chvilku samotného a ten byl napaden. Po té noci John už nemohl Shtrigu vypátrat a Dean se teď obviňuje za to, že Shtriga ještě není mrtvá.

Dean navrhl, aby použili Michaela jako návnadu pro Shtrigu, ale ten nejprve odmítne. Avšak později ten večer přijde za bratry a řekne, že to udělá kvůli Asherovi, i když Dean mu nemůže slíbit, že smrt Shtrigy opravdu bude znamenat Asherovo uzdravení.

Bratři u Michaelovi postele zřídí systém kamer s nočním viděním, aby mohli sledovat co se děje a zaútočit v ten správný čas. Shtriga Michaela napadne a bratři na ni zaútočí. Nakonec je však zabita Deanem až poté, co se začne krmit na Samovi.

Po smrti Shtrigy se Asher i ostatní děti zázračně uzdraví. Michael je rád, ale Samovi je líto, že kvůli těmto událostem ztratil svou nevinnost.

Zajímavosti

Za koho se vydávají více z této kategorie

Dean - za Dr. Jerryho Kaplana z centra monitoringu nemocí

Dean - kreditní karta na jméno Kris Warren

Narážky na další seriály

Simpsonovi

Sam říká, že strigy se vyskytovaly ve městech Ogdenville, North Haverbrook a Brockway. Jedná se o města, která sousedí se Springfieldem. ("Same deal. Before that, there was Ogdenville. Before that, North Haverbrook and Brockway.")

Hromkočky

Sam se jako dítě v prvním Deanově flashbacku dívá v televizi na Thundercats.

HUDBA V EPIZODĚ

Rock Bottom (UFO)

Sam a Dean na cestě do Fitchburgu.

Road to Nowhere (Ozzy Osbourne)

Na konci, když se vydávají na cestu.

PROMO K EPIZODĚ

Hlavní postavy
Vedlejší postavy
Režie
Scénář

INFORMACE K EPIZODĚ

 • Český název
 • Původní název
 • Číslování
 • Premiéra
 • Česká premiéra
 • Rok natočení
 • Délka epizody
 • Odkaz na IMDb
 • Něco zlého (neoficiální název)
 • Something Wicked
 • 1. série, 18. epizoda (celkově 18. díl)
 • 6. dubna 2006
 • 23. srpna 2006
 • 2006
 • 60 minut (včetně reklam)
 • www.imdb.com/title/tt0763065/

NAVIGACE

TOOL BOX

AUTOŘI PROFILU

Fruiko
lukascoolarik