plakát seriálu

Lovci stínů: Nástroje smrti

(Shadowhunters)

Epizoda 1×07 – Major Arcana
98 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Clary si spojí všechny vodítka, které jí její matka nechala a konečně pochopí, kde se skrývá Pohár smrti. Luke, Clary, Jace, Isabelle a Alec tedy musí rychle vymyslet plán, jak pohár získat jako první. Jenže démoni se hemží všude okolo a sebrat ho nepozorovaně tak může být velice náročné. Mezitím se Simon dál potýká s problémy a vezme si do hlavy, že se mění v upíra.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Clary dojde, že její matka schovala Pohár smrti v tarotových kartách, které měla Dot. Nakreslila je, takže asi musela mít stejný dar jako Clary, aby do karet pohár schovala. Clary ale neví, kde karty hledat. Naštěstí Luke si na karty vzpomene - odnesl je z bytu a spolu s některými dalšími věcmi je teď má v šuplíku na policejní stanici. Spolu s Clary a Jacem tam tak jdou. Zatímco Clary a Jace čekají venku, aby nepřitáhli přílišnou pozornost, Luke jde dovnitř. Jenže je obviněn z vraždy a zatčen.
Clary s Jacem vidí, jak ho odvádějí v poutech, takže se zneviditelní a proklouznou za ním do vyšetřovací místnosti. Luke jim řekne, že mají jít pro pohár, ale nemůžou chodit po stanici zneviditelnění, protože nevědí kolik lidí tu Valentýn má a kdo všechno má Zrak.

Clary tak vymyslí plán. Napochoduje k Lukovi do kanceláře a křičí přitom hystericky na Jace, že jí podvádí. Dokonce mu i vlepí facku. Ten je z toho dokonale zmatený, Clary na něj dál ječí a pochoduje k Lukovu stolu, kde se začne prohrabovat se záminkou, že hledá klíče.
Lukova nadřízená nechá Jace vyvést ven a Clary řekne, že všechny Lukovi věci jsou mezi důkazy.

Mezitím, na druhé straně města, se Simon probudí vedle Maureen, se kterou strávil noc. Maureen chce zavést řeč na to, že by spolu začali chodit, jenže Simon má halucinace a místo Maureen vidí Clary. Když jí pak jako Clary navíc osloví, tak ho Maureen vykopne.
Simon má strach, že se buď zblázdnil, nebo se z něj stává upír. Jde do kavárny, kde si napíše seznam důvodů proč by se z něj mohl stávat upír a opačně. Dokonce zkusí i chleba s česnekem a má z toho další halucinace.
Jde tak domů, kde si s ním chce promluvit jeho matka a sestra. Volala jim Maureen, která si myslí, že Simon možná ujíždí na drogách.
Celá konverzace se změní na hádku mezi Simonovou matkou a sestrou, což Simona rozčílí natolik, že rukou přerazí stůl.

Zoufale volá Clary o pomoc. Jace však Clariin telefon zavěsí, protože momentálně mají za úkol získat onu tarotovou kartu. Na pomoc jim dorazí Alec s Isabellou a společně vymyslí plán.
Isabella už nechce nikoho svádět, aby dostala co chce, tak k tomu donutí Aleca. Ten jde na recepci a snaží se nešikovně okouzlit místní pracovnici. V momentě její nepozornosti postrčí Isabelle kartičku, která jí umožní průchod do místnosti s elektřinou, tu odpojí a celá policejní stanice se tak propadne do tmy.

Jace s Clary se dostanou do místnosti s evidencí, kde se jim podaří najít Lukovi věci a onu kartu. Clary chce pohár vytáhnout hned na místě, ale nedaří se jí to.
Luka mezitím pustí z vyšetřování, jde za Kapitánkou, kterou najde mrtvou v kanceláři. Alarick řekne, že její krev je plná démoního jedu a že jsou pravděpodobně všude na stanici.
Na to přijdou i Jace, Clary, Isabelle a Alec, když se snaží utéct, ale jsou obklíčeni démony. Rozhodnou se tak jít do tunelů, které je snad zavedou zpátky do Institutu.

Alec zůstane na stráži u vchodu, zatímco ostatní utečou. Jenže narazí na démony i v tunelech, tak se rozdělí. Clary uteče sama. Démoni jí zaženou do rohu a ona hledá zbraň, najde tarotovou kartu a tentokrát se jí podaří vytáhnout ven pohár, čímž démony zažene.
Když hledá cestu zpátky, tak narazí na démona, který na sebe vezme podobu Jace. Včas ale pozná, že to není on a zabije ho.
Na pomoc jí přijdou Alec s Lukem.

Alec jí pak vezme zpátky do institutu, kde mezitím Jace šílí, že Clary ještě není zpátky a chce vyhlásit pátrání. Clary za ním ale přiběhne a políbí ho.

Simon se mezitím vydá do hotel DuMort, chce mluvit s Raphaelem. Místo toho se střetne s Camille, která ho ujistí, že je člověk. Nebo alespoň dosud byl, pak po něm skočí a napadne ho.

Promo k epizodě
Hudba v epizoděvložit další píseň

Storm (Ruelle)

Clary poprvé políbí Jaceho.
Hlášky z epizodyvložit další hlášku
policista: (k Lukovi) Vaši přátelé mají tendenci se objevovat mrtví. Nedokáži si ani představit, jak musí vypadat vaše stránka na Facebooku.
(Clary vrazila do stařenky, ze které se vyklubal démon.)
Jace: Babičko! (Zabije ji.)
Clary: Co to sakra...?
Jace: Pozor na jazyk. Ne před babičkou.
(Maureen se probudí v posteli se Simonem.)
Maureen: Byl jsi úžasný.
Maureen: Úžasný jako Pon farr.
Magnus: Jestli Valentine začne vytvářet Lovce stínů nebo získá kontrolu nad démony, bude to, jako by Beyoncé jezdila na dinosaurovi po Times Square. Lidé by si všimli.
Hlavní postavy
Jace Wayland
Simon Lewis
Isabelle Lightwood
Alec Lightwood
Magnus Bane
Luke Garroway
Vedlejší postavy
Démonický policista
Desk Sergeant / Rosa Lopez
Rebecca Lewis
Susanna Vargas
Maureen Brown
Režie
Scénář
Hudba
Informace k epizoděIMDb
Český názevMajor Arcana (neoficiální název)
Původní názevMajor Arcana
Rok natočení2016
Premiéra23. února 2016
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka42 minut
Autoři profilu epizody