plakát seriálu

Lovci stínů: Nástroje smrti

(Shadowhunters)

Epizoda 1×08 – Bad Blood
98 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Lightwoodovi jsou stále trnem v oku, takže Rada pošle do New Yorského Institutu Lydii Branwell, aby zjistila, zda jsou kompetentní ho vést. Lukovu smečku napadne Valentýn a Clary je mezitím postavena před srdcervoucí rozhodnutí.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

V Institutu se spustí alarm, že se někdo blíží k bránám. Isabelle, Alec, Jace a Clary vyběhnou ven, aby mohli Institut chránit a najdou tam Raphaela, který drží v náručí Simonovo mrtvé tělo.
Clary je postavena před volbu. Simon je teď napůl upír, buď ho pohřbí a on se tak změní v upíra, nebo mu proženou kolík skrz srdce a tím ho zabijí.

Do Institutu vejde Valentýn, Alec zareaguje jako první a vystřelí po něm šíp. Valentýn šíp ale bez problémů chytne, pomocí runy se pak odmaskuje a ukáže se, že to není skutečný Valentýn, nýbrž Lydia Branwell, která byla poslána, aby převzala newyorský institut.
Poté, co Alec nahlásí, že někdo napadnul vlkodlaky, Lydia se tam ihned vydává a Aleca vezme sebou.
Restauraci Jade Wolf napadly kreatury, které vypadají jako zombie. Luke si myslí, že je za tím Valentýn a že by mohl jít po všech bývalých členech kruhu.
Lydia chce zbývajícím ex-členům přidělit speciální ochranu, zmíní, že musí přidělit ochranu i do Institutu. Alec přikývne, protože Hodge by mohl být v nebezpečí. Lydia dodá, že to by mohli být i Alecovi rodiče, ten je z té nové informace očividně v šoku, protože to o svých rodičích nevěděl.
Lydia s Alecem vezmou onu kreaturu zpět do Institutu, kam povolají Magnuse, aby ho prohlédnul. Alec mezitím udělá rozhodnutí a požádá Lydii o ruku. Jí se tím splní sen, aby byla v čele Institutu a Lightwoodovi taktéž zůstanou v čele.

Clary s Jacem jdou za Simonovou matkou. Clary jí chce říct, že je Simon po smrti a už se nevrátí, jenže si to nakonec rozmyslí a místo toho Simonovi zabalí tašku, aby ho připravila na jeho proměnu na upíra.
Jace se jí snaží rozhodnutí rozmluvit, řekne jí příběh o tom, jak ho jeho otec donutil zkrotit sokola a pak mu zlomil vaz, protože ho Jace miloval. Chtěl ho tím naučit, že má poslouchat svoji hlavu a ne srdce.
Clary tomu ale nevěří a myslí si svoje.
Jde za Lukem, aby mu řekla o Simonovi a ptá se ho na radu. Luke jí vypráví o tom, jak chtěl umřít, když se poprvé měnil ve vlkodlaka, ale díky Jocelyn zůstal naživu.

Clary se tak rozhodne pro to, že Simona pohřbí a nechá ho proměnit v upíra. Jdou tedy na hřbitov, než však začnou kopat, tak se objeví Camille s ostatními upíry a chce Simonovo tělo zpátky.
Rafael ostatní nabádá, aby Camille srazili z trůnu, protože porušuje Dohody a zabíjí lidi. Camille řekne, že když odklidí to tělo, tak se to nikdo nedozví.
Clary se rozčílí a dá jí pěstí, ostatní upíři pak Camille obklíčí a všichni zmizí.

Na hřbitově teda zůstane jen Clary, Jace a Rafael, kteří Simona pohřbí a pak čekají, co se stane dál. Simonovi se podaří vyhrabat se ven, Rafael mu dá pytlíky s krví. Simon zpanikaří, když zjistí, že je z něj upír. Clary se ho snaží přesvědčit, že je pořád ten stejný člověk, ale on s tím nesouhlasí a uteče pryč. Rafael jde za ním.

Isabelle zkoumá znetvořené tělo v Institutu a přijde na to, že má v sobě andělskou krev. Díky andělské krvi by se pak mohl dostat i do Institutu. A jako na zavolanou se do Institutu přižene podobně vypadající kreatura a napadne Hodge, Alec mu jde na pomoc a společnými silami ho pak zabijí.

Promo k epizodě
Hudba v epizoděvložit další píseň

Hurts Like Hell (Fleurie)

Clary se loučí se Simonovým tělem.
Hlášky z epizodyvložit další hlášku
Alec: Magnuse Banea? Aby přišel sem do institutu?
Lydia: Ano, je to problém?
Alec: Ne vůbec. Magnus je... docela kouzelný. (Lydia se na něj nechápavě zadívá.) On je... velice... velice dobrý v magii.
Hlavní postavy
Jace Wayland
Simon Lewis
Isabelle Lightwood
Alec Lightwood
Magnus Bane
Luke Garroway
Valentine Morgenstern
Hodge Starkweather
Jocelyn Fray
Vedlejší postavy
Blackwell
Mladý Luke Garroway
Mladá Jocelyn
Robert Lightwood
Maryse Lightwood
Elaine Lewis
Lydia Branwell
Raphael Santiago
Max Lightwood
Scénář
Hudba
Informace k epizoděIMDb
Český názevBad Blood (neoficiální název)
Původní názevBad Blood
Rok natočení2016
Premiéra1. března 2016
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka42 minut
Autoři profilu epizody