plakát seriálu

Lovci duchů

(Supernatural)

Názory uživatelů

100 %

Před pár měsíci, jsem tento seriál začala sledovat na netu. Zaujal mě okamžitě, postupně se stal závislostí. Právě jsem dokoukala osmou sérii. Je to opravdu nadupané, každá série zaujme něčím jiným, není to pořád dokola a to mě prostě baví. Sam A Dean, týpci, co se dostanou pod kůži. Bylo tady napsáno mnoho z toho, co bych napsala i já, seriál doplňuje super hudba, vtipné hlášky, jo, stojí za to na to koukat. A jsem moc ráda, že jsem začala až nedávno a mám to všechno pěkně pohromadě, protože kdybych nedočkavě měla čekat na každou sérii, to by mě asi zabilo :-)

100 %
95 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
91 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 22 lidí

Sam a Dean

První série je zhruba tak na 80 %, některé díly jsou slabší, některé jsou vysloveně povedené. Seriál je udělanej líp než leckterej horor poslední doby. Efekty jsou tady dobrý, nevypadají lacině. V zápletkách s démony se snad v každém díle dá najít nějakej horor. Sympatická dvojka bratrů, škoda že nemají na pomoc nějakou ženskou ruku. K tomu je vynikající soundtrack.

Druhá série je slabší, asi jsem čekal moc. Příběhy se opakujou nebo nejsou tak zajímavý, duchové nejsou tak dobře udělaný. Navíc jsou to většinou jen lidi. Aspoň, že finále vynahrazuje dojem z této rozpačité sezóny. A uzavírat smlouvu s ďáblem je vážně populární kšeft. 75 %. Uvidíme co přinese otevření pekla.

Třetí série se opět o něco zvedá, i když pořád to není úplně top, doufám. Hlavně konec slibuje že to bude dobrý. Jen mi přijde že ta zajímavost duchů, démonů a legend se vytratila a to je škoda - 75%

Ve čtvrté sérii jsem se vlastně dočkal doslova překopání celého seriálu. Dean a Sam už ani tak moc neloví duchy, ale spíš tak stojí mezi Andělem a Ďáblem. Sam se stává méně sympatickej, což je vzhledem k ději jasný. Závěrečné díly série jsou perfektní a hodnocení jde vysoko - 90 %.

Seriál pokračuje až dochází k velkému finále. Pořád perfektní. Hned mam chuť koukat dál a dál. - 90 %

Strašně se mi líbí jak se do všeho naváží, ostatní seriály (Chirurgové) filmy (Stmívání, Titanic) nebo postavy (Walker, Eastwood) dostávají na frak, ale nešetří ani sebe. viz s06e15. Závěr trochu zvláštní, ale pořád je to 85 %.

Sedmá série jen potvrzuje, že jde o skvělej seriál, opět jsem asi prošel změnou při sledování, ale teď se bavím jinými věcmi. Hlavně tím, jak se naváží do ostatních filmů či seriálů. A navíc tohle je jedinej seriál, kde nevadí, že umře podstatná postava. Scénáristé vždycky najdou cestu zpět. Navíc konec série napovídá minimálně zajímavému začátku té další. Cesta ven očistcem by tomu mohla dát šťávu. opět vysoko přes 90 %.

Osmá série se nese v nově nastoleném duchu. Seriál už není tak strašidelný jako býval, ale často velmi dobře baví. Očistec je trošku odbytý, ale při flashbacích nevypadá věru zle. Kromě hlavní dvojice bratrů je samozřejmě skvělý také Castiel a Crowley, jejichž přítomnosti si opravdu užívám. Jako bonus s této sérii představila Charlie (Felicia Day), kterou jsem si okamžitě zamiloval. V závěru série přišel velký plán Metatrona a následně pak velký pád z nebes. A já se nemohu dočkat, co nás čeká... 90 %

Devátá série začíná velkou záchranou akcí Sama. Oblíbené postavy se vrací a celou sérií se táhne touha porazit Metatrona a vrátit andělskou legii zpátky na nebesa, kam patří. Cesta k tomu samozřejmě není jednoduchá a Dean si musí přivlastnit velmi nebezpečnou zbraň, která se začne obracet proti němu. Závěr série je opravdu překvapivý a já jsem opět nedočkavý, protože mě zajímá co se bude dít za rok. Už delší dobu víme,že tyhle kluky nějaká smrt nerozhází... Navíc jsem rád, že nevyšel ten spin-off. 90 %

Desátá série, to už je pořádné číslo. Jako už je zvykem u Supernatural, tak i v letošní sérii se toho odehrálo strašně moc, aby se v podstatě nic důležitého nestalo. Že někdo umře zrovna tady nic neznamená. Hlavní misí celé série je vyléčit Deana, ať už z "démonství" nebo od znamení. Dean resp. Jensen Ackles tak má možnost si vyzkoušet nové odstíny své postavy a určitě nejsou k zahození. Bavím se pořád dobře a pořád hodně. Na Supernatural se nechystám zanevřít ani po letech, ale kam se ještě dá postupovat? Závěr opět ve velkém stylu, tak jsem zvědav, co přinese Temnota. Winchester brothers potřebují velkou výzvu a silného protivníka. 85 %

Ani s jedenáctou sérií pánům nedochází dech a baví. Tentokrát je jim hlavním protivníkem tajemná Temnota. Zklamání nakonec přeci jen dorazilo a to hlavně proto, že se nekonalo žádné velké finále a tentokrát se všechno vyřešilo tak nějak v klidu a bez divokých akcí. Uvidíme, co bude příští rok, otevřený konec nabídnul zajímavé varianty.

Dvanáctá série se nesla hlavně v duchu spolupráce/boje s britskou skupinou lovců. A bylo to zajímavé, trochu to uklidnilo to každoroční snažení zachránit svět. I když aby se neřeklo, tak svou roli sehrál opět i Lucifer, který se konečně vrátil s tváří Pellegrina. Díky konci to vypadá, že přijdeme o důležité postavy předchozích ročníků a tak jsem opravdu zvědav na to, jak se s jejich ztrátou Sam a Dean vyrovnají.

Třináctá řada se pustila do představení post-apo světa do kterého jsme zavítali již koncem loňské série. Díky tomu se vrátilo několik tváří, u kterých už jsme tomu nevěřily a postaraly se tak o pár překvapivých okamžiků. Sam, Dean, Castiel a Lucifer možná nejsou v plné síle, ale pořád mě jejich příběhy neskutečně baví a jsem vážně zvědav na to, co přijde v další řadě, protože jako obvykle závěr nechal spousty otázek.

Supernatural baví a až do svého konce bavit nepřestanou. Letos se bratři Winchesterovi za pomoci Castiela snaží správně vychovat potomka Lucifera. A chvíli to vypadá, že se jim jejich práce s Jackem docela i daří, jenže jak už to tak bývá, tak se něco zvrtne. Závěr přinesl velké překvapení a jsem docela zvědav na to, jak se za rok Sam a Dean rozloučí. Já doufám, že se vší parádou.

Po patnácti letech rozloučení a závěrečná série, kterou těsně před finále přerušila světová pandemie. Možná i proto působil závěrečný taneček s Bohem trošku natahovaně, na druhou stranu dal příležitost, aby se ještě pár postav vrátilo a rozloučilo. Nemůžu se zbavit pocitu, že předposlední díl bylo lepší zakončení než úplný závěr, ale to nevadí. Vzpomínky i tak zůstanou pozitivní a Supernatural neopakovatelnou jízdou.

A proč tedy 100 % - Protože si to drželo vysoko laťku tak moc dlouho a protože jsem se i po těch letech vždycky těšil na novej díl, a teď když je po všem, tak mi bude chybět. Je třeba další argument? Já myslím, že ne, ale i tak jich mám ještě spoustu...

100 %
95 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
82 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 22 lidí

Bitch! Jerk!

Hodnoceno po: s04e21
Vůbec nijak nejsem na nadpřirozeno a duchařiny, seriály i filmy na toto téma mě nechávají chladnou. Ale Supernatural si mě získal - tři a kousek série zkouknuto za tři týdny a od té doby vždy netrpělivé čekání na každý nový díl.
Co mě tedy tak zaujalo? * Bezvadní herci - oba hlavní herci jsou potěcha pro oko, v rolích pak opravdu přesvědčiví. * Akce, napětí a slušné efekty tvoří jednu z hlavních složek seriálu, ale vždycky jsou položené na kvalitním scénáři. * Příběh v pozadí - zatímco začátek seriálu byl zejména jednoepizodních dobrodružstvích, postupně se buduje hlavní dějová linie a je čím dál tím výraznější. Gradace na konci čtvrté série je strhující (pardon za tak klišé výraz) * Hlášky. Opravdu mnoho velmi podařených hlášek :) S tím související zábavná interakce mezi oběma bratry, čas od času "oddechovější" a na vtip zaměřený díl. * Zatraceně stylová hudba

100 %
94 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
91 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 35 lidí

Dean, this is serious investigation!

Není nejpromyšlěnější. Není geniální. Není ani bez chyby. Ale má něco, co ostatní seriály ne... Co to je, na to jsem sama ještě nepřišla.

Než začnu s tím, o čem seriál vlastně je, nutno poznamenat, že se příběh od první k doposud poslední osmé sérii hodně změnil. Někomu to vyhovuje víc, někomu míň. Mě ten časový posun přijde naprosto úžasný a baví mě.
Na začátku se setkáváme s novým studentem práv na Stanfordu, Samem Winchestrem, a jeho přítelkyní Jessicou, kteří si užívají studentského života. Vše se však má brzo změnit, což je i Samovi jasné s příchodem jeho staršího bratra Deana žádajícího o pomoc s hledáním ztraceného otce. Sammy, ačkoli nerad, nakonec souhlasí a tak začíná velký příběh bratrů Winchestrových. Ze začátku nepříliš chytlavý (hodně mi dějem připomínal Charmed čili "monster of the week"), se třetí sérií však přichází jakési napětí, které ve čtvrté graduje a v páté vrcholí. V šesté začínáme novou kapitolu, v sedmé se potácíme tak nějak kolem a osmá je konečně plnohodnotný nový začátek.
Někteří tvrdí, že seriál měl skončit pátou sérií. Já v podstatě souhlasím. Příběh byl do této doby velmi dobře promyšlený a všechno do sebe zapadalo. Ale když už jednou CW přikleplo pokračování, jsem pro dalších x sérií za předpokladu, že budou mít minimálně stejnou úroveň, jako ta osmá. Pořád mě to hodně baví a neustálé připomínání si, že konec po páté sérii by byl lepší, už čas nevrátí.

Pokud bych seriálu měla něco vytknout, bude to (ano, hádáte správně) časté umírání následované zázračným z mrtvých vstáním. Taková věc může být jednou zajímavým a dramatickým spestřením děje, budiš, ale když nám bráškové a spol. natáhnou bačkory desetkrát za seriál, smrti to pak jaksi ubírá na efektu.
Další malé mínusy se týkají spíše konkrétních dějových linek. Vypíchnu například šestou sérii, kdy jsme dvě třetiny série bloudili od nikud nikam, než jsme konečně dostali nějakou pořádnou zápletku (byť na ni všichni nádavali).
Herecké výkony jsou v některých případech horší, někdy lepší. Ono také hodně záleží na tom, jak se hoši zrovna snaží, což se týká především Jareda Padaleckiho, kterému někdy nevěřím ani nos mezi očima (což nemění nic na tom, jak moc mám toho herce ráda tím bláznivým, fanynkovským způsobem) a jindy se předvádí v docela jiném světle. Jensenovi nemůžu vytknout snad nic, podle mě hraje skutečně dobře a vše mu věřím. Co se týče Mishy (nejsem si úplně jistá skloňováním, tudíš odpusťte případnou chybu) Collinse, u Castiela nemá pořádně co předvádět. Stačí si jen udržet vážný výraz, sem tam nahodit nějaký ten bolestný nebo tzv. psí očka. Hodně se mi však líbilo, jak zahrál svou roli v 7x01. Z jeho smíchu mám husí kůži ještě teď. Ostatní vedlejší role jsou rozporuplné, k nejlepším patří rozhodně Mark Sheppard, Mark Pelegrino nebo Jim Beaver.
Postavy jsou kategorie sama pro sebe. Nejvíce jsem si oblíbila anděla Castiela (ačkoli to bude, uznávám, hlavně kvůli Mishovi). Bratry Winchestrovce mám ráda oba stejně - hodně. Možná trošku upřednostňuji Deana a to kvůli jeho bezchybnému vzhledu (kdo by odolal, že? :)). Pak je tu samozřejmě klasik Bobby, nu, kdo by ho neměl rád. Ze záporáků musím vyzdvihnout především Lucifera a Crowleyho. Co se týče ženských postav, nemůžu si pomoct, ale mám pocit, že je tvůrci prostě neumí napsat. Jediným světlým bodem je snad Charlie Bradbury, dejme tomu, že i Jo s Ellen a Bela. Například taková Lissa, Anna nebo hůř, Cassie, mi přišly úplně příšerné. Jestli někoho nesnáším, pak je to andělská dvojice Zachariah a Uriel, lovec Gordon a démonka Meg, která si u spousty lidí získala sympatie. Mě však naprosto nezaujala a iritovala mě v každé podobě.
Hudbě snad není co vytknout. :)
Za humor mají u mě tvůrci všechny palce hore. Deanovy hlášky jsou nezapomenutelné, Castielova zmatenost k popukání, stejně jako situace, se kterými jsou mnohdy postavy nuceny se potýkat.

Hodnocení sérii za sérií shrnu velmi rychle (v opačém případě by to totiš trvalo velice dlouho).
1. série - 70%, 2. série - 75%, 3. série - 100%, 4. série - 100%, 5. série - 100%, 6. série - 65%, 7. série - 75%, 8. série - 90%, 9. série - 90%

Nejoblíbenější epizody? 6x15 The French mistake, 8x08 Hunteri heroici, 4x06 Yellow fever, 3x11 Mystery Spot
Jen podotýkám, že Supernatural cast je snad ještě lepší a vtipnější, než seriál sám o sobě. Viděli jste nepovedené záběry? Ne? Koukejte to napravit. :)

Suma sumárum: 90%

Supernatural doporučuju každému. Minimálně každému, kdo má rád nadpřirozeno, slabost pro bratrské hašteření, humor a obejde se bez zbytečných romantických odrhovaček.

90 %
92 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
84 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 25 lidí

To byla jízda :-)

Supernatural jsem zhlédla od první řady až po osmou zhruba za tři měsíce a že to byla jízda. To jsou ty seriálové absťáky o prázdninách :-). Pár dílu jsem viděla už celkem dávno v televizi, ale doopravdy jen pár takže jsem nepochopila celkový koncept seriálu. Ale už ho chápu a miluju. Nikdy jsem moc nemusela horory ale u Supernaturalu jsem to překonala. Některé díly byly fakt strašidelné hlavně na začátku seriálu.
Nejprve jsem se na Supernatural dívala s českým dabingem který mi přijde dobrý ale na originál to nemá. Dean má tak sexy hlas a Crowley má takový svůj typický chraplák nebo co to je který v dabingu vůbec nezachytily.
Líbí se mi že seriál občas proloží vtipnými epizodami které jsou méně či více zdařilé. Nejsou tam postavy které bych vysloveně neměla ráda i na záporakovi je většinou něco zajímavého. Jedinou kterou jsem moc nemusela byla Meg.
Moje nejoblíbenější postavy jsou určitě Dean a Bobby.
Dean je tak charakterově pestrá postava. Na první pohled drsňák, sebevědomý za každou cenu vtipný, který nejde pro ránu daleko. Zato jeho druhá stránka je prorostlá citem, touhou někde zakořenit a zoufalstvím že ztrácí všechny své blízké. Jensen Ackles ho dokáže ztvárnit ve všech těchto podobách a proto se pro mě stal jedním z nejoblíbenějších herců.
Mám ráda všechny série, ale v každé se najdou díly které mě neoslovily. Šestá s sedmá série mi přišla troch slabší.
Někdy si říkám že by se tam mohlo vyskytovat více žen a dívek, ale pro je asi Supernatural jiný je to taková chlapská jízda. A nesmím zapomenout na Impalu 67 to je prostě nádherné auto a jak přede.
Zatím co jsem viděla z deváté série si Supernatural drží pořád slušnou úroveň takže klobouk dolu.
A jen tak dál.

90 %
92 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
85 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 13 lidí

Ďábelsky i andělsky povedená žánrová všehochuť

Pokud jsem kdy poznala seriál, který by víc klamal tělem, nebo přesněji řečeno první sérií, pak je to právě Supernatural. Počáteční sezona si jede v lehce hororovém duchu a i když je to celkem příjemná oddechovka, chybí tomu jakýkoliv punc originality.Lepší průměr, u kterého mě udržely hlavní dvě postavy. Ne, že by Jared nebo Jensen byli bůhví jak úžasní herci (i když Jensenovo charisma by porazilo vola), ale jsou to obrovští sympaťáci a díky jejich dokonale fungující přátelské chemii bez problémů uvěříte, že jsou bratry. Navíc mezi vším tím epizodním lovením duchů a jiných potvor už začínají nesměle vystrkovat růžky ( toto přirovnání je myslím vzhledem k novým protivníkům na místě ) první náznaky budoucí ucelenější dějové linky. S objevením se prvních démonů odpadá pouze rutinní ničení jakýchsi odosobnělých přízraků, noví příchozí jsou samostatně myslící, přinejmenším rovnocenní soupeři s vlastní škálou motivací a jednání. To a také rostoucí nápaditost jednotlivých dílů už dělají z druhé série o poznání lepší záležitost.
Atmosférické Crossroad blues s muzikou Jacka Johnsona, paranoidní epizoda s croatonským virusem, výborné akční Night shifter, emotivní Heart a hlavně závěrečný dvoudíl, to už mě dokázalo připoutat k obrazovce.
Ještě lepší třetí série a s ní také krásná mezinárodní zlodějka Bella nebo sarkastická démonka Ruby, na paty pak sourozencům šlapou odhodlaný agent FBI Hendriksen a maniakální lovec upírů Gordon. Poprvé dostávají větší prostor nadsázka a humor, díly jako Bad day at black či Mystery spot s časovou smyčkou mě skutečně pobavily, ale zároveň se začíná i přitvrzovat a takové Fresh blood, mé oblíbené Just in Bello nebo opět finální dvojepizoda už z daleka nejsou žádná selanka. Moje nadšení nadále stoupá a to mám to nejlepší teprve před sebou.
Ve čtvrté řadě nastupují andělé a pokud se vám teď vybavily pomáhající laskavé bytosti, tak na to rychle zapomeňte. V drtivé většině jsou to bezcitní parchanti, kteří si nijak nezadají s démony a lidská cháska je jim ukradená. Pravda, někteří z nich mají i poněkud zvrácený smysl pro humor. Pro Winchestery to znamená jen další nepříjemnosti a ne, že by toho měli zrovna málo. Jejich bratrský vztah už zdaleka není tak idylický jak býval, Sam se stále více propadá na temnou stranu, což jen posiluje vzájemnou nedůvěru. Epizody bez výjimky výborné ( potěšilo mě cestování v čase ), se strhujícím závěrem, který nás nasměroval do nepřekonatelné páté série, kde nejde o nic menšího než o záchranu světa.
Tam už je apokalypsa v plném proudu, čtyři temní jezdci táhnou celou zemí a bratři ke své nelibosti zjišťují, že v ní hrají klíčovou roli, což je staví do nezáviděníhodné pozice chutného sousta, ze kterého si jak andělé, tak démoni chtějí urvat co největší díl pro své záměry. A tak rodinné dvojce nezbývá nic jiného než zapomenout na své rozbroje a vytvořit si vlastní pravidla hry, ve které by nakopala zadky oběma stranám.
Postavy jako démon Crowley, Lucifer, andělé Castiel a Gabriel, mentor Bobby, fantastický Smrťák,prorok Chuck,šerifka Jody Mills a další, mi velmi přirostly k srdci, stejně jako Chevrolet Impala 67, parádní rocková muzika nebo popkulturní hlášky všech zúčastněných, proto původní znění nutností. A pokud jsem v první sérii psala cosi o nedostatku originality, tak způsob, jakým si tvůrci později vyhráli s celou křesťanskou mytologií je nevídaný a velmi, velmi zábavný. Další řady už jedou jen tak ze setrvačnosti a i když se i poté najde dost povedených dílů, zlatou éru už má seriál za sebou.
Ještě bych mohla zmínit věci jako třeba absenci nějaké výrazné lovestory nebo zajímavý fakt, že ačkoliv se Dean navenek projevuje jako rebel, tak povahově je vlastně dost konzervativní a u Sama je tomu přesně naopak, ale už jsem se rozepsala až příliš, což jen dokazuje, jak moc jsem si Supernatural oblíbila.

100 %
92 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
83 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 12 lidí

Saving people, hunting things

Tomuto seriálu som odolávala veľmi dlho aj napriek všetkým kladom, ktoré som si o ňom prečítala. Zbožňujem seriály o nadprirodzených javoch, páčia sa mi pekní chlapi ;), súrodeneckú lásku považujem za jednu z najsilnejších - a napriek tomu som si seriál pozrela až tento rok (z núdze), keď som skutočne nemala čo robiť.

A som rada. Veľmi.
Po pozretí dostupných sérií musím konštatovať, že Supernatural si ma získal a radím ho medzi moje TOP. Má svoje slabšie chvíle (prvá polovica šiestej série ma sklamala), ale v konečnom dôsledku som extrémne spokojná :).

Páči sa mi vývoj postáv, vďaka čomu som si obľúbila aj Sama, ku ktorému som si hľadala cestu naozaj dlho (až koncom šiestej série som zistila, že ho mám radšej, než Deana).
Obrovské plus majú u mňa tvorcovia seriálu za krásny bratský vzťah, najmä počas prvých troch sérií. Neskôr je to už o niečom inom; Dean a Sam sa zmenili, tak sa zmenil aj ich vzťah. Ale stále je silný, dokazuje to posledný diel ôsmej série (záverečný bratský moment - "my greatest sin" - považujem za jednu z najkrajších scén v seriáli).

Čo sa týka vedľajších postáv, Smrť je vykreslená bravúrne. Ak sa v seriáli ešte niekedy objaví, PROSÍM, nech sa to nezmení.

Od začiatku som vedela o nástupe nejakého anjela Castiela na scénu v priebehu štvrtej série. A hľa, on sa zjavil už v prvej časti, a to skutočne pôsobivo. Cass je skvelá postava, páči sa mi jeho vzťah s Deanom a scény, v ktorých nechápe ľudí :D.

Myslím, že najviac sa mi pozdávala tretia séria. Snaha vyhnúť sa Peklu, následné zistenie, že to nepôjde, Deanova rezignácia, Samovo zúfalstvo.
Na druhé miesto by som dala asi siedmu sériu, v ktorej som si plne užívala Samove halucinácie (Lucifer nemá chybu ;)).
Najslabšia je jednoznačne séria šiesta. V prvej polovici som ani nechápala, o čom má byť - otrasné nové postavy, ktoré zomierali jedna po druhej, v podstate nijaký dej... Ale teraz si niektoré časti pozriem rada (napríklad "Všetci psi idú do neba").

Celkovo je to však nadpriemerný seriál o dvoch bratoch, ktorí na začiatku v každej časti lovia inú príšeru/iného ducha, no postupne ich čakajú čoraz väčšie a zložitejšie problémy. Dokonca aj samotný Satan a Apokalypsa.

100 %
92 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
83 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 12 lidí

Son of a bitch...

Srdcovka. Tenhle seriál je pro mě naprostá srdcovka. Slyšela jsem o něm už někdy v průběhu první série, ale horory nejsou nic pro mě, tak jsem se k tomu moc neměla. V průběhu třetí série jsem ale narazila na Jensena Acklese a řekla si, že toho chlapa musím vidět, ať už hraje v čemkoliv. A on hrál v Lovcích.
Jo, první série byla duchařina a přiznávám, občas jsem sklopila zrak a čekala, až nějaká příšera zmizne (zajímavé, že pro mě snad nejhorší byla ta děcka, která bydlela ve sklepě), ale naprosto jsem se do toho zamilovala. Jak už tady bylo mnohokrát napsáno, první tři série byly bezkonkurenční, 4. a 5. byly taky dobré (zvlášť čtvrtá, kde se objevil Cass!). Co se týče 6. a 7. série… Možná by bylo fajn je vystřihnout. Zvlášť šestou, kde v díle se skřítky a UFO klesli fakt na dno. A taky s draky. Ale jak říkám, je to moje srdcovka, a my, skalní fanoušci, vydržíme snad opravdu všechno (snad jenom kdyby nám zabili Casse a Deana, tak se fakt naštveme). Na obranu scénáristů, Lovci měli končit 5. sérii, takže 6. byla napsána ve spěchu. Což jde na ní docela poznat, ale budiž. Sedmá byla o něco lepší, snažili se dostat na úroveň prvních tří, kde řešili různé případy, bohužel se jim to až tolik nepovedlo. Zvlášť proto, že ať se snažili jakkoliv, ty případy vždycky byly druhořadé a nejvíc se stejně řešil Cass a příšery. Nejspíš právě tohle ubralo Lovcům na atraktivitě.
Na druhou stranu, osmá řada mě nadchla hned prvním dílem a rozhodně se nebojím tvrdit, že se kvalitou vyrovná čtvrté sérii. Alespoň zatím.
Každopádně já budu sledovat i další řady (jakože Jensen a Jared potvrdili, že kdyby se natáčely 9. a 10. série, jdou do toho), protože když už nic, je tam Jensen :D A taky mě zajímá, kam až je schopný Jared zajít s délkou svých vlasů! A taky… vždycky se děsně těším na začátek posledního dílu série – rekapitulace s Carry on my wayward son od Kansas :)

100 %
90 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
90 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 21 lidí

Žlutoočko

Skvělý seriál o vztahu dvou bratrů, kteří by ji jeden pro druhého udělali cokoliv - i když ze začátku ještě nejsou tolik sehraní, ale líbí se mi ty jejich debaty většinou zakončené nějakou skvělou hláškou Deana. Je tu nadpřirozeno a někdy i humor, což je pro mě skvělá kombinace(zvlášť díl, kde Sammy prožívá ten samý den dokola a dokola). Tento seriál sleduju už 3. rokem a furt si drží stejně dobrou úroveň, dokonce bych řekla, že je čím dál lepší. Opravdu moc se mi líbí, že po dvou řadách vyřešili tu záležitost s démonem a teď zas řeší něco jiného. Ale už se opravdu nemůžu dočkat až nám tvůrci ukážou, co je vlastně Sam zač a čeho všeho je schopný. Jen je škoda, že seriál není moc propagovaný (jelikož je zastíněn - opravdu nechápu proč, Smallvillem, který mu nesahá ani po kotníky) a moc lidí ho nezná.
Tak i ve 4. a 5. řadě se seriál stále zlepšoval, neustále mi dokazoval, proč ho tak ráda sleduju. Tento seriál má opravdu skvělé lidi v castingu, vrchol všeho je skvělý Mark Pellegrino. Závěr 5. řady (pokud 6.řada bude špatná, tak pro mě i celého seriálu) byl fantastický, nešlo ani tak o velkolepost, ale o nádherné vyzdvižení bratrského vztahu Deana a Sammyho.

100 %
90 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
90 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 20 lidí

Best Forever

Osobně nejsem vůbec nadšenec nadpřirozena, duchařiny, vymítání a věcí kolem toho. Vlastně na to ani nevěřím, ale tento seriál si mě naprosto získal. Uvidíte v něm od všeho trochu, lásku, nenávist, smutek i radost, a dokonce i život a smrt. Hlavní děj se točí kolem dvou bratrů, jejichž životem je lov těchto nadpřirozených bytostí a aby toho neměli málo, jejich bratrský vztah musí projít několika těžkými zkouškami. Co myslíte, zvládnout to? Zvítězí láska nad lží a intrikami? To vše uvidíte v tomto seriálu a navíc si i užijete spoustu humoru a vtipných hlášek, skvělou hudbu, napínavý děj a s postupem času přibydou i nové postavy a s nimi začne narůstat napětí a vzrušení. A možná se i něco přiučíte o nadpřirozenu :-)

100 %
90 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
90 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 10 lidí

Vynikajúci

Už dávnejšie som chcela napísať názor, ale čakala som, kým dopozerám 5. sériu, a tak tu je hodnotenie:

K Supernatural som sa dostala náhodou, malo to dobré hodnotenia a videla som to spomínať aj na stránkach k iným seriálom, takže keď som nemala čo pozerať, výber padol na Supernatural.

Na začiatku som sa od toho nemohla odtrhnúť, bolo to vynikajúce, každá epizóda o niečom inom, vynikajúci herci, skvelé hlášky, zasmiala som sa na tom, trochu som sa bála; len čo som dopozerala jednu epizodu, musela som si pustiť druhú. Toto bolo hlavne prvé dve série.
Potom som si musela dať pauzu, lebo som sa musela učiť na skúšky, no dlho som to nevydržala a kratšiu 3.sériu som pozrela za dva dni.
4. & 5. séria už nešli tak rýchlo. Neviem, či bol problém, že som sa toho "presýtila", alebo som na to len nemala náladu, zo začiatku ma nebavil ani Castiel. Ale tak nevravím, že sa mi to nepáčilo, len už ma to tak neťahalo ako na začiatku.
Po pozretí poslednej epizódy piatej série si stále stojím za hodnotením 100%, jednoducho tento seriál je stále v niečom iný, neopakuje sa snáď ani jedna zápletka. Veľa epizód patrí k mojim obľúbeným, najviac som sa bavila asi pri epizóde, kde sa Dean stretol s Benom, tá ma naozaj bavila. Veľmi smutná mi prišla zase epizóda s Jo a Ellen, Jo som si fakt obľúbila.

Teraz si dám asi chvíľu pauzu a vrhnem sa na ďalšie série a epizódy, aj keď, musím sa priznať, sa mi do toho až tak nechce, keď som tu zahliadla, že 6.séria je asi najslabšia. No, uvidíme.

Každopádne, Supernatural je naozaj jeden vynikajúci seriál, ktorý stojí za to pozrieť :)

EDIT: Takže dopozeraná 6., 7. a aj 8. séria a netrpezlivo čakám na ďalšiu :) Všetky série aj epizódy ma veľmi bavili, teraz, keď nie je čo pozerať, tak si pustím videá a najnajnaj epizóda, na ktorej sa vždy smejem až padám zo stoličky je jednoznačne 06x15, kde sa Dean a Sam presúvajú do alternatívneho vesmíru, kde sú herci :D To, ako hrajú, že nevedia hrať, bomba!

Tento seriál snáď ani zlé hodnotenie nemôže mať :)

100 %
90 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
90 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 10 lidí

Winchesters & Angel

Supernatural patrí medzi moje najobľúbenejšie seriály, považujem ho za srdcovku. Keď som ho objavila, hneď som si ho chcela pozrieť, lebo mi to pripomínalo Charmed len s tým rozdielom - hlavní hrdinovia nie sú ženského pohlavia a nečarujú.

Hneď sa mi zapáčil prvý diel. Postupne som pozerala ďalšie a ďalšie, až som sa dostala k novším sériam, a neskôr aj k najnovšiemu dielu. A je to 1000x lepšie než Charmed.

Seriál má presne to, čo milujem:

Nadprirodzeno - bratia niekde prídu, keď sa im zdá niečo podozrivé, a snažia sa zabiť nejakú príšeru, popritom sa rieší hlavná dejová línia série.. Nadprirodzené bytosti sú to všelijaké - od duchov cez wendigá až k anjelom.

Humor - nie raz cez epizódu Dean vypustí nejakú hlášku. A nielen on, aj kľudnejší Sam či dokonca nejaký démon. A hlášky nie sú okukané.

Sexi hercov a postavy, ktoré si jednoducho musíte zamilovať - DEAN,DEAN,DEAN. Jensen Ackles je jednoducho úžasný. A nielen výzorom. Svoju postavu dokáže zahrať uveriteľne, hádže perfektné ksichtíky, najmä keď si spieva v Impale a Samovi pritom brnká na nervy. Jared Padalecki tiež nie je zlý a aký je vysoký O:). Oh, a nesmiem zabudnúť na anjela v štvrtej sérii. Castiel konkuruje Deanovi o moju najobľúbenejšiu postavu v SPN.

Aby som to zhrnula: Hoci je Supernatural svojím námetom temný seriál, pri niektorých scénach vám môže skákať mráz po chrbte, a bratia zabíjajú rôzné monštrá, seriál si stále udržuje svoju sviežosť a ľahkosť. Za to môžu tie humorné, vtipné scénky, a postavy, ktoré sú naozaj úžasné. Ešteže ich nájdeme v každej epizóde. :)

100 %
90 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
80 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 10 lidí

Bratři na život a na smrt

Ačkoliv by jste tento seriál nezařadili mezi nejlepší, nejsledovanější ba dokonce ani mezi nejpopulárnější, má své kouzlo, protože je něčím jiný a výjmečný.

Dojemný příběh dvou bratří, kteří zachraňují svět a každý den bojují o své přežití se možná zdá jako klišé, ale když si seriál pustíte, už první serie vás totálně pohltí.

Dean, jakožto starší bratr neustále dává pozor na svého mladšího brášku Sama. I když si Dean občas se svým bráchou vůbec nerozumí, schovává se za svýma vtipnýma hláškama a dělá, že mu na ničem nezáleží a že má vše "na háku", moc dobře víme, že jak mile je jeho brácha v ohrožení, neváhá a je ochoten pro něj ve vteřině zemřít. To samé platí pro Sama, ale ten, narozdíl od svého staršího bratra nejdříve myslí a pak jedná. Sam se od Deana liší i v tom, že dává své pocity na jevo a netváří se, že vše zvládá.

Krom sexy kluků si zamilujete i nádhernou Chevy Impalu 67. Aspoň mě k srdci přirostla.

Kouzlo seriálu se neskrývá ani tak v nadpřirozených jevech, duchách ani tajuplných příbězích, nýbrž v pevném bratrském poutě, Deanových vtipných hláškách a sarkastických poznámkách a ve výběru té nejlepší rockové muziky v podobě Bon Jovi, AC/DC, Black Sabbat, Def Leppard, Kansas a mnohé jiné.

Jediné, co bych seriálu vytkla, je délka.. kdyby zkončil už u čtvrté, páté serie, možná by to bylo nejlepší a pro diváka přehlednější. Další díly už jsou moc zamotané a trochu upadají. Jinač nemám co vytknout a rozhodně pro mě je to jeden z nejlepších seriálů!

100 %
89 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
78 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 18 lidí

Lovci duchů

Tak musím říct že tento seriál považuji za jeden z nejpovedenějších duchařských seriálu a vůbec celkově seriálů zabývající se nadpřirozenem, bojem z démony, duchy, upíry a tak podobně, který se v dnešní době vysílá. Kvalitně napsané příběhy, střídají temné hororové prvky z humornými a někdy si dokonce dělají legraci samy ze sebe což je docela osvěžující.
Ústřední dvojce hrdinů, bratři Sam a Dean jsou neskutečně charismatičtí a je vidět že mají co hrát, jejich postavy se díl od dílu vyvíjejí tím správným směrem, to platí i pro vedlejší postavy, jako Ruby a Castiel.
Teď sleduji čtvrtou sérii a už se moc těším na přicházející apokalypsu, je neuvěřitelné jak výrazně se tento seriál posunul od svého začátku až sem.
Abych byl upřímný, tak Lovci duchů pro mě dříve byly, víceméně náhradou za Buffy a Angela, ale je dobré vidět že si jde vlastním směrem a také díky tomu vznikl hodnotný seriál ke kterému je radost se vracet.

100 %
89 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
94 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 18 lidí

SPN

Tak můžu prohlásit, že tenhle seriál je pro mě opravdu srdcovka.

1.série
Tato série přináší hodně samostatných dílů, hlavní linie se probírá jen okrajově (pořádné grády to bere až ke konci), jedná se hlavně o nalezení otce a celkově jde poznat, že se seriál teprve zdokonaluje a rozjíždí.

2.série
Tahle série je fajn, zaměřuje se na Samovo a Deanovo dětství a začínají se rozvíjejí Samovy schopnosti a probírá se žlutoočko. Konec byl smutný, ale perfektně zpracovaný.

3.série
Tady se to začíná opravdu rozjíždět a celou sérii jsem se bála o Deanův osud abych zjistila, že tenhle seriál prostě pro happy endingy není stvořený. Konec byl pro mě hrozně, HROZNĚ smutný, ale taky pekně zpracovaný a herecké výkony na 1*

4.série
Nastupuje jedna z mých nejoblíbenějších postav a to Castiel. Tohohle anděla si snad musí zamilovat každý. Začínají se tam hemžit apokalyptické řeči a rozlamování pečetí. Malý Sammmy už tady zdaleka není tím roztomilým studentíkem jako na začátku :). Konec byl neočekávaný a nabral neskutečný obrat.

5.série
Jedna určitě z nejlepších sérií, hlavně proto, že až tady jsme poznali, že všechny série byly propojené a všechno začalo vrcholit. Díl od dílu byl lepší a lepší jak se v angličtině říká "MIND BLOWN".

6.série
Na obhajobu téhle série musím říct, že začali opět novou kapitolu a nemůže to mít takové grády jak 5. série. Některé díly byly vtipné hlavně ze začátku se Sammem a jeho svědomím Deanem :D. Cass se nám tam trošku zvrtl a konec byl šílený.

Každopádně, skvělí herci, skvělé příběhy, není to ohrané a dokonalý soundtrack. Není co vytknout :).

100 %
88 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
88 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 26 lidí

Baby

První série utekla jako nic, každý díl jel sám za sebe, co díl, to krátký horor. To jsem se do kluků zamilovala. Poté už se hlavní dějová linie začla rozšiřovat a mně se seriál líbil čím dál tím víc. A že to dalo zabrat, podívat se na všech 7 sérií dá se říci, za dva týdny. Výkon herců je perfektní, jsou nadaní, dokáží zahrát jakoukoli situaci, jsou hezky koukatelní a přátelství je mezi nimi znát. S nástupem Castiela jsem seriálu zaprodala svou duši, tam kdesi na křižovatce. Bála jsem se, brečela jsem, smála jsem se, měla jsem radost a byla jsem naštvaná. Už jen ten fakt, že při sobě tyhle postavy tak stojí. Zrady, podrazy, přesto si odpustí a jedou dál. Bobby, Cas, Ellen, Ash, Jo, Dean a Sam. Mezi nejzapamatovatelnější díly nejspíš patří díl se zaječí packou, Deanovým strachem, televizními seriály a alternativní realitou v zákulisí seriálu Supernatural. Seriál chytne za srdce a nepustí.

100 %
88 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
88 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 16 lidí

Srdcová záležitost

Na začátek se musím přiznat, že nepokrytě nadržuji Deanovi. Miluji, jak vždy stojí za rodinou. Nevzdává se, bojuje. Je to srdce seriálu a proto mi i logicky přijde, že je "lidštější" než Sam.

SPN nesleduji od samého začátku, začala jsem přibližně v době, kdy byla na světě už čtvrtá série. Hodně, ale opravdu hodně mě překvapil a rovnou na několika frontách. V té době fantasy, nadpřirozeno a s tím spojené andělé, démoni a další sajrajt nepatřil k mým favoritům. Už si nepamatuji, proč jsem si to vlastně pustila. Za to si pamatuji, jak mě to vtáhlo a zatím nepustilo.

Jejich začátky byly parádní. Nechyběla zábava, napětí, strach ani rodinné zápletky. V podobném duchu se nesla i druhá série. Přesto mě konec hodně překvapil a vmetl do seriálu novou dávku temnoty.
Třetí série pro mě byla parádní jízda. Deanova snaha předstírat, že se pekla nebojí a užít si poslední dny, byla skvostná. Stejně jako jeho návrat do reality, že se tomu pravděpodobně nevyhne. Samovo odhodlání jít i za limit, jen aby zachránil bratra. Luxusní finále.

Andělé mě na začátku čtvrté série příliš nenadchli. Chtěla jsem, aby se producenti věnovali peklu a oni místo toho zamířili opačným směrem. Moc mě dostalo na kolik se seriál pohroužil do temnějších dnů. Deanovo vyrovnávání se s pekelnými zážitky a selhání. Samovo lhaní a stud.
Jak jsem psala, andělé mi ze začátku nic moc neříkali. Ale Castiel? To je kategorie sama pro sebe. Dostal mě. Vnesl do seriálu novou vzduch a jeho naprostá jinakost vás nutili koukat dál a dál.

V další sérii se stalo to, k čemu směřovala celá čtyřka. Stejně jako předtím, mě to zrovna nenadchlo. Lucifer? Jako vážně? S čím přijdou dál? To byly mé hlavní myšlenky. Měla jsem strach, že se seriál nemá kam vyvíjet. (Naštěstí jsem se spletla.)
Přes lehké zklamaní je pro mě pátá řada srdcová záležitost. Naprosto mě pohltil děj a vývoj postav. Ale jak jsem už psala, Dean je pro mě stěžejní postavou, tudíž se moje pocity točili hlavně kolem něho. Naprosto jsem mu věřila, že to na konci vzdal. Opravu chtěl říci Michaelovi "ano". To, že se ohnul pod tího osudu někdo jako on, mě ochromovalo.Byl sražen na kolena a bez Sama by to vzdal. Musím složit poklonu Jensenovi, protože jsem mu to fakt věřila, bez sebemenšího zaváhání.

Od pětky se moje závislost přetavila v posedlost. Postavy mají hloubku, cit pro emoce a jejich vyjádření. Visela jsem každý díl na jejich výrazech.
Nebudu tu rozebírat jednotlivé epizody (byli by jsme tu opravdu hodně dlouho).

Další série získávají nové zápletky a s tím i další a další skvělé díly. Smrt Bobbyho byla hodně nečekaná a o to více realistická. Přišlo mi to moc líto, pro kluky byl jako otec.
Nečekala jsem, že to je možné ale devátá a desátá série patří k nejlepším. Sam konečně přišel na to kdo je a smířil se s tím. Dean klesl na samé dno, aniž by si to uvědomil. Markovo znamení je těžké břemeno. Pokrucuje Deanovu mysl, stává se z něj spíše zvíře než člověk. Nikde jsem zatím neviděla tak skvěle zahranou temnou postavu.

Myslím, že už je každému jasné, jak vážné to je s moji závislostí. SPN je povinnost pro každého fanouška fantasy. Každý se tam najde. Začala jedenáctá epizoda a já se usilovně modlím, aby nebyla poslední.

Vítej Temnoto

100 %
88 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Naj naj naj ...

Okey, keď už já dám 100%, tak to už je niečo.
Tento seriál je ťažké ohodnotiť. Lebo ak sa nad tým človek zamyslí, je to totálna kravina. Dvaja (povedala by som nesmrteľní) bratia bojujú s príšerami ako pomsta za ich matku, využívajú pri tom kus humoru, niekedy zomrú, niekedy se dostanú do neba / pekla / očistca, majú BFF anjela ... proste kravina, ale i tak to milujem !!!
Nebudem objektívna, vôbec, správne by som mala dať 90%, ale no ...
Nechcem sa veľmi rozpisovať, tak dúfam, že sa mi to podarí.

Máme tu 2 bromance (jednu doslova).
Dean a Sam. Bratia, ktorí sa milujú nadovšetko, sú ochotní obetovať pre seba život (i dušu), bojujú spolu proti zlu, ochraňujú ľudí, ktorí ani netušia, čo sa vonku nachádza (ako vždy). Ich neustále doberanie sa medzi sebou ma baví :3

Potom je tu Dean a Castiel. To vám je teda dvojka. To ani netreba popisovať, človek si to pozrie a hneď vidí. Najlepší časti boli Castielove poznávania ľudských vecí (napr. keď sledoval porno alebo keď sa opil -
,,Našiel som obchod s alkoholom, tak som ho vypil", haha).
Potom tu je ešte pár postáv, pri ktorých sa zasmejete. Crowley, to je bez pochyby 4. naj postava, potom tu máme Lucifera, ktorý sa mi na to, že je to stelesnenie diabla, strašne páči (ber ma so sebou do klietky), večný pomocníci Jody / Bobby / taťka John / Kevin, ...
Nechcem veľmi písať o postavách, pretože by som skazila možno i dojmy, veď raz si myslíte, že je postava mŕtva, koniec, amen, dead, a zrazu bum, zase je tu. Toto je trošku možno na nervy, tie zmŕtvychvstania, ktoré sa tam neustále opakujú (ale pri Samovi a Deanovi sa ani nedá diviť, nezabijú predsa hlavnú postavu. Teda zabijú, ale nie netrvalo).

No a potom tu sú ešte veci, ktoré proste musíte milovať. Okrem spomenutého humoru (ale nečakajte, že je to komédia alebo čo) a úžasnej cast, Chevrolet Impala 1967 (nezničiteľné auto - aj keď na našich cestách by sa rýchlo zničila), hudba, za ktorú sa klaniam, pretože úžasný vkus, stará dobrá klasika a samozrejme Cans - Carry on my Wayward son !!! (moja znelka na mobil). Úžasná pesnička a prevedenie v 200. epizóde / S10E05 / to proste bolo úžasné, pustila som i pár slzičiek ako verný fanúšik.

A strašne sa mi ľúbi a myslím, že je nás viac takých, žiadne romantické klišé, začarované trojuholníky ani nič podobného. Proste, bez romantiky :D

Tomuto seriálu by som dala aj milión sérií, ale nechcem sa už pozerať na to, ako chalani umierajú a zase zázračne vstanú z mŕtvych. Ale na to, koľko majú sérií, sú úžasní :3

Takže, toľko k môjmu nerozpisavaniu sa. Odporúčam každému, možno zo začiatku, najmä prvá séria vás veľmi nepritiahne, ale stojí to za to.

100 %
88 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
63 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Srdcová záležitost

Tenhle seriál mě provedl celou střední a sleduji ho nadále a popravdě už si bez něj nedovedu představit svůj život.
Spoustu hlášek běžně používám (bez ohledu na to, jak moc je to divné :)), na mobilu mám stejné vyzvánění jako Dean a celkově Supernatural ovlivnil můj playlist.
Netvrdím, že kvalita je po všechny řady stejná, někdy jsem měla pocit, že se děj zmítá na jednom místě a nedaří se mu pohnout dál, na druhou stranu komické díly, kterých bývá v každé řadě několik, to perfektně vyvažují, odlehčují od běžného Winchestrovského dramatu a vždy přináší něco nového.
Nakonec - doufám, že se během řady, možná dvou, příběh nějak zdárně zakončí, seriál mi sice bude chybět, ale byla by škoda, aby jeho kvalita klesla někam pod bod mrazu jen proto, že ho tvůrci/televize znovu a znovu prodloužili.

100 %
88 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
63 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Tohle je nadpis

Abych pravdu řekla, tento seriál mě nikdy moc nezajímal a nebýt mé kamarádky (zdravim, allysko), která o něm básnila na každém kroku a dennodenně mi vnucovala jeho zhlédnutí, asi bych ho nikdy neviděla. A to by byla celkem škoda. Zatím jsem viděla první řadu. Začátek se mi teda moc nelíbil, nejsem totiž nijak moc velkým fandou hororů, takže ano, mohla jsem obdivovat působivě natočenou strašidelnou atmosféru, ale žádný dojem to ve mně nezanechávalo, rozhovory Deana a Sama mi ze začátku přišly hodně divné, takové neosobní, rádoby vtipné. Chtěla jsem tento seriál odepsat. Ale, když přišly na řadu díly, které se zabývají jejich rodinou, démonem, který jim zničil život, tak tyhle díly mají ode mě jedničku s hvězdičkou, vážně výborné. U posledního dílu první řady a prvního řady druhé, jsem byla napnutá a stále čekám, jak to všechno dopadne. Supernatural se posunul z mých dosavadních 70 % na 80 %. Zatím se mi tedy zdá, že seriál se zlepšuje, ale uvidíme.. koukat samozřejmě budu dál. :)
edit: Tak už jsem dokoukala všechny díly, které zatím vyšly. Seriál je opravdu čím dál tím lepší, u 80 % sice zůstanu, ale určitě budu pokračovat v jeho sledování a už jsem celkem napjatá, jak tohle skončí.. :)
edit2: (těsně po zhlídnutí On the Head of a Pin) tohle je tak výbornej seriál!!!!!!!! Vývoj hlavních postav nabírá na obrátkách, tenhle seriál není černobílej, každá postava má něco do sebe a plní účel, kdo by věřil, co všechno se může ze Sama či Deana v průběhu čtyř řad stát? A když se řekne apokalypsa, Lucifer, tak by si hodně lidí mohlo představit patetickou podívanou, ale tohle je natočený tak přirozeně, bez přikrašlování.. no... ten díl jsem dokoukala před deseti minutama, tak trošku melu pátý přes devátý, ale je mi to FUK, prostě osobní poznámka, žádnej střízlivej názor! Končim, jdu spát ;) a zvedám hodnocení na 90%

90 %
87 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
87 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 15 lidí

Kluci jak malovaní....

Nikdy jsem na TV moc nekoukala, ale Sam a Dean spolu s čarodějkami (Charmed) jsou mé, již léta, velké srdeční záležitosti........Ať si říká kdo chce, co chce, věřím na osud a že vše je dané a témata, na kterých tyto seriály stojí mi mou představu nááádherně líčí v barvách...samozřejmě s nadsázkou. Boj dobra a zla, rodinná pouta, neustálé hašteření a znovuudobřování mezi sourozenci je pro mě naprosto vděčné téma.
Řekla bych, že se na výkonech hodně odráží to, že jsou nejlepšími kamarády i v soukromí...Mým větším favoritem je "drsňák" Dean. Někdo tady již krásně napsal, že mu věří každé slovo. Jsem na tom stejně. Není dokonalý (a nemyslím tím vizuelně :-D), ale jeho herectví je naprosto brilantní. Na pivo bych s ním šla hned... a jeho glosy a vtípky nemají chybu. Není to žádný suchar a má srdce na správném místě. No, a abych Samovi nekřivdila, když si na něho vzpomenu jako na nádobu pro Satana a s démonskou krví, tak jsem se ho chvílemi i bála, jak byl přesvědčivý....
Jsou prostě skvělí, oba a nejenom oni. Děsně mi chybí Bobby a jinak nesmím opomenout Fergusse, Castiela a fandila jsem Lokimu....Můj nejoblíbenější díl je "Žlutá horečka", ten jsem si pouštěla už asi desetkrát a vždy se mohu potrhat smíchy a také mám ráda, když kluci jedou úžasnou Impalou a zpívají si dvojhlasně rockový pecky....prostě paráda...
Zažili si již leccos a jsem jen zvědavá, jakým způsobem si tvůrci poradí s nastalou situací.......co může být dál?......hm, absolutně netuším, rozhodně jsem plná očekávání a doufám pevně, že pokud by měla přijít serie poslední, po tolika letech sledování, seriál skončí důstojně, jak si určitě zaslouží......

Za sebe dávám celému seriálu 100%.... nestalo se mi, že by mě nějaký díl nebavil, pravda některý byl povedený více, některý méně, ale s každým shlédnutým dílem jsem se těšila na další a tak je tomu dosud. Všem, kdo mají rádi duchy, boj mezi dobrem a zlem a vůbec nadpřirozené věci, proložené hláškami dvou pohledných bratrů, vřele doporučuji! ....

100 %
86 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
86 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Supernatural

Supernatural rozhodně patří k mým nejoblíbenějším seriálům a vždycky bude, ať už se stane cokoliv. Miluju horory a líbí se mi, že většina epizod čerpá ze známých i méně známých příběhů a městských legend. Největším plusem seriálu jsou samozřejmě bratři Winchesterovi a další velice povedené hlavní postavy. A dál? Miluju skvělou hudbu, Impalu, skvělý smysl pro humor, zároveň i někdy velmi dojemné chvíle. Líbí se mi, jak jsou Sam a Dean odlišní, každý má své specifické vlastnosti a přitom se tolik doplňují. Celkový příběh od 1. do 5. série byl naprosto strhující, promyšlený a silný. Moc se mi líbilo postupně odkrývat souvislosti a směřovat až k velkému finále na konci 5. série. Myslím, že tvůrci ze sebe vydali to nejlepší a bohužel už se těžko budou překonávat, proto pozdější série už nemají takovou kvalitu, ač jsou také dobré.

Jsem zastáncem toho, že seriál měl skončit 7. sérii. Názory, ať se na to nedívám, když mě to nebaví, neberu. Samozřejmě, že se dívat budu. Zajímá mě, jak vše dopadne a přece nenechám můj top seriál nedodívaný těsně před koncem. Už bych ale zkrátka ocenila nějaký důstojný a pěkný konec, abych mohla Supernatural uzavřít a vzpomínat. Vím, že seriál má stále velkou sledovanost, PR funguje skutečně na jedničku (komunikace na sociálních sítích, pořádání conventions) a tak mají Lovci obrovskou fanouškovskou základnu po celém světě, a tak sledovanost nejspíš vždycky bude dostatečná, přesto si myslím, že natahování jenom uškodí. Každopádně se stále bavím, protože člověk už s postavami tolik prožil, že mu přijdou jako staří známí, které vždycky rád uvidí. Přes malou kritiku ohledně natahování, nemůžu dát jinak než 100%

100 %
85 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
85 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 13 lidí

Sůl a železo - každý by měl mít

Supernatural je seriál o nadpřirozenu, vyskytují se zde všechny možné potvůrky. Od upírů, vlkodlaků a duchů až po démony a anděly.

Hlavním kladem seriálu je, pro mě osobně, ústřední dvojice. Sam a Dean. Perfektně vybraní herci, kterým to spolu v seriálu funguje. Charakter jejich postav je propracovaný, jsou uvěřitelní a člověk nemá problém se s nimi ztotožnit. Každý si v těchto dvou postavách najde kus sebe. Prožívá s nimi jejich bratrské pošťuchování a hádky, dobrodružství, vítězství i prohry. A to nezmiňuju vizuální stránku. ;-)

Děj jednotlivých dílů je zajímavý, nápaditý. Kupodivu, na to, že seriál má již osm sérií, se ani moc neopakuje. Také se vždy trefili, když jsem potřebovala odlehčit, kdy na mě drama bylo už moc. Říkala jsem si potřebuju pauzu a dostala jsem díl, který sice děj neposunul dopředu, ale úžasně jsem se u něj pobavila. Prvních pár sérií je hlavní dějová linka potlačena a spíše se soustředíme na jednotlivé díly, poté se pomalu dostává do popředí. Tento styl se mně líbil, ze začátku jsem si na hlavní postavy zvykala a vyhovovalo mi pomalejší tempo, teď každá série nabírá na obrátkách.

Musím ale přiznat, že nejlepší série jsou pro mě první čtyři. Ty mě uchvátily. Potom začal seriál trošku stagnovat, nelíbil se mi skok od "obyčejných" případů (duchové atd.) k něčemu, co je ještě větší, významnější a čemu ani hlavní postavy nevěřily. Něčemu o čem byly přesvědčení, že neexistuje (andělé atd.). Nějak mi to nesedělo, ale zvykla jsem si.

Jedinou výtkou, kterou jsem ještě našla, je opakování děje. Nemyslím zápletky jednotlivých dílů, ale prožitky Sama a Deana. V každém seriálu je něco zásadního, co se stane, nějaká situace, která postavu změní. V Supernatural je těchto situací mnoho. Ale jak u Sama a tak u Deana se situace opakují, nebo se obmění detaily. Podstata zůstává stejná, což zapříčiní pomalejší vývoj postav, a také to někomu může začít lézt na nervy.

Sama sebe považuju za velkého fandu a seriál hodnotím vysoko, jelikož mě donutil se k němu několikrát vrátit a dívat se na něj od začátku.

Takže seriál doporučuju všem divákům, kteří mají rádi nadpřirozeno, fantasy a akci, kteří se rádi občas leknou, a zároveň pobaví. Ovšem upozornění - seriál je návykový! :-)

90 %
85 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
69 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 13 lidí

zraje jako víno

Seriál jsem začal sledovat hned v jeho počátcích, každopádně to pro mě byla jen oddechovka.

Jakmile se ale začal na pozadí jednotlivých případů rýsovat hlavní příběh, na čemž tvůrci pracovali od prvního dílu, tak si mě Supernatural začal víc a víc získávat.

Nyní běží 4. sezóna a Supernatural je pro mě jedním z nejlepších seriálů, které se právě vysílají. S časem zraje jako víno a je čím dál tím lepší.

Velmi silný příběh, velmi dobré herecké výkony (především hlavní představitelé Jared Padalecki a Jensen Ackles jsou fantastičtí), velmi slušný rozpočet. Vynikající práce secénáristů pod taktovkou Erica Kripkeho... To je jen krátký výčet pozitiv. Jestliže máte rádi nadpřirozeno, rádi se bojíte a dobře bavíte, je Supernatural jasná volba.

100 %
84 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
89 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 19 lidí

Lovci duchů

Seriál nesleduji pravidelně, ale už velice brzy tomu tak bude. Supernatural mě totiž zajímá čím dál víc. Znám ho už od prvního vysílání na Primě, ale pravidelněji jsem ho začal sledovat až na COOLu. A teď k seriálu:

Lovci duchů jsou originální po všech stránkach. Takže především je úžasné obsazení hlavních rolí. Jensen a Jared jsou borci. Dalším bodem je hudba. Skvělá, mnohdy epická. Scénáře epizod jsou výborně napsané, každý díl má neopakovatelnou atmosféru. Je to neuvěřitelně napínavý, dramatický a sakra hororový seriál. Dle mých slov nejlepší mysteriozní série, která kdy vznikla. A vtipné epizody (třeba retro Dracula)jsou také bezvadné. Prostě geniální seriál. Pro fanoušky hororů to pravé ořechové. Zatraceně super dílo. A brzy přejdu i na samotné sezony.

90 %
82 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 11 lidí

Son of the bit**

Vůbec nic jsem od toho seriálu nečekala. Ale opak je pravdou. Stačilo pár dílů a seriál mě nemilosrdně vlákal do své závislosti na něm :D ... Velké plus jsou hlavní postavy- Sammy a Dean. Nejenže se na ně velice dobře dívá, každý je jiný a přesto jsou bratři, kteří by za sebe položili život. A pak je tady další hlavní postava- Castiel. S nástupem Castiela a jeho sladkou naivitou začalo přibývat vtipných a zároveň dojemných scének. Cassi se stal jednou z mých nejoblíbenějších postav vůbec, nejen v tomhle seriálu.
V Supernatural naleznete napínavou akci, která vás nenechá chladnými a trýznivé čekání na další díl s nedočkavostí co asi bude dál. Nechybí tam ani dojemné a smutné scénky, které dokáží rozplakat a zároveň vtipné scénky, které nikdy nezklamou a vždy minimálně vykouzlí úsměv na tváři.
Co se týče sérií, pátá je samozřejmě nejlepší. Musím říct, že však neexistuje série, která by mě zklamala a to i přesto, že jsou série lepší a méně lepší. Ani režiséři nejsou žádní roboti a proto mě upřímně štvou lidi, kteří nadávají že SPN se zhoršuje. Je to zaujatost, protože pátá série nasadila laťku příliš vysoko. Jenže pátá série byla cílem dlouholetého snažení. A navíc... sedmá série je taky DOST vynikající! :)

Toť můj názor...

100 %
82 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 11 lidí

IDJIT ...!

Je to už dlouho co jsem se na tento seriál začala koukat a rozhodně toho nelituji. Sice první díly se mi zdály, že tam už budou řešit jen samé legendy, ale nakonec se tam rozvinul napínavý příběh. Dva bratři, kteří se vydali hledat odpověď na záhadné úmrtí své matky. Prochází celé státy americké, řeší záhady, které se tam odehrávají a do toho řeší i své osobní věci. Do role obsadily dva nyní už opravdu skvělé herce. Postupem času se začínali vžívat do role postav a vytvořili jednu nejlepší hereckou dvojici současnosti. Jsou skvěle sehraní. Tím dávají divákovi dojem, že jsou bratry i v reálném světě. Opravdu bravurní herecké výkony. Seriál je propleten hromadou opravdu vtipných hlášek, nad kterými se musí zasmát snad každý. Se shrnutím: hororové/vtipné/celkem napínavé a myslím, že se toho dá vyjmenovat hromada. Už jedu sedmou sérii a pořád mě to baví. Doufám, že budou i další, ale také doufám, že seriál včas ukončí, aby se nestal nesmrtelným třeba tak, jak u nás například dříve Rodinná pouta. Nevím jestli to je tím, že jsem takový blázen do nadpřirozena, ale rozhodně Vám doporučuji se podívat na pár dílů, nebo dokonce i sérií a uvidíte zda vás to chytne tak jako mne.

100 %
82 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 11 lidí

Klasika

Jeden z nejlepších misteriozních seriálů součastnosti. První tři serie jsou svojí hororovou atmosférou naprosto úžasné. Z mého pohledu jsou nejlepší dílý, ve kterých tvůrci zpracovávají tzv. městské legendy a strašidelné příběhy od táboráků.
Následující serie už jsou trochu slabší a více se soustředí na hlavní dějové linky které jsou sice epické ale místama je to spíše na škodu a člověk si přeje vidět další díl ze "starého baráku postaveného na indiánském pohřebišti"
Každopádně seriál je to napínavý a velmi dobře zpracován, postavy buď milujete nebo nenávidíte a občas oboje.

100 %
82 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
82 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 11 lidí

Moje top

Supernatural, mi doporučila kamarádka na koleji, když jsem čučela do notebooku místo do skript, no a díky ní, byla krize pak celé zkouškové. Naprosto jsem tomu propadla. I když se mi zdála šestá řada taková "slabší" zkoukla jsem jí za tři dny a teď pořád čekat na další a další díly.

Klasické hororové příběhy zmáčknuté do 40 minut mi naprosto vyhovují, hlavní postavy sympaťáci, hlášky, které vás nepustí. Soundtrack nezapomenutelný. Psychologie a emoce hlavních postav dobře vyjádřené. Podtrženo sečteno, kdybych se směla dívat jen na jeden seriál byl by to tento.

100 %
82 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 11 lidí

Skvělý!!!

Protože jsem seriálomaniak a nejvíc žeru duchařiny, upířiny a scifařiny .... tak byl tenhle seriál jasná volba. Ovšem že to bude až taková pecka jsem nečekala. První 3 série velmi slušně zvládnuté a protkané dobrýma hláškama a humorem. Zaujme především vztahovou
linií hlavních postav - bratrů Winchestrových.
Ovšem potom to jede a 5. série je úplná lahoda pro oko. Momentálně sleduju každý aktuální díl 6. série a i když jsem měla strach že absence Kipkeho to všechno pokazí nejsem nějak výrazně zklamaná. Nechybí ani vyloženě komický díl ....
No abych to shrnula ... skvělí herci, hlavně kluci co hrajou hlavní postavy, vývoj jednoznačně vpřed a vzhůru, barevný děj, spousta hlášek a humoru, dobře zvládnutá atmosféra ... Jako teenager jsem žrala Buffy a Angela .. teď žeru Sama a Deana ;-)

100 %
82 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
73 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 11 lidí

Dad's Journal

Seriál Supernatural mě chytl hned od začátku a stále mě drží pevně ve svém objetí :) První série byla až moc hororová a párkrát jsem se proklínala, když jsem si nějakou epizodu pustila večer (sama doma) ... Ale poté přišel zvrat a místo soustředění se na jednotlivé epizody, se scénáristé začali soustředit na celkové pojetí série, za což tleskám ;) Miluji, když seriál díl od dílu graduje do finiše a já nenávidím dny, které mě oddělují od další epizody :) A další velké plus tohoto seriálu jsou Herci - ano opravdu Herci s velkým H ... Jensen i Jared hrají výborně a ještě se na ně dobře dívá, což je samozřejmě také plus. Navíc, když se ke castingu přidal Misha alias Castiel, zase se seriál posunul o kousek výš. A samozřejmě nemohu nezmínit skvěle padnoucí soundtrack, který výborně zvýrazňuje atmosféru seriálu a posouvá tak dojem o kus dál ;)

EDIT: Tak na druhý pokus koukám na seriál od konce páté série. 6.série není moje neoblíbenější, ale konec alespoň dává další sérii smysluplnou zápletku. Myslím, že s kluky Winchestrovic ještě nějaký ten pátek vydržím.

80 %
82 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
82 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 11 lidí

Těsně u kultu

Seriál by se pro mne stal kultem, neváhal bych s 90%, kdyby skončil třetí sezónou. Ta je pro mne doposud nejlepší. Odchod Morgana byl pro mne ránou a nástup boje nebe vs. peklo úplně změnil původní atmosféru, která gradovala třetí sezónou. Kluci hrají pořád stejně dobře, Collins je jako anděl nezapomenutelný a jsou epizody, které mě stále dostanou do kolen, ale už jich je za sezónu kolik? Dvě, tři? Kripke si zřejmě v určitý čas uvědomil, že by měl odejít, ale na to už je dle mého pozdě... Sleduji dál, ale oficiálně pro mne seriál třetí sezónou skončil. Jo a hašteření mezi bratry pořád vítám, ale věčné spory o tom, kdo koho zase zachrání a kdo je zrovna víc "emo" mě začínají srá... iritovat se vzrůstající tendencí ;)

80 %
80 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
40 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 10 lidí

Rozhodně jsem velkej fanda nadpřirozena.

Spoustu seriálů jsem objevil v průběhu času díky televizi, hlavně ty dlouhodobě vysílané. Do této skupiny určitě musí patřit Lovci duchů. Do jisté páté série si pamatuji, že jsem koukal jen přes český dabing, neměl jsem ani jinou cestu, takže každý pátek okolo desáté přišpendlený na Prima COOL.

Se začátkem šesté série jsem přešel na originální znění a u toho jsem tak zůstal doposud. Dnes už ani moc nevím, jak ten dabing zněl, což je trochu škoda, protože mi to připomíná, že jestli jsem něco nezrekapituloval, tak zrovna Supernatural, a tak už nemám stoprocentní povědomí o tom, co se vše událo a právě že je toho opravdu hodně.

Vybavují se mi určité aspekty jako smrt jejich mámy, Žlutooký démon, "Saving people, hunting things.", jejich skoro táta Bobby, Křižovatkoví démoni, Král Pekla, Castiel, Smrt, Lucifer (neustálá připomínka herce, který hrál v Lostech Jacoba), různí Archandělé a z poslední doby například Leviatháni a taky Temnota.

Když vše shrnu dohromady, tak se jedná o opravdu dobrou show, ale musím podotknout, že hodně často mi vadí nejrůznější protahování děje, neustále dokola nekončící bratrské zachraňování jeden druhého a iritující postavy, jako třeba Charlie nebo Rowena.

Výborné jsou vždy první epizody každé řady a samozřejmě veškerá finále, kdy asi nejvíce mi v paměti utkvěly finální epizody šesté a sedmé série.
Mám taktéž rád měnící se motivy úvodních titulků a závěrečný song "This road so far". To bez debat.

Beze všeho se k Lovcům duchů v nejbližší době dostanu a připomenu si, proč jsem si je vlastně tak strašně moc oblíbil, protože poslední dvě řady mi přestávají říkat > koukej se dál. Beru to teď spíš už jen jako oddanost tomu, co jsem si dříve zamiloval.

Ale ať se to ve mně bije jak chce, těch 100 % dám.

100 %
80 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
60 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

(y) Velmi zadobře!

Velmi dobře zpracovaný seriál, u kterého se dá vydržet hodiny. Určitě něco pro milovníky nadpřirozena. :)
Od první série se seriál od základů změnil, ubylo řešení případů a přibylo problémů, týkajících se bratrů Winchesterů.
Seriál doprovází humor a legrace, spolu s opravdovými emocemi. Divák se dokáže vcítit do jejich situací. Nehrozí tu žádné romantické trojúhelníky, ale lásky je tam až až - té bratrské, samozřejmě.
A jestli se bojíte, že se vám seriál ohraje, myslím, že u Supernatural se to nestane. Každá série je svým způsobem jiná a dokonalá.
Nejoblíbenější epizody? Yellow fever, French mistake a Mystery spot. <3
Pro mě jeden z nejoblíbenějších seriálů, vůbec.
Palec nahoru!
xoxo.

100 %
80 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Vždy najlepší!

Supernatural som síce začala pozerať začiatkom tohto roka, no okamžite som sa doňho zamilovala. Je na ňom úžasný ten neočakavateľný dej! Už keď si Sammy a Dean myslia, že si môžu na chvíľu vydychnúť, osud im zas vrazí nôž do chrbta. K tomu úžasné charaktery vedľajších ale rovnako dôležitých postáv-Castiel, Crowley, atď... Myslím, že toto tu spomínalo veľa ľudí, no spomeniem to aj ja. SPN vyberá len poriadnu hudbu a vždy keď počujem Carry on my wayward son tak plačem ako malé decko. :D
Určite sa mi páči, že tam nie je žiadna gýčovitá otrepaná lovestory, ale už by mali dostať svoju vysnívanú polovičku.


Tomuto seriálu by som doprala ešte aspoň 10000 sérií, ale myslím si, že bude mať maximálne 11 alebo 12 sérií. Veď predsa Sam a Dean nemôžu umierať a vstávať z mŕtvych do nekonečna(aj keď mne osobne by to neprekážalo :D )

100 %
80 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Supernatural

Serial ktorý ma nadchol hneď od začiatku. Pri tomto serialy som sa zamilovala do hororov,duchov a všetkeho nedprirodzeneho.

Každá seria má úžasnu hlavnú myšlienku a dokonale premyslený dej ku každej časti serie. Pri žiadnej serii sa nenudiš,sice sa ti zdá že sa opakuje sem tam ale stale je napriek tomu ina,dokonala.

Serial samozrejme robi ešte dokonalejším vzťah bratov Winchestrových ktorý by pre seba spravili čokoľvek, aj predali dušu diablovy a podobne veci.

Takže tento serial je jeden so skvostov medzi serialmi,vrelo odporúčam pozrieť.

100 %
80 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Milé překvapení

Už dlouho jsem se přemáhala, se na seriál Supernatural kouknout. Ale pokaždé se našel jiný seriál, na který jsem měla větší chuť se podívat. Před týdnem jsem se konečně dostala k tomu, si seriál pustit.
Wow! Lepší než jsem čekala. Už pilotní díl mě velmi nadchnul. Nejen úžasnými a sympatickými herci, ale jak dějem tak i celkovou grafikou.
Už se blížím ke konci první série a nemůžu se dočkat na to, co seriál přinese dál.
Není to fantasy seriál, kde jsou teenageři a vše je o dramatu se školou nebo s láskou. Je to něco jiného, hlavně vtipného a dobře zpracovaného.
Seriálu dávám zatím 90%, protože ještě nevím, jestli budou mít takovou kvalitu i další série, ale doufám že ano.

90 %
79 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
93 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 14 lidí

Nejlepší "bromance"?

Nebudu se taky rozepisovat, jak jsem si tento seriál oblíbila, jak jsem ráda za herecké obsazení, apod. Ale chtěla bych jen napsat, že pro mě osobně je za celých cca 15 let, co na seriály koukám, trojka Dean-Sammy-Cas tím nelepším spojením, jaké mohlo vzniknout. Už jenom z těch boopers ke každé dotočené sérii je ta super chemie znát a co víc - člověk se pořád u SN baví a to je při aktuální deváté sérii co říct. Sice mi trvalo delší dobu, jež jsem vzala toho rebelskýho andělíčka na milost a nesmazatelně ho přiřadila k bratrské dvojici, ale i tak toho nelituji. Naopak. Pokud v nějakém dílu Cas schází není to prostě ono :) Takže, pokud někdo pořád na SN nakouká, dejte mu alespoň šanci, pač toho skoro nikdo poté nelituje!

100 %
78 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
89 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

Srdcovka

Tenhle seriál je pro mě jedna z mých srdcovek. Sam a Dean, taková bratrská láska, že by jeden za druhého neustále dokola pokládal život. Jejich herecké výkony skvělé a scénář výborný. Jsem milovnice duchařiny a záhad takže asi i proto mi seriál imponuje. Ale hlavně tady je spousta akce, záhad, napětí, výborné efekty a hlavně skvělá hudba, nehledě na velmi mnoho podařených vtipných hlášek. A co si budem povídat, jsem žena a na ty kluky se zatraceně dobře kouká. A pak když se objevil Castiel, tak jsem si ten seriál oblíbila ještě víc pokud to snad jde.Občas mi vadí, že si někoho oblíbím a on umře, ale to k tomu patří.

100 %
78 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
89 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

Grim vs. Supernatural

Na Supernatural jsem se začala dívat po Grimmovi a popravdě už jsem ve druhé sérii s tím, že se na to díváme se spolubydlící, ale stíháme až 3 díly za noc :D co to znamená? Že se mi seriál moc moc moc libí :) Je více strašidelnější a hororovější než Grimm, takže si často zakrývám oči, ale baví mě to, což je dobře a nemůžu se dočkat na další díl :) Sam a Dean se mi velice zamlouvají, hlavně Dean. Je na ně na oba (ale vede Dean :P)hezké pohledět :) a právě v tuto chvíli vystrnadili Nicka z Grimma...
Takže, seriál doporučuju, když máte rádi nadpřirozeno a hororové prvky :) já osobně u něj slintám :D

100 %
75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
88 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Jednoducho Supernatural

Na tento serial som si brusila zuby uz davno, avsak az minuly rok som si nan nasla cas. A som velmi rada, ze som ho objavila. Zo zaciatku tu v podstate nebola skoro ziadna dejova linia, takze keby som preskocila nejaku epizodu, nic mimoriadne by mi nechybalo. Ale potom, ako prisiel Cass, ma to este viac uchvatilo, pretoze milujem nielen demonske ale aj anjelske zalezitosti. Serie az tak hodnotit nebudem, kazda bola niecim zaujimava, ale 6. seria bola podla mna najhorsia. Kazdy tyzden sa neviem dockat na dalsiu cast tejto /siedmej/ serie. Zapletka s leviatanmi sa mi velmi paci. Uz sa tesim na finale. Je to moj najoblubenejsi serial.

100 %
75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Můj nejoblíbenější seriál

Nevím proč, ale i přesto, že koukám na tolik seriálů, tohle je prostě bezkonkurenčně můj nejoblíbenější. No počkat, vlastně vím proč. Ten skvěle promyšlený děj, hlavně mezi 1-5 sérií, jensen, jared a misha v hlavních rolích, hlavně teda misha, vtipné, ale zároveň i napínavé a strašidelné díly...byla bych tu dlouho, kdybych měla vypisovat všechny důvody, proč mám spn tak ráda, ale rozhodně si za tím stojím a nebojím se říct, že jeho vysoko postavenou laťku, pro mě asi žádný seriál nikdy nepřekoná. :)

100 %
73 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
91 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 11 lidí

You Son of a Bitch!

Nepamatuju se, proč jsem se na Supernatural začala dívat. Měl v tu dobu už asi 5-6 sérii, takže se teď sama divím, co mě donutilo s tím začít.Každopádně hned první díl mě dostal! Velmi rychle jsem vše dohnala.

První série byla naprosto nejlepší. Myslím si, že je to taky díky tomu, že byla nejjednodušší. Žádné složité dějové linie. V první sérii nám teprv ukazovali, co všechno je možné a jak si s tím Winchesterovi poradí. Je ale jasné, že představování příšerek nevystačí napořád. Nevadí, i další série a složitější dějové linky mě stále baví.

U tohoto serálu se zasměju častokrát víc, než u těch komediálních. Postavy jsou vtipné. Každá z nich už má za 8 sérii spoustu svých hlášek. S příchodem Casstiela se to ještě zlepšilo. Ten chlap je božský, doslova. I když téma andělé, samo o sobě, mi ze začátku nesedlo, Cass je skvělý a jeho nechápavost k lidským zvykům mě nepřestane bavit.

Líbí se mi, že v seriálu není mnoho vztahů. Jistě, časem sem a tam nějaké byly, ale vždy zůstává nejdůležitější záchrana světa a v první řadě rodina. To je to, co se mi nejvíce líbí. Vztah Sama a Deana. Ať je to zrovna jakkoliv, vždy budou rodina.

Můj oblíbenec je Dean, ne ale kvůli svému vzhledu, ale kvůli své POVAZE. Je vtipný, nenažraný, odvážný a vůči své rodinně neskutečně ochranářský a obětavý.
Další plus jsou záporáci. Moji favoriti jsou Žlutoočko, Lucifer a samozřejmě Crowly.

Supernatural je jednoduše srdcovka, (stejně tak jako rekapitulace s Carry on My WayWard Son) mohla bych o něm psát mnohem dýl, ale každý kdo ho sleduje, ví sám. Už se těším na další sérii. :-)

100 %
71 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
76 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 17 lidí

Sam &amp; Dean = Supernatural

Tak tomuto seriálu nie je takmer čo vytknúť. Možno len občas nevyrovnaná kvalita epizód. Inak, piata séria v plnom prúde a časti sú vždy o niečom inom. To sa mi páči, že Kripke a spol. majú tak cennú truhlicu plnú nápadov, len nech sa im nevyprázdni tak skoro, lebo nás vraj aj šiesta séria čaká. No viac, než epizódne príbehy, typu Winchesterovci prídu do mesta, nájdu monštrum, zabijú monštrum, odchádzajú, zbožňujem hlavnú dejovú líniu, ktorá sa v poslednej dobe poriadne prihusťuje priamoúmerne s pribúdajúcimi časťami.

100 %
71 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
86 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 14 lidí

Přehnanost v pokračování

Když jsem začal tento seriál sledovat, tak mne velmi příjemně překvapil a při prvních třech sériích jsem se neskutečně bavil. Nadchlo mě dobré zpracování, ústřední dvojice tam seděla jak zadek na prkně a ostatní postavy mi vůbec v ničem nevadili. Bavila mne atmosféra, když zazněl nějaký ten starý rockový hit, tak mi to vykouzlilo úsměv na tváři.

Při čtvrté až šesté sérii jsem se ale začal nudit, dokonce mi seriál jaksi začal vadit. Přišel mi točený jaksi na sílu, příběh až moc překombinovaný...nedokážu si představit, kam až u 10. série došel a mám obavy sledovat dál, popravdě ani se mi moc nechce.

Já se ale překonám a určitě budu pokračovat v sledování.

První tři série jsou pro mne za 80%, jinak jako celek:

60 %
71 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
29 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Moose

Dalo by se říci, že jde už o mou srdcovku. Jsem věrným fandem už od samého začátku.

První řada byla samozřejmě nejlepší. Každý díl byl vtipný a člověk se z plných plic zasmál. Epizody vycházely z urban legend.

Od druhé sezony se začal seriál ubírat vážnějším směrem. Kluci začali dospívat, začali se jim měnit i jejich povahové vlastnosti. Zatímco Dean býval frajírek, který byl pro každou legraci, v pozdějších řadách se změnil tak trochu do role big brother - ufňukánek. Ač jsem byla velice "Deanovská", po "přeměně" Sama, jsem přešla na něj :D. Sam jakožto mlaďoch, který byl velice zodpovědný přizdi***, zmužněl a ze své zaryté cestičky sešel, a to bylo dobře. I hodný kluk musí zlobit.

Škoda, že Sam nezůstal bez duše, to se mi hodně líbila.

Seriál má spoustu hlášek, asi ta nejsilnější je přezdívka Sama od Crowleyho - "moose" :D. Co se týče děje, líbí se mi. Samozřejmě seriál se snaží vycházet z legend, pověstí. Čím dál více čerpá z biblické tématiky, což mě baví.

Jediné, co bych seriálu vytkla je to, že si Amíci vybrečeli zpátky Castiela. Ten anděl je naprostý matlo, kterýho ani u nás v podobě anděla Petronela nemáme.

90 %
71 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
57 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

80 %

Hodnocení po 5 sériích:
První série mě naprosto dostala. Supernatural mi každý dílem o novém démonovi nebo duchovi připomínali Čarodějky v mužské verzi s tátovým deníkem místo Knihy stínů, a proto jsem si to nemohla nechat ujít. Hlavní zápletka se řešila pomaloučku, polehoučku. Krásně jsem se bála a krásně jsem se taky nasmála, což ale díky Deanovi ostatně vydrželo do teď (ten je prostě k zulíbání - jeho hlášky a ksichtíky nemají chybu). Druhá a třetí série už mě až tak neohromily, ale děj se začal rozvíjet a vztahy se začaly prohlubovat. Konec třetí série byl famózní a ještě famóznější byla pak série čtvrtá. Sam i Dean se hodně změnili a změnil se i jejich vztah, což dodalo seriálu šťávu, kterou začínal trošku ztrácet. Nakopnula ho i přítomnost anděla Castiela (btw, chemie mezi ním a Deanem byla super). Pátá série s Luciferem v hlavní roli byla skvělá. Kluci ukázali, že už to vlastně nejsou žádní kluci, ale pořádní chlapi, a zakončili to fakt s noblesou. Z šesté série jsem viděla zatím jen první díl a je to teda obrovský sešup dolů. Jak skvělé bylo finále páté série, tak strašný byl začátek šesté. Kluci se navzájem strašně oddálili a odcizili... Zatím máme pauzu, sama jsem zvědavá, kdy se k sobě zas vrátíme.

80 %
71 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
71 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Postupem času...

Lovce duchů sleduji již od jejich počátků, a jak je zde už mnohokráte řečeno tak první tři série jsou velmi zdařilé. S nástupem čtvrté série to vypadá že tvůrcům bohužel docházejí nápady. Ovšem musím ze zastat momentální osmé série, i když jsou některé díly pořád řekněme "podprůměrné" tak jsou zde i ty které připomínají začátky seriálu, je v nich více humoru a děj se opět zaobírá něčím s čím jsme se v seriálu ještě nesetkaly. A i když kvalita seriálu začíná klesat ( málokterý seriál by byl schopen držet kvalitu prvních sérií po tak dlouhou dobu), myslím že je pořád dobře koukatelný a snad se dočkáme velkolepého finále.
A i když v hodnocení beru v potaz jeho úpadek, pořád se u mě drží nad průměrem.

70 %
71 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
71 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Už se to táhne

tenhle seriál jsem objevila před x lety. Hrozně moc se mi líbil, supr zápletka do několika řad, vždy jsem se těšila na další, navíc obsazení bylo taky pěkné. Každopádně jsem skončila u sedmé série, skrz kterou se už nemohu prokousat. Přijde mi, že to zbytečně natahují, z jednoho problému se vyklube další nadzemský a stále se to namotává na sebe...byla bych radši, kdyby tomu nechali volné epizody a zápletku radši vůbec nedávali, stejně už neví, kam to povede. Ale i tak dávám dost, protože jsem u toho seděla pořád :)

____________________________

po delší odmlce jsem se podívala na celou sedmou sérii a musím říct, že seriál se dost zvedl! Už mi to zas připomnělo klasiku D&S, kvůli které jsem na to koukala. Palec nahoru, seriál se pomalu ale jistě zvedá! :-) a osmá také nezačala vlastně úplně špatně. (upr.2013)

90 %
71 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
71 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Supernatural

Na tenhle seriál jsem se začala dívat přesně 1.července 2015 a úspěšně jsem všechno dokoukala 31.července 2015. Zkrátka se pro mě tento seriál stal návykovou záležitostí. Ta bromance je prostě úžasná. Neuvěřitelných 10 let se tento seriál vysílá a myslím si, že je každá série lepší a lepší.
U Supernatural si pobrečím, ale i zasměju. Má v sobě všechny prvky, které mám na seriálu ráda. Jensen Ackles a Jared Padalecki jako bratři Winchesterové jsou prostě boží.
Už se vážně nemůžu dočkat 11. série ;)

100 %
70 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 10 lidí

What did you say?

Četla už jsem pár recenzí na tento seriál (ne tady) a z většiny z nich vyplývalo, že je seriál buď naprosto boží nebo úplně debilní. Proto jsem docela dlouho váhala, jestli se mám na seriál podívat nebo ne. Nakonec jsem se k tomu donutila i přes svou averzi k českému dabingu (nikde jsem k prvním sériím nemohla najít titulky) a nemůžu říct, že bych toho litovala.
Všech osm sérií jsem shlédla za měsíc nebo dva. Byly chvíle, kdy jsem se ke koukání šíleně nutila, kdy jsem přeskakovala díly i kdy jsem se k počítači vrhla v okamžiku, co jsem přišla domů ze školy.
Supernatural je opravdu plný rozporů. Některé díly nemůžete nemilovat a jiné zase musíte nenávidět. Při některých dílech jsem se smála, při jiných brečela a věčně jsem nedávala těm, co to vymysleli.
Příběh je postaven na hlavních postavách - Samovi a Deanovi. Už od začátku jsem měla pocit, že Sam má být hlavní postavou, ale svým chováním a charakterem celkově pokulhával za Deanem, který je podle mě opravdu dobrou hlavní postavou. Oba bratři věčně bojují proti celému světu. Je to zajímavý, ale po nějaké chvilce to trochu začne nudit.
Nic tu není černobílý. Že by se tu nenašla nějaká úplně záporná postava se říct nedá, ale člověk sem tam láme rukama i nad Deanem se Samem (nad ním zvlášť). Přišlo mi to o dost realističtější než jiné příběhy, kde všichni sem tam někoho zradí kromě hlavní dokonalé postavy. Tady se i ty nejhlavnější postavy zrazují navzájem.
Jedná se tedy o dva bratry. Pak tu je jejich otec John, kterého jsem nikdy neměla ráda. Objevují se i další postavy, ale nebudu nic prozrazovat.
Děj je mnohdy naprosto nepředvídatelný. Někdy mnoho z toho čekáte. Někde jsem dokonce četla, že autoři čtou názory čtenářů a na nich staví scénář. Nevím, kolik je na tom pravdy, ale každopádně mi po několika sériích přišlo, že si scénáristé musí vymýšlet nové katastrofy, které ohrožují svět a které oba bratři musí porazit. Přišlo mi dost podivné, že John se za celý život s žádnou z těch věcí nesetkal a naši bratři jo.
Několikrát to sice dává smysl - stane se nějaká katastrofa, která probudí k životu jinou katastrofu a když se jí hlavní postavy snaží zastavit, tak mimoděk probudí jinou katastrofu. Ale po čase už to je fakt trochu na hlavu.
Takže zkráceně - příběh je fajn. Občas se vám z něj sice motá hlava a máte dojem, že hlavní postavy vás jednoho dne přivedou do hrobu, ale charaktery některých hlavních (i vedlejších) postav vám to vynahradí. Lidé zde sice skoro pořád umírají a rozhodně se budete párkrát bát, ale myslím, že to stojí za shlédnutí. Minimálně od čtvrté série, kdy se objevuje Castiel. Toho chlapa jsem si zamilovala hned po pár epizodách a vlastně právě kvůli němu jsem začala Supernatural sledovat.

P.S. Jediné, co na seriálu naprosto nenávidím je úvodní písnička.

80 %
70 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
70 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 10 lidí

Supernatural

Zpočátku se mi ten seriál moc nelíbil, protože nejsem zrovna fanda hororů, a v TV tomu dávají přívlastek hororový, tak sem to zavrhla. Jediné co mě lákolo byli hlavní herci, na které je pěkný pokoukáničko. Když běžela na primě premiérově 2 série, tak jsem to jednou přepla, a zjistila jaký ten seriál opravdu je. Dva bratři, kteří se navzájem popichují. Vtipný Dean, jeho narážky a starostlivost a obětavost pro mladšího brášku. A Sam, který taky dokáže pobavit (třeba ztráta jeho boty :-D). Rozhodně bych tomu nedávala přívlastek hororový, ptž po 3. řada mi to příjde, jak udavají americké Tv sci-fi/drama. Skvělá dějová linie, která se postupně rozvíjí až po 5. sérii, kde všechno vrcholý. Pro mě je 5. série nejoblíběnější, pro všechny ty vypjatý okamžiky, kde se ukazuje kam až bratři dokážou zajít a sahají si až na dno svých sil a ten konec, to byl nejlpší ze všech serií. Šestá řada, je pro mě trochu slabší, ptž je tu pár nudných dílů, ale začátek byl docela zajímavý, ale moc brzo se tam rozluštilo to se Samem a jeho duší. Myslím, že 6. řada se vrací k podobě prvních dvou řad, je tam víc lovů po různých nestvůrách a pod.. Zatím sedmá serie má podle mě dobře našlápnuto. A kdyby se měla vyjádřit k českému dabingu, tak ten je příšernej, hlavně Sam konkrétně od 4.řady, jako by mluvil pořád v jednom tonu.

100 %
69 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
77 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 13 lidí

Lovci duchů

Tento seriál je vcelku zajímavý, ovšem vůbec ne originální. Ne, že by mě to nějak vadilo, ale nic mi později nenabídl, a téma s anděli a démony mě začalo nesmírně nudit a příběhy mě přestaly bavit.
První a druhá série mě bavila hodně, třetí o trochu méně. Každý díl mělo jiné téma - to se mi zamlouvalo. Bylo to super, ale jak se to začalo motat kolem jednoho tématu, už mě to nadšení přešlo.
Jinak bratři Winchestrovi jsou opravdu dobří, každý z nich má svůj půvab. Jsou odlišní a to je dělá zajímavějšími.

80 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
72 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 18 lidí

Vím že si jdu pro kritiku všech z vás...

...ale jsem už příliš starej na to, chtít se někomu zalíbit. Nejprve mě do sledování natlačil kolega z práce a protože si v seriálech celkem sedneme, tak jsem se na to moc těšil. Jenže v první sérii přišlo z mé strany zklamání. Prostě nic. Sérii jsem dokoukal, ale nadšení jsem nesdílel. Normál seriál o ničem.
Po čase, když jsem se přidal k vám, nemohl jsem odmítnout další sérii. Zvlášť když jsem četl názory a hodnocení. Jenže se zase nedostavilo nic zvláštního.
Dva borci loví duchy. A co jako? Nuda. Ale protože vás jako komunitu mám rád, věřím vašemu úsudku tak pořád doufám v to, že tam to něco, co vás všechny spojuje najdu.
Ale protože píši názory tak nějak po shlédnutí série a nepotřebuji se nikomu zalíbit, musel jsem s upřímností ven. Po druhé sérii je to velká nuda bez nějakého zvláštního nápadu. Silně mi to připomíná různé upíří slaďáky s tím, že autoři nasadili sympatickou dvojici které bych měl fandit. Jenže nefandím. Dokonce jsem se přistihl při tom, jak fandím "tý hezký blondýně" a doufám, že toho Sama sejme. Přátelé, kamarádi, spoluautoři názorů....je mi líto, ale pro mě prostě solidní průměr.

60 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

:)

Jestli existuje perfektní seriál, tak to je Supernatural. Tohle je prostě něco, co vás nezklame, co vás vtáhne do děje a i když to třeba na nějakou dobu dáte stranou, vždy se k tomu rádi vrátíte. Takový seriál je něco jako srdcovka, od které nic nemusíte očekávat. Každý díl je jiný, ale přesto stejný. Silný potenciál, skvělý děj, občas i děsivý scénky, při kterých i já dostanu husí kůži. :D Team Winchester brother forever.

100 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
89 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

Yeah!

Podívat se během jednoho a půl měsíce na celých 5. sérii? A pak netrpělivě čekat na každý díl další série? To už značí o tom, že mě něco muselo hodně zaujmout. První série byla bezkonkurenční. Každý díl mě bavil, nedokázala jsem odtrhnout oči a místy mě až zamrazilo, jak to dokázali scénáristi vymyslet a navíc přenést se stejně hrozivým nádechem na obrazovku. Zvolili sympatické a vtipné herce, takže se bylo i na co dalšího koukat. Pak se postupně začala kvalita dílů zmenšovat, ale stále si udržovala svou nadprůměrnou hladinu oproti jiným fantasy / sci-fi seriálům, na které jsem narazila.

80 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
56 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

Velice povedený seriál

Tento seriál jsem poprvé viděla na českých obrazovkách a udělal na mě pozitivní dojem (ačkoli jsem prostě v pátek neměla co na práci a přepínala jsem programy). Viděla jsem první 2 série (víc toho nebylo do té doby odvysíláno), ale potom jsem pár dílů (no asi většinu 3. série) zmeškala a našla jsem si seriál na internetu. Rozhodla jsem se dívat anglicky a udělala jsem dobře. Ne, že by český dabing byl tak hrozný, ale dle mě je nejlepší se na film, nebo seriál dívat v originálním jazyce, protože ať je dabing sebelepší, tak nikdy to nebude ten pravý hlas, který tomu herci doopravdy patří (zkuste se podívat na něco s dabingem a pak v originále a uvidíte). Rozhodně se mi seriál moc zalíbil. 3. i 4. série jsou moc pěkné. V páté sérii už vlastně víte, nebo tušíte, jak to zkončí, protože jinak to ani nejde. Trochu se bojím, jestli se seriál nevyčerpal, protože 6. série mi připadá o něco slabší, ale doufejme, že se poádně rozjede.
Celý seriál nám doprovází hlášky (plus ty rozmanité nadávky, z kterých si můžete udělat slovník) a vtipné scény, se ktrými seriál už prostě nemůžete řadit jen do Horrorových seriálů (třeba: "Pudiing!!!")
Postavy jsou zajímavé.
Dean, spíše dobro, nežli zlo, prošel si i peklem.
Sam, ze začátku máte dojem svatouška, ale ten by si asi v baru neobjednal démoní krev ? :)
Castiel, co říct. Anděl, ale vzepřel se zbytku nebe aby bojoval za lidi, které má bůh radši než jeho a jeho dokonalé bratry.
Doufám, že se šestá série vylepší.

100 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
78 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

Dokonalá Impala

Myslím, že hneď prvá časť zaujme. S danou tématikou seriálu rozhodne nechýba napínavosť. S osobnosťou Deana nechýba (niekedy nemiestny) humor a pohľad na pekné ženské. S prístupom Sama zas zaujímavý pohľad na vec a striedanie pocitov (po zhliadnutí všetkých odvysielaných sérií nejaké tie chvíľky ľútosti, inokedy zas miernej nenávisti :D)

Niekedy mám od pozerania pauzu ale keď sa k nemu zas vrátim zhltnem aj 2 série naraz. Nedá sa od toho odtrhnúť.

Vývoj udalosti je zaujímavý, niekedy som si už naozaj nevedela ako by mohli opäť zaujať a hneď prišli s Lilith, lámaním pečatí, otvorenia pekla, smrť a navrátenie postáv... vždy sa niečo nájde.
Rozhodne je to srdcovka.

100 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

nesmrtelní bratři Winchesterové

Prvních pár dílů jsem měla problém se do tohoto seriálu "zakoukat" a váhala jsem, jestli pokračovat, ale pak mě seriál chytl a už nepustil a dlouhou dobu asi ještě nepustí. Popravdě řečeno už nějaký čas přemýšlím o tom, že bych si dala re-watch a všechno si to pěkně zopakovala.
Chápu, že někoho by nemusel bavit ten formát, kdy se každou sérii snaží scénáristi přijít ještě s něčím nebezpečnějším a tajemnějším a horším než v řadě předchozí, a brzy by se to mohlo člověku omrzet, ale já s tím problém nemám. Naopak jsem vždycky zvědavá, co horšího se jim podaří ještě vymyslet. S každou epizodou si také říkám, že Sam s Deanem už nemohou být jako bratři rozvrácenější, ale pak přijde epizoda nová a ejhle, ono se to mezi nimi zhorší ještě o další stupeň.
Vzhledem k tomu, kolik postav se za seriál v jednotlivých epizodách mihlo, ráda bych zmínila své nejoblíbenější - krom bratrů Winchesterových to jsou Castiel, Bobby, Crowley, Smrťák, Jody Mills, Kevin, Meg, Gabriel, Lucifer a Charlie. Někteří mi tam ještě zůstali, u ostatních bych se nezlobila, kdyby je tam ještě scénáristi (byť jen na jednu epizodu) nějak zakomponovali (víme, jak to v SPN funguje s tím, když někdo zemře nebo se někam vypaří, že jo...).
Jsem zvědavá, jak se scénáristi vypořádají s novým tématem v nadcházející řadě. :-)

100 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
83 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

The Brothers

Tento seriál pozerám hádam už od samého začiatku a spomínam na časy keď som ešte chodil do školy a ked som ochorel,pozrel som celú sériu hádam za 2 dni.Je tu s nami už 9 rokov a za tú dobu som nazaral na časti ktoré boli poslabšie a naopak na také ktoré som si pozrel hneď ešte raz.Dejová línia je zamotaná ako sa na seriál po 9 rokoch patrí.čakal som že sa to vyvinie iným smerom akosa to vyvinulo no nemožem povedať že zle.Z prvej série kde sa dvaja bratia snažili uloviť kadejakú háveď sa stali cannot kill men.Som spokojný ako sa seriál vyvinul a stále sa rád na neho znova pozrem.

100 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
83 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

SuperKlasa

Je tento seriál klenotem daného žánru nebo se raději hodí do důchodu? Tenhleten staříček i po 8 letech vytrvalé práce má stále co nabídnou. Dokáže pořád dobře pobavit jako za mlada. A to je právě kouzlo tohoto seriálu nostalgie. Seriál si jede ve svých zajetých kolejích, sice jsou zde menší odbočky jak vest obyčejní život, pote co jste nejméně 3x zabránili konci světa a nejméně 4x jste si zahráli na živé mrtvé. Nicméně tenhle ten vlak se stále drží a ničím zásadním nevybočuje po celou dobu svojí dlouhé cestě. Přibylo par vedlejších a menších postav změnilo se prostředí, ale schéma seriálu zůstává pořad stejné. Hlavní dějová linie se začíná a uzavře na začátku a konci série. Mezitím jsou zde male linie, které se sfouknou během jedné epizody. Trochu zastarale schéma vyprávění ale co pořád to funguje ach ta nostalgie. Vše tak šlape, jak má jsou zde vice či méně povedené epizody a seriál má dobrou atmosféru a triky. Celkový svět nadpřirozena je zde servírovaný uvěřitelně a i s postupným přibýváním všeho možného i nemožného si udržuje svoji jednoduchost a přehlednost klobouk dolu pánové. Hlavní hrdinové jsou správní tipci a fandíte jim. Co dodat? Snad kdo to ještě neviděl koupit jízdenku a nasednout do vlaku. S výhledem a službami budete spokojení. Bon voyage…..

70 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
83 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Supernatural

Čestné seriálové miesto u mňa patrí práve tomuto seriálu, pretože Supernatural ma priviedol nielen k tejto stránke, ale aj k častejšiemu sledovaniu seriálov ako takých.. Bratov Winchesterovcov sledujem od samotného začiatku a neklamem ak napíšem, že seriál má v sebe niečo, čo zaujme a nepustí.. či už ide o samotný príbeh, charaktery hlavných alebo vedľajších postáv, rockové vypaľovačky, Impalu.. Sam, Dean, Bobby, Castiel, či Crowley.. oni a iné časti z tohto nadprirodzeného sveta robia so Supernatural-u pomaly legendu, ktorá má síce u mňa už niekoľko výhrad (na prvých 5 sérií, však nedám dopustiť!), chybičiek a dejových liniek, bez ktorých by som sa úprimne zaobišla.. no i napriek tomu patrí seriál medzi moje obľúbené. Zatiaľ vždy som v ňom našla niečo, čo mi nedovolilo bratov opustiť.. i napriek všetkému dávam Supernatural-u 100%.. a až raz seriál dorozpráva svoj príbeh, určite mi to príde ľúto, a nebude to len tým, že som na tomto seriály vyrastala..

100 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Supernatural

Môj miláčik, môj najobľúbenejší seriál, už 5 rokov mi robí spoločnosť.
Prvé tri série dnes vyzerajú ako keby to bol úplne iný seriál, postavený na tých istých základoch. Monster of the week, Winchestrovci ho našli, zabili , sadli do Impali a odišli za ďalším monštrom.
Potom sa Dean vrátil z pekla, prišli na scénu anjeli a začalo sa to nejak komplikovať, až prišla absolútne nevydarená šiesta séria ( teraz sa pre zmenu vrátil Sam z pekla ), prišli leviatáni, návšteva očistca, možnosť zavrieť brány pekla, z Deana sa stal ovraždiace monštrum...Zo seriálu s jednoduchou záplatkou sa stal seriál, ktorý je riadne zamotaný.
Okrem Sama a Deana, tu bol kopec vedľajších postáv, ktoré seriál pozdvihli na vyššiu úroveň, či to bol Bobby, Ellen s Jo, Cass, Charlie a Crowley. Vedľajšie postavy sú kvalitne napísané a obohacujú dej, ale na druhej strane ich začlenenie do deja bolo nevyhnutné 10 rokov predsa neutiahnu len dve hlavné postavy.
Supernatural s obľubou zabíja postavy ( vrátane tých najhlavnejších ) a potom ich s ešte väčšou obľubou privedie späť. Tvorcovia umne do deja dávajú aj humor, čo je potrebné pretože iba zabíjanie a strácanie blízkych osôb by bolo príliš depresívne.
A ako bonus má nadupaný soundtrack, staré rockové klasiky, vďaka Supernaturalu bude Carry on my wayward son nesmrteľná pieseň

100 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

"Hledám dva chlapce, jeden je vysoký a druhý hezký" (Lilith)

Do tohohle seriáli jsem se moc nehnala. Žila jsem v přesvědčení, že je to horor, ale nakonec, když jsem neměla nic jiného na práci a můj anonymní zdroj mi asi milionkrát přísahal, že to není až tak strašidelné, jsem si pustila první epizodu. A samozřejmě z toho byla další seriálová závislost.
Supernatural sice určitě není prvním seriálem s tímhle zaměřením (Buffy a Angel byli skoro o tom samém), ale v kvalitě své předchůdce několikanásobně překonává.
Mám nepříjemný pocit, že je to způsobeno klasickou nostalgií po shlédnutí osmi sérií, ale mě se nejvíc líbila první série. Za ní se na mém žebříčku drží druhá, čtvrtá, sedmá a osmá. Nevím co se mi na těch ostatních nelíbilo, ale nejspíš to nebylo jejich kvalitou, jako spíš dějem. Jednoduše řečeno, u některých sérií si mě získal, u jiných ne.
Supernatural je jeden z mála seriálů, kde mi nevadí epizody mimo hlavní dějovou linii. Nemyslím tím klasický hon na ducha, jako spíš různé speciály. Díky skvělému hereckému obsazení, scénáři i režii je prakticky každá epizoda zábavná. A to ani nemluvím o jejich pověstném hláškování.
Na závěr musím říct, že tohle je s Veronikou Mars jediný seriál u kterého mám potřebu pouštět si úvody nekolikrát, jen abych slyšela soundtrack :)

100 %
63 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
69 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 16 lidí

Lovci duchů

Supernatural je seriál plný tajemna a různých tajemství.
Dean všechny tyhle situace odlehčuje a Sam je schopný, fajn hezoun.
Seriál mě baví hlavně kvůli nevyřešeným záhadám.
Sice obsahuje hodně krve, násilí, časté vraždy, ale to k tomu patří. Řekla bych, že si na to člověk časem zvykne.
Na Supernatural mě hodně baví to, že má seriál 9 sérií a stále se máme co dozvídat.
Zkrátka, nepřestane mě bavit.

100 %
63 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
88 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Dean,Sam....

Skvělá hudba..Výborné hlášky a úžasní záporáci..:)) kam se na tento seriál hrabe Buffy či Charmed..Nemá prostě chybu...Především soundtrack je úžasnej,přesně můj vkus..ACDC,Ozzy,Metallica..:)))Dokonalá hudba a dokonalé prosředí..:))

100 %
63 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Víc než jen souboj dobra se zlem

Co jen říct? Začala jsem se dívat na první řadu v domnění, že jde jen o "tuctový" hororový seriál s prvky nadpřirozena. Po pár dílech mě to ale opravdu chytlo, a přešla jsem na sledování v angličtině s titulky, abych si vše náležitě vychutnala. S nástupem Castiela jsem se do Supernatural úplně zbláznila, a už nic mě od něj nemůže odtrhnout... Za zatím nejlepší považuji pátou sérii (apokalypsa je téma které nikdy nezklame) a doufám, že si povedou stále stejně dobře.

100 %
63 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Luxusní seriál

Nikdy dříve mě nenapadlo, že mě bude bavit nějaký seriál zaměřený na lov duchů a nadpřirozených příšer, jako jsou například upíři či vlkodlaci. Ale seriál si mě získal nejen famózním obsazením herců Jensena (hrál také ve Smallville) a Jareda, ale samotnou příběhovou linií, kde se od samého začátku něco děje.

Mé hodnocení k tomuto seriálu je 90%, jelikož novější série také mají své mouchy, ale pořád se na to dá dívat. Takže mi nezbývá už jen říci : Ať už tu je ta osmá série. :)

90 %
63 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Už pěkných pár let

Ani vlastně nevím kolik let už to je, co sleduji Supernatural. Seriál jsem si hrozně moc oblíbila a stala se na něm na čas dokonce totálně závislá. Je plný napjatých a někdy i opravdu vtipných situací a hlavní hrdinové jsou prostě naprosto kouzelní. Na tenhle seriál nedám dopustit.

100 %
63 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
88 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Boží serial

Když jsem o něm poprvé četla tak jsem si myslela jaka to bude hloupost. Potom jsem zahledla jeden díl v serialu a strašně mě to chytlo. Nemohla jsem si pomoct. Začala jsem si stahovat dily z inernetu. Líbil se mě pořád víc. Viděla jsem ho asi 3. Prostě užasný serial. Jsou tam úžasné efekty, občas se začnu i bát. Jsou tam i dobří herci, nejradši mám Jensena Acklese. Je to super herec a je taky hezký. Ale i výkon Jareda Padelackiho je úžasný. Získali si mě oba dva. Nejlepší serial který jsem viděla, prostě a jednosduše jsem si ho zamilovala.

100 %
63 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Super--&gt;natural

tohle je docela dobrý seriál. a --> je skvělý horor
který mě baví.možná můj nejlepší hororový seriál:)
ty démony vymysleli dobře.a duchy taky.vypadá to
skoro jako kdyby to bylo doopravdy a ne natočený.
ty díly jsou taky skvěle vymyšlený . a kdyby tam
nebyli ti andělé a bohové atd. tak by to vlastně ani
nešlo protože zlo by nemělo s čím bojovat.a
nemělo by to žádný děj.(takže tam hrajou taky velkou roli.)

100 %
63 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
88 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Stále na vrcholu

Úžasný seriál. Opravdu asi můj nejoblíbenější, taková srdcovka. Trochu jsem se bála, že klesne (desátá série nic moc), ale tou jedenáctou se to opravdu vytáhlo a já na něj nedám dopustit. Nechci aby skončil.

100 %
60 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
40 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

SPN

Supernatural je jeden z prvních seriálů, které jsem začala pravidelně sledovat. Nejlepší jsou první tři řady, o tom žádná, ale ani linie s anděly a apokalypsou za nimi nezaostávala.
Největším kiksem seriálu byla řada šestá a sedmá, která SPN málem přivedla do hrobu.
U nynější osmé řady jde vidět posun k lepšímu, ale již to není ten starý dobrý SPN a tento pokus zůstal tak na půli cesty.
Ale již kvůli oblíbeným postavám a některým velmi povedeným dílům si seriál zaslouží dokoukat dokonce.
Pokud máte rádi nadpřirozeno, staré rockové vypalovačky, rodinná témata a Chevrolet Impalu, tak je to seriál pro vás.

80 %
60 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
60 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Supernatural

Tohle je ten nejlepší seriál ze všech. Je to sice fantasy seriál, ale má hlavu a patu, není to jen nesmyslý blábol bez dějě, plný akce a filmových triků. Je tam akce i napětí a divák se baví. A hlavně, což ocení především faninky, jsou hlavní hrdinové konečně chlapi na které se dá koukat. Líbí se mi, že seriál neřeší jestli nadpřirozeno existuje a postavy o tom nepochybují jako jinde, ale prostě je bráno jako fakt.
Edit:
Bohužel od čtvrté série jde kvalita strmě dolů. Na pátou a šestou se až na pár výjimek nedá koukat.

80 %
59 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
53 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 17 lidí

Son of a B*tch!

Mám-li být upřímná, na tenhle seriál jsem se začala dívat docela nedávno a to kvůli neustálému naléhání a přemlouvání jedné mé kamarádky, dle níž je Supernatural jeden z nejlepších seriálů vůbec.

Ne příliš zaujatě jsem shlédla 1. řadu, ale co bych pro kamarádku neudělala, pustila jsme se i do druhé, přičemž zhruba v její polovině jsem si začala uvědomovat, že to není zas tak španý. A tak jsem jela dál přes třetí, čtvrtou, pátou, až jsem si najednou uvědomila, že kámoška měla pravdu. Celá zápletka se úžasně rozjela a já si oba bratry i některé jejich přátele opravdu oblíbila, takže dávám plný počet a těším se na další díly...

100 %
58 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 12 lidí

Pořád to samé dokola...

Když SPN začal, (a tím myslím první 4 série) bylo to něco nového. Bohužel postupem času to začalo pomalu ale jistě klesat.

1. Už prosím ne...
Jednou z největších chyb v SPN jsou úmrtí (nebudu jmenovat). Postava zemře, my si poplakáme a počítáme tak nějak, že už ji neuvidíme... Omyl. Znenadání se objeví a společně s ní i obrovská bublina výmluv, proč se tak stalo. A to dokonce i několikrát.

2. Castiel...
Nebudu lhát. Cas je nejroztomilejší postava v celém seriálu. Bohužel to tak vydrželo asi jen 4 série od jeho příchodu. Všechny pobaví jeho humor nechápavého anděla, ale to taky už omrzelo. Hlášky co tam občas pronese, mi přijdou až nucené.

3. Hlavně aby to neztratilo původní koncept seriálu...
Tvůrci za každou cenu mezi hlavní dějovou linku musí cpát díly, ve kterých se hl. postavy opět snaží zachránit svět zabitím jednoho upírka nebo zombíčka, nebo nedejbože ducha, schopného ovládnou lidstvo. Tak či tak je divák trošku zklamaný, jelikož očekává díl s hlavní dějovou linkou.

4. Samotná hlavní dějová linka...
Když už dojde na tuhle část, mam vždycky nervy. V jedné, většinou první epizodě, nás seriál seznámí se situací. Na konci dílu se stane strašný zvrat, který otřásne vším. Dalších několik epizod je věnovaných konejšení hlavních postav a o tom, že to zvládnou a že se nemají čeho bát.

5. Sam a Dean...
Kluci vypadají fajn, ale když jde do tuhého, jeden z nich se začne chovat, jako by nebyl při smyslech a nedokáže normálně myslet a uvažovat. Ten druhý do toho chytračí a konejší ostatní, bohužel to zapadá i do té hlavní linky.

6. Abych zas nebyla tak kritická...
Když se alespoň těm postavám pokusíte porozumět, zjistíte, že zas tak špatné nejsou. Rozhodně jsou super vtipy (pokud tam nejsou tak nápadně podstrčené), soundtrack taky ujde. Unikátní věcí jsou různé charaktery postav a to co z nich udělalo takové, jaké jsou.

7. A na závěr...
Netvrdím, že je to špatný seriál, ale je trošku závislý na hladových fanoušcích, kteří chtějí víc a víc. Výsledkem je 13-ti sériová kašička, která ze začátku chutná dobře, ale pak vás ta chuť omrzí.

60 %
57 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
29 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Náhoda

K tomuto seriálu jsem přišla dalo by se říci náhodou. Bylo to pár let zpátky, kdy se bratrovo přítelkyně připravovala na maturitu a koukali se spolu na tento seriál v angličtině, aby si procvičila angličtinu. No a jak to tak u mě bývá, byla jsem hodně zvědavá a chvilku jsem se dívala s nimi. A co se nestalo, seriál mne šíleně nadchl a já už pak celý den trávila s nimi sledováním tohoto skvělého seriálu.

Rozhodně jsem neviděla všechny díly, i když je pravda, že nedavno jsem ho začala stahovat od první serie, ale těch dílů je vážně požehnaně...

Když se mne kamarádka ptala, jestli má sledovat tento seriál, řekla jsem jí, že rozhodně ano! A to teď říkám i zde Vám, pokud přemýšlíte nad tím, jestli ho začnete sledovat nebo ne. Také se mne ptala, jestli se u seriálu nebude bát, přeci jen se to jmenuje "Supernatural" a já jí na tuhle otázku neuměla moc odpovědět. Protože jsou zde díly, u kterých se opravdu bojíte a několikrát i opravdu leknete, ale zároveň jsou zde díly, u kterých se nebojíte a sledujete je v klidu. To jsem jí tedy nakonec řekla a musím říct, že vlastně ani nevím, jestli tento seriál začala sledovat nebo ne. :-)

Když jsem ale mluvila o tom, že je zde spousta pasáží, kde budete mít strach a třeba se i dost leknete, nesmím také zapomenout na to, že u tohohle seriálu se rozhodně hodně zasmějete! Jelikož obsazení herců Jensena Acklese a Jareda Padeleckiho, je určitě tou správnou volbou. Oba na mne působí opravdu velice sympaticky a mám z nich takový pocit, jako by byli opravdu bráchové a byli spolu odmalička, zkrátka je to správná dvojka, která skvěle hlásí!

80 %
57 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
71 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Pudiing!!

Tenhle seriál jsem viděla poprvé od páté série do šesté.
A i teď po shlédnutí prvních serií jsem nadšená. Příběh skvělý, téma ještě lepší a hlavní hrdinové, doslova nadpřirození.
Moc se mi líbí efekty, například při posednutí.
A je skvělé že je v seriálu zahrnuta celá škála příšer a nestvůr.
I když horory nemusím tak tenhle seriál je pro mě číslo jedna.
Upřímě se už přímo modlím aby byla serie číslo devět...

100 %
57 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
71 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Bratři jak se patří!

První 3 serie jako rozjezd na nejmenované domácí tv stanici, pak už to šlo hopem! 4.,5.,6.. Srdcovka, ve který mi ale přijde špatný neustálý rozdělování bratrů se stupidníma flashbackama, jak to jako bylo, když spolu zrovna nebyli. 7. serie byla, a řeknu to na rovinu, příšerná! Asi jim to ale lidi řekli a v 8. se zase jede bombově! Co se týče postav, Dean je frajer, Sam je blb! Bobbyho je škoda, to byl sympoš! Castiel je dobrej, když ho zrovna nevypustí z půlky serie, Crowley je super záporák! Když do hodnocení nebudu počítat zmiňovanou sedmičku, tak stále 100%

100 %
57 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
57 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Tak to vidím já...

Lovci duchů mě nikdy moc "nebrali", ačkoliv jde rozhodně o příjemné pokoukání. Po pěti - šesti dílech už nemají čim překvapit, ale na druhou stranu je dobře, že nesklouzl k soap-opeře typu Čarodějky...
Příběhy těchto dvou bratrů sice umí být zajímavé, ale rozhodně ne strašidelné a řekl bych, že seriál se zaměřuje hlavně na náctileté fanynky, což mu v mnoha ohledech škodí (tedy z mého pohledu - z pohledu náctiletých fanynek jistě ne). Během seriálu jsem se každopádně ani jednou nebál, což je škoda. Přitom pokaždé k tomu měl děj nakročeno... Chtělo by to víc odvahy ze strany tvůrců.

Nedá se ale říct, že bych Lovce duchů nějak neměl rád, když na ně náhodou narazím, tak nelituju. Je to příjemná jednorázovka. I takové seriály jsou potřeba a Lovci duchů splňují jejich formu víc než dobře.

70 %
56 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
25 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 16 lidí

Proc ne

Serial Supernatural me upoutal jiz od prvni chvile. Co se technickeho zpracovani tyce drzi si vysokou latku a to i v porovnani s jinymi dobovymi serialy. Hlavni dva hrdinove jsou svym zpusobem drsnaci a tahle role jim neskonale padne. Jde proste o jeden z mála mystery seriálů který ani za tech několik sezon neupadl do totálního patosu (jako treba Charmed ktery byl spatny uz od zacatku nebo Bufy) a svou fanouskovskou zakladnu si stale drzi na vysoke latce. Pro vyznavace zanru je to jasna podivana a pro ostatni vytecna podivana.

90 %
56 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

just saying...

Podle mě je to skvělý seriál, každý si v něm něco najde. Chvílemi je sice slabší, ale jmenujte seriál, u kterého byli všechny díly perfektní.
Nejen, že má velmi vtipné části, dokonce na ten humor po nějaké době přijdete a smějete se i maličkostem.
Také se musím zmínit o dobře zvolených mužských rolích. Oba herci jsou velmi nadaní.
V každém díle si najdete aspoň jednu perfektní hlášku. V každé série je minimálně jeden "maximálně" komický díl od první minuty do té poslední.
O hudbě se nemohu ani zmínit, je jak už jsem řekla vícekrát, prostě perfektní.

100 %
55 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
73 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 11 lidí

Supernatural

Jediný nesitkom, který dokázal v roce 2007 udržet moji pozornost po celou dobu. Mám rád nadpřirozeno, mám rád pěkný baby a auta. Hlavní předností seriálu je rozhodně skvělá herecká dvojka a solidní atmosféra téměř všech dílů. Sem tam obohacení o nějaký ten "žertovní" díl. Jási nestěžuju.

90 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
64 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 14 lidí

Prekvapenie.

K tomuto seriálu som sa dostal úplnou náhodou. Prepínal som večer TV a na Prime bežala prvá časť prvej série. To bolo pred rokmi. Seriál ma natoľko zaujal, že som ho začal sledovať pravidelne, netrpezlivo čakajúc každý nový diel. Diely mali odzačiatku vynikajúcu atmosféru tajomna, hlavnu dejovú líniu rozvíjajúcu sa popri dieloch s epizódnymi zápletkami. Seriál obsahuje potvory z legiend a mýtov každého kúta sveta. Seriál mal dlhu dobu stúpajúcu tendenciu zhruba do konca 3tej série. Štvrtá si zachovávala štandard ale so začiatkom piatej (a hlavne po ohlásení, že bude šiesta) to začalo isť dole vodou. Dejová línia sa začala rozpadať, diely vykrádaju sami seba a pribúdaju komediálne diely a slash vtipy.Šiesta séria je veľmi slabá s nulovým napätím a siedma, je na tom podobne aj keď to je o trochu lepšie ako šiesta séria. Momentálne beží séria čislo osem ktorá zdarne nadväzuje na predošle dve série a dej rozvíja hlavne preto aby ho rozvíjal a peniažky sa sypali. Atmosféra prvých troch sérii je nadobro preč a to je škoda.

70 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
38 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

S bráchou za duchy

Tento seriál jsem měla ráda už od začátku, "Táta odjel a ještě se nevrátil", až po "Ty a já brácha".
Nejzajímavější je porovnávat tváře herců ze začátků seriálu a z konce seriálu. Změnili se. Hodně. Ale k lepšímu.
Ale co bych vytkla je, že někdy se děj zasekne, a mám pocit takového déjà vu. Musí být těžké vysílat seriál tak dlouho, a myslím, že Supernatural to zvládá na jedničku.

90 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Názor po 3 sériích

Tenhle názor budu postupně upravovat.
Začal jsem sledovat Supernatural i přes to, že je to od stanice CW s kterou nemám moc dobré zkušenosti, vlastně jen z jednoho důvodu: Miluju duchařinu a všechno kolem toho. Po pár dílech se z toho stal můj oblíbený seriál. Bohužel ale ne na vždy.

1.série
Paráda, skvělý. Nemám prostě co vytknout. Originální epizodní příběhy, u kterým jsem se opravdu bál, měly v sobě ten horor a napětí, které by mít měly.

2.série
Perfektní start, několik epizod ještě převyšovalo dost kvalitní první sérii. Pořád krásně strašidelné, ale zhruba jen do půlky série, kde se celý seriál tak trošku změní. Hodně se do popředí prodírá humor, který není špatný, pokud se to s ním nepřehání. Trošku víc se tu řeší hlavní příběh, ale ne nějak moc. Pořád slušné a srovnatelné s první řadou.

3.série
Tady už nastává problém, který jsem se bál, že nastane. Do popředí se dostává humor, který výrazně vytlačí všechno strašidelné co v tomhle seriálu kdy bylo. Prakticky jsem nenašel jediný díl, při kterém bych se bál (možná tak jeden jumpscare), což je u seriálu s hlavním žánrem horor docela problém. Některé epizody jsou vyloženě spíše na zasmátí a ostatní jsou bohužel většinou průměrné, je tu zase pár výborných, ale i některé díly jako Ghostfacers, které jsou katastrofa. Hlavní příběh je zatím nejzajímavější, ale poslední díl se moc nepovedl. Byl dobrý, ale nějak málo emotivní, čekal jsem víc a působilo to jako tuctový díl, něco tomu chybělo, něco co by to udělalo víc emotivní.

Bohužel se bojím že budu muset po dalších sériích strhnout procenta, ale tak třeba se to zase trošku "zvážní", každopádně zatím pořád 80% hlavně díky prvním 2 sériím.

80 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Hlášky a krásný chlapy

Myslim že tehle seriál se snad ani nemůže nelíbit. Všechny serie i dílý stojí za zhlédnutí, jasně občas kolísa kvalita nějakýho dílu ale u kterýho seriálu ne? Sam a Dean nemají chybu,jejich hlášky jsou nej a když se přidá Castiel nebo Crowley - tak je to naprosto dokonalý. A navíc já jsem na krásný chlapy a tady jich je víc než dost...

100 %
44 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
89 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

Super!

Skvělý seriál, začala jsem se dívat s nudy a fakt mě to zaujalo. Taková mnohem lepší verze Čarodějek v mužském provedení. Paráda. Super herci, Samovy schopnosti jsem si zamilovala a Deanovy hlášky jak by smet. Krásný nápad, dělat seriál na základě opravdových legend. Viděla jsem po konec 4. série, 5. se mi bbě hledá. Opravdu uchvacující :)

100 %
44 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
78 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

Hezké pokoukání

Supernatural se vysílá už dlouho, proto chci jenom upozornit, že v době svého vzniku, šlo o originální seriál. Bylo to prostě něco jiného mezi všemi těmi seriály o doktorech nebo policajtech. Dva bratři projíždějící Amerikou ala road movie a bojující s démony a vypadající u toho sakramentsky dobře.
Dnes už mě Supernatural tolik neláká, ale dívám se na něj. Spíše ze zvyku, prostě mě zajímá jak to s Deanem a Samem dopadne. No a taky velkou roli hraje to, že je na ně opravdu pokoukáníčko...

60 %
42 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 12 lidí

Supernatural

Úžasný fantasy seriál o dvou bratrech, co loví duchy. I když mě první epizoda moc nenadchla, dívala jsem se dál a moje nadšení prudce stoupalo díky úžasný akcím, dobrým a moc pěkným hlavním hrdinům (a jejich nezapomenutelný hláškám) a samozřejmě díky obsáhlé skupině příšerek, duchů, démonů a všech různých zloduchů.
Tohle je pro mě prostě srdcovka :D.
PS: Epizoda s05e08 mě rozesmála, tak jako málo co.

100 %
40 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 15 lidí

Skoro dôchodca medzi seriálmi, no stále ma čo to do seba

Supernatural je podľa mňa veľmi kvalitný seriál. Spočiatku oslovil najmä preto, že to bolo niečo nové a hlavne iné. Dievčatá a medzi nimi aj mňa asi priťahovali sexy hlavní hrdinovia :-D, no potom sa ukázalo, že seriál má aj svoje kvality, prepracovaný dej a stále sa teším čo nové prinesie.

90 %
40 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
70 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 10 lidí

Ani nevim...

jak je to dlouho co jsem se k Supernatural dostal, kazdopadne byl vcelku dobrej krok.
Za ta leta jim odpoustim ty drobny chyby, nekdy lacinejsi trikarinu a nekdy i vylozene slabej dil. Dean se za tu dobu hezky vyhlaskoval, posledni serie nejsou tak "smrtelne" vazne a trojka Dean, Crowley a Castiel ma u me porad misto.
Nektera linie, nebo postava obcas ujede takze si rikam jestli zrovna scenaristi nemaj slabsi obdobi, ale jak pise Khaleesi01, Supernatural je srdecni zalezitost, stejne jako Friends (a ty uz ted v poctu sezon predbehli, ne?).
Nektery crazy dily jsou vazne podareny a o to je pak slabsi dil vic citit, ale nic s cim by si neporadili.

A jako obvykle dik vsem prekladajicim.

90 %
40 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
40 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Jeden z nejlepších &quot;nadpřirozených&quot; seriálů

Nemá cenu chodit kolem horké kašle - Rozhodně se jedná o jeden z nejlepších seriálů z rodiny nadpřirozených jevů a záhad. A to zejména co se týče prvních serií, jelikož musím konstatovat, že s přibývajícím časem, jakoby autoři ztráceli dech a napády a prostě se mi celkově zdá, že seriálu chybí to kouzlo úvodních serií ... Ale i tak se stále jedna o nadprůměrný seriál a určitě nemám v plánu v nejbližší době s jeho sledováním praštit.

90 %
38 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
38 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

SN

Konečně duchařský seriál, který se povedl. Od samého začátku je v tom napětí a akce. Doufám že si tento seriál udrží úspěch.

100 %
36 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
73 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 11 lidí

Můj nejoblíbenější seriál.

Zatím jsem nenašla lepší seriál. Napínavý, zajímavý, vtipný a herecky dobře obsazený. Co dodat? Za mě 100%.

100 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 12 lidí

Je to dávno, ale honí mě "mlsná"..

Už je to dýl, co jsem na Lovce koukala. V plánu je mám ale rozkoukat kompletně na novo a vím, že až se tak stane, spadnu do zarytého fan klubu rychlostí prvního/druhého shlédnutého dílu.

90 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
56 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

super

kdyz sem zacal tenhle serial sledovat hned ma zaujal, demoni, strasidla, vymitani.. to je moje, hned sa mi dostal pod kuzi, kazdy tyden cekam nedockavosti kdy pride dalsi a dalsi dil, bratri Winchestrovi su the best ))..

100 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
83 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Srdcovka

Tohle je popravdě můj úplně nejoblíbenější seriál! Strašně na něm zbožňuju nejen herce, ale i vtipné hlášky, akci a tak dále :) Můžu jen doporučit!

100 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Sexy Dean a roztomilý Sammy

V prvním díle Dean vystupuje z auta a ja si říkám,že toho chlapa budu milovat.
A tak koukám,unešená ze sexy Deana a roztomilého Sammyho.
Nadpřirozené postavy sice moc nemusím,ale Supernatural je jiný.Má něco navíc,co mu dodává tu šťávu.
Deanovy hlášky a to roztomilé špulení rtů,jsou prostě k nezaplacení.
Začněte koukat na Supernatural a už nepřestanete!
100% jeden z mojich nejoblíbenějších (opět)

100 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
83 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

SN

Protože, jsem milovnice různych stvůr a netvorů,tak tenhle serial mi opravdu naplňuje choutky.Od 1.serie až k 7. mně nezklamal.Jedině co mně mrzí že Castiella nam vrátili na krátkou dobu.Ale kdo ví?!Pozitiva na tom je že,Sammy nezcvoknul.A ukazuje se nám stary dobry Bobby...bude z toho něco,nebo prozměnu bude blbnout Dean???a jak už jistě víte 8.serie taky nezklamala,mněla jsem pravdu blbne Dean...Cass je zpět ale moc divně.Tak doufam že čím dál budeme tím to bude lepší-

100 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

supernatural

Téma sice okoukané příběhy přetažené z jiných filmu ale jinak mě to fakt dostalo, pojato docela jinak humor tu nechybí a lekačky v pohodě.

80 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Dean Winchester :-P

Řekněte, kdo by nemiloval humor a sexy tělo Deana Winchestera a nesnesitelnou roztomilost Sama? Na to se snad ani člověk nemusí ptát, vždyť je to tak jasné!
Milovala jsem seriál od prvního okamžiku až do posledního, kdy jsem ho viděla, což bohužel bylo u 8 série, pořád tak nějak čekám až ho ukončí a já ho budu moci shlédnout od začátku do konce a vychutnávat si každou jednu scénu za druhou, protože to jinak ani nejde! Vážně naprosto báječný seriál, u kterého se dá napětí jen krájet a co víc si přát, než to, že se dva naprosto sexy chlapy ženou za nebezpečím a dokáží si přitom zachovat smysl pro humor? Jednoho času můj nejvíc oblíbený seriál a věřím, že jednoho dne se na tento post zase vrátí...

100 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

duch

uz od prvního dilu jsem vedela,ze budu sledovat Deana a Sama s pravidelnosti,kazdy dil je original a moc me bavi

100 %
31 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 16 lidí

SPN

Sleduju od samého začátku, a i přesto si myslím, že seriál měl skončit 3.řadou. Následující série kvalitou "lítaj" nahoru, dolů. Jsem zvědavá kam se zařadí 8.série.

100 %
30 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 10 lidí

krasavci a duchové

Můžu teda hodnotit jen první sérii, na kterou jsem koukala po večerech se sestrou. Chuděra. A bez jejího ječení a schovávání pod peřinu už to není ono. Tak doufám, že ji přemluvím na nějaké další díly :D.
Jinak hlavní hrdinové vypadají vážně dobře a to se prostě cení.
Krvavá Mary, krvavá mary, krvavá mary!

70 %
30 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 10 lidí

Výsledok však skvost

Supernatural zistil, čo treba robiť, aby si seriál udržal popularitu i po toľkých radách. Neviem presne, v čom tento jeho fígeľ spočíva, ale darí sa mu to. Kvalita dielov stúpa a klesá ako na hojdačke, ale v konečnom dôsledku je to úplne jedno. Tí pred kamerou skrátka bavia, tí za kamerou k tomu vedia pridať všetko ostatné, čo by mal taký poriadny hororový seriál mať. Báť sa pri tom človek prestane síce skoro, ale baviť sa neprestane.

70 %
29 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
43 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

*winchesters**

Už se nemůžu dočkat nového dílu poslední série. Doufám, že se Sam zcvokne z návštěv imaginárního kamaráda Lucifera. Zajímalo by mě, jestli to bude stejné jako v pekle.

100 %
27 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 15 lidí

Winchesters

Damn it Sammy!!

90 %
25 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 20 lidí

The Best..

Toto je najlepsi serial, aky som kedy sledoval!Uz sa neviem dockat dalsej serie..

100 %
25 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 12 lidí

Mám je ráda

První řady byly naprosto úžasné a napínavé. Hustá atmosféra a hodně tajemna. Od páté řady přestala být atmosféra tak geniálně napínavá, ale stále se udržela. Vzhledem k tomu, že jsem si je oblíbila, koukám dychtivě dál a dál. Jediné co by jsem vytkla je účes Sammyho :D

80 %
25 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 12 lidí

Dobrý

Velmi kvalitní seriál. Z většiny dílů, by se dal udělat plnohodnotný hororový film:-)

100 %
25 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 12 lidí

Love it :-)

Podle mě to jedinečný seriál. Ten věčný boj dobra se zlem. I když, musím přiznat, že už to začíná být trochu moc. Andělé padají z nebe, Dean je zlo atd.,začíná to být trochu přitažené za vlasy. Ale ani to mě neodradí abych na to koukala, už jen kvůli těm dvěma bratrům :-)

100 %
25 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Lovci duchů

Naprosto bezchybný seriál!

90 %
22 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
61 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 18 lidí

Epizoda Changing Channels

Tehle epizode davam 100% uz dlouho jsem se tak nepobavil jako u tohohle dilu. Vtipnost byla sice trosku zkazena apokalyptickym koncem :_), ale o to prece v tomhle serialu jde :-). Nesouhlasim s nekterymi nazory ze tento dil byt vubec nemusel. Myslim ze Gabriel jeste do konce serky nejak zasahne ;-).

100 %
20 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 15 lidí

...

Řekl bych že velice povedenej hororovej seriál. Výborné efekty a děj, takové seriál ymám rád.

100 %
20 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 15 lidí

jde to

Jako je to jeden z mejch 10 oblíbenejch seriálů,ale jen mě tam trochu nesedlo to nebe,andělé,démoni atd. najednou se to tam objeví po několika seriích.Je tam prostě furt neco horšího.Mě spíš bavěj ty díly kde řešej normální prípad jako duch nebo tak něco..poslední dobou se v tom taky trochu zamotávam ale jak píšu pořád super serial..:)

90 %
20 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
40 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 10 lidí

Jak kdy

Abych to vzala do začátku..první 3 série jsem koukala na úplně každý díl, byla jsem skoro ohromená tím tématem nadpřirozena a hlavně různými příběhy které se odehrávaly v jednotlivých dílech. Do 6 série jsem koukala jenom na ty díly u kterých mě zaujal popis. Za ty epizody který jsem neviděla mi toho hodně uteklo. Celkem lituju toho co zajímavého jsem neviděla. Teď jsem na to asi 2 měsíce nekoukala a když sem se koukla na nějakej díl 6 série (nevím který to byl), s otevřenou pusou sem koukala že je to ještě zajímavější než sem si myslela. Ani nevim o kolik věcí jsem přišla díky tomu že jsem neviděla pár dílů, ale to mě nějak nezastavilo abych se na tenhle boží seriál přestala dívat. A teď jen doufám že ho ještě hodně dlouho nezruší abych se měla na co koukat. :D

100 %
20 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
40 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Supernatural

Tento seriál je proste TOP. Všetky postavy sú skvelé ale najlepšie sú tie Daenove a Castielové scény. Aj keď prvá séria nebola dokonalá , potom sa to zlepšovalo a najlepšia bola tretia séria.
Odporúčam.

100 %
20 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
40 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

superanatural

Vzdy som mal slabost na mystriozne pribehy a tento serial uskpokuje moje potreby

90 %
19 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
69 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 16 lidí

Pane Bože

Za mě teda nejlepší seriál co jsem kdy viděla.

100 %
17 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
17 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Dobrej serial

Tento serial mě velice zaujal je v něm vše co bych od serialu čekal akce humor napětí.A také je velice dobré že je každá série jiná.A ani po těch 10 řadách neomrzí.

100 %
17 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
83 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Tři sexy chlapy bojující s démony

Na super sexy a zmučných bratrech Samovi a Deanovi ujíždím už od svých 11 let. Je víc sexy Sam nebo Dean? Názor měním každého půl roku...momentálně vyhrává Sam. Pokud budu brát v potaz kvalitu ,tak je velice slušná. Efekty ,hudba a hlavní i vedlejší role jsou vždy skvěle obsazeny. Jen jednu chybku bych vytkla. Ze začátku po prních třech sériích bych dala 100% ,protože dokázal být jak dramatický tak vtipný. Po třetí sérii se tvůrci rozhodly zaměřit se na tu dramatickou část a posledních několik sérií naprosto vynechali humor.

90 %
14 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
29 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

joo

zatim sem viděla jen 3/4 1.řady(bohužel) ale seriál mám ráda...ti bráchové sou skvělý,líbí se mi jak se popichují a maj gutový hlášky, navíc mě baví mysteriózn/hororový témata,takže jasná stovka

100 %
11 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
58 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 19 lidí

Supernatural

Jednicka v tejto sfere. Napad vyborny, herci vyborni.. dava to na 100%

100 %
11 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
56 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

...

Nemá to chybu. "Lovení duchů." Navíc ty skvělé hlášky. A to bratrské pošťuchování. Jen tak dál hoši ;-) Docela by mě zajímalo, kdybych věděla, jak se vypořádat s nějakou tou nadpřirozenou potvorou, jestli by mě to zbavilo mého nesmyslného strachu z duchů, nebo jestli naopak bych z nich měla ještě větší strach :D

100 %
10 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
71 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 21 lidí

Sam a Dean

Tak už je to tady.
Musela jsem si dát cca měsíc pauzu od shlédnutí posledního dílu, abych mohla napsat názor na tento seriál.

Nebudu lhát. S tímto seriálem jsem žila skoro celých 15 let, takže to, že to rozhodli ukončit, byl pro mě ze začátku šok. Přece jen 15 let, je 15 let.

K tomuto seriálu jsem se dostala díky své spolužačce, která mi tento seriál doporučila a půjčila mi celou 1.sérii na DVD. Seriál si mě získal hned. Nejen díky příjemnému obsazení (kluci jsou prostě slaďouši), ale i příběhem. Vždy jsem měla ráda nadpřirozeno a tak mě i tato stránka nadchla.

Po shlédnutí první řady, jsem se naplno zakousla do seriálu sledováním dalších řad. Nejhorší bylo vždy čekat celý týden na další díl. Teď jsme všichni rozmazlení tím, že nám TV stanice vyplivnou celou řadu seriálu naráz, ale tady to tak nebylo. Ono čekání týden na nový díl bylo strašné, ale horší bylo čekání na novou řadu. To bylo vždy utrpení. Protože každá řada končila pořádným cliffhangerem, takže si celý rok přemýšlel nad tím, jak to bude dál.

S přibývajícími řadami přibývali i nové postavy. K hlavní dvojici se přidávaly další a další osobnosti. Nejvíce kluky po smrti otce ovlivnil Bobby (jo měla jsem ho ráda, ale měla jsem tam i oblíbenější).
Crowley - tomu jsem ze začátku nemohla přijít na chuť, brala jsem ho jako nutné zlo, ale nakonec jsem si ho zamilovala.
Rowena - tak tu jsem nějak ke konci už moc nemusela, ale jsem za ni jako postavu ráda.
Castiel - no další zlatíčko do party, které udělalo pár špatných rozhodnutí stejně jako naše ústřední dvojice. Jeho loajálnost byla neskutečná.
Charlie - tuto postavu mám moc ráda. Líbilo se mi, jak s ní chlapci fungovali. Díly, kde se objevila byly super.

Samozřejmě, že se za těch 15 let objevilo více postav, ale to bych se tu musela rozepisovat až do aleluja. Jediný koho bych ještě ráda zmínila je Chuck - ze začátku jsem ho měla moc ráda, byl super, ale nakonec už jsem ho chtěla sama zabít.

Netvrdím, že všechny série měly stejnou kvalitu. Byly tu nadupané první 3-4 řady. Pak tu bylo pár slabších, u kterých jsem si říkala, že už to asi dál nemá cenu sledovat. Jenže pak se zase objevila lepší série a tak jsem s chlapci zůstala až do konce.

Musím říct, že tento seriál měl velké štěstí při výběru herců. Počínaje naší ústřední dvojicí (chlapci si tak neskutečně sedli, že se vídají i mimo natáčení) a konče záporáky (Mark Pellegrino, Mark Sheppard jsou mí nejlepší záporáci).

Tento seriál mi bude opravdu chybět. Takže na maraton je to jasná volba. Jsem ráda, že to už skončilo, ale zároveň se mi bude stýskat.
Co se týče konce, tak jsem napůl zklamaná a napůl spokojená.
Je mi jasné, že velkou roli hrála i pandemie a současná situace, takže to nemohli ukončit úplně tak jak chtěli, ale i přesto jsem si pobrečela na konci.

Takže mějte se chlapci a jezděte dál se svou Impalou.

"Carry on my wayward son"

100 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 0 lidí