plakát seriálu

Lovci stínů: Nástroje smrti

(Shadowhunters)

Epizoda 1×06 – Of Men and Angels
98 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Luke potřebuje pomoc, tak ho Jace, Clary a Simon vezmou k Magnusovi s tím, že mu snad zachrání život. Zatímco čekají, až se udělá protilék, Magnus vypráví Clary o Valentýnovi. Zpátky v Institutu se Alec a Isabelle dozvídají plány jejich rodičů na to, jak obnovit úctu rodinného jména.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Clary, Jace a Simon jedou s Lukem, který je otrávený kousnutím Alfy, k Magnusovi. Ten chce pro Luka připravit proti látku, ale musí k tomu mít speciální ingredience. Simon pro ně chce jít, ale Jace řekne, že někoho zná a tudíž pro ně dojde on. Magnus je žádá, aby zavolali Aleca, protože potřebuje jeho sílu.

Luke mezitím prožívá silné halucinace, způsobené kousnutím. Vidí Jocelyn, která mu řekne, že musí Clary všechno říct, protože ona je klíčem ke všemu. Luke se ptá, jestli je klíčem k tomu, jak ji zachránit, ale Jocelyn řekne, že ne, že je klíčem k zastavení Valentýna.

Jace tedy jde pro ingredience a Simon ho následuje. Po cestě volá Jace Alecovi, aby šel za Magnusem. Simon začne Jacovi říkat, že Alec určitě nepřijde, navíc si dělá srandu z jejich "vztahu", což Jace naštve a začne to Simonovi oplácet tím, že si utahuje z jeho vztahu s Clary, což Simona naštve a vytáhne na Jace nůž.
Ten je sice na několik okamžiků v šoku, ale když se vzpamatuje, tak ho hravě přepere a pak se ho ptá, co se mu to stalo v tom hotelu upírů. Simon neodpoví.

Do Institutu se vrací otec Isabelle a Aleca, spolu s nejmladším členem Lightwoodovic rodiny - Maxem. Maryse je naštvaná, když zjistí, že víly se chtějí obrátit proti Spolku a jít s Valentýnem, protože si myslí, že vyhraje válku a oni chtějí být na té straně, která vyhraje.
Alec později najde svojí matku v slzách a ptá se jí, co se děje. Ta mu řekne, že Lightwoodovi potřebují získat zpátky úctu mezi Lovci stínů, to, že Alec s Isabelle porušili pravidla, aby pomohli Clary se totiž Spolku nelíbí. Zatímco Isabelle má přemluvit víly, aby zůstali se Spolkem, Alec by se měl oženit z politických důvodů.
Když to Isabelle zjistí, tak se snaží Alecovi domluvit, aby se takhle neženil, ona taky nepůjde za vílami. Místo toho zajistí úctu rodinnému jménu jinak, společně.
Zatímco naštvaný Alec odejde z Institutu, Isabelle píše dopis Merlionovi, že už ho nemůže vídat.

Zatímco čekají na ingredience do léku pro Luka, Magnus vypráví Clary o mladém Valentýnovi. Valentýn chtěl pozabíjet všechny členy podsvětí, i když to byli třeba jen poloviční démoni. Navíc chtěl Pohár smrti, aby mohl vytvořit nové Lovce stínů, což se nelíbilo Spolku.
Valentýn tedy Pohár ukradl, ale než s ním stačil utéct, Jocelyn s Lukem ho zastavili a Jocelyn mu ten pohár vzala.

Lukův stav se začne zhoršovat, Magnus se mu pokouší pomoci magií, ale už jí vyčerpal příliš. Naštěstí včas přijde Alec, který Magnusovi nabídne, ať čerpá jeho sílu.
Jace se Simonem se vrací do bytu s ingrediencemi, Clary je přimíchá do protiléku, který podají Lukovi a tomu se uleví.

Clary děkuje Alecovi, že přišel. Alec a Jace se usmíří a Magnus pak Alecovi přizná, že už několik staletí k nikomu nic necítil, ale Alec na tom něco změnil.

Luke mezitím odpočívá na posteli, Clary za ním jde a chce se dozvědět víc. Luke jí tedy řekne, že důvod, proč Valentýnovi přeskočilo bylo, protože ho s Jocelyn zradili - zamilovali se do sebe.
Valentýn se snažil Jocelyn vyhrát zpátky a proto se donutil pít krev podsvěťanů, aby byl lepší bojovník. Jenže v okamžiku, kdy to udělal, začal být jen posedlý tím, aby našel Pohár.
Navíc chtěl po Lukovi, který byl tehdy jeho parabatai, aby s ním šel na misi. Tam Luka zamknul mezi vlkodlaky a předpokládal, že je po smrti.
Luke se však vrátil a bojoval s ním, skoro ale prohrál. Jocelyn ho zachránila a pak ukradla Valentýnovi ten pohár. Luke předpokládal, že Valentýn Jocelyn zabil.

Clary si ale pořád nemůže na nic vzpomenout. Vytáhne z batohu krabičku s nápisem JC a ukáže jí Lukovi, chce aby jí k tomu řekl něco víc. Tomu se nejdřív nechce. Nakonec ale přizná, že JC znamená Jonathan Christopher, což byl bratr Clary, který zemřel v požáru v sídle Fairchildových. V požáru, který Valentýn založil.

A v tu chvíli Clary odloží krabičku na skicák a krabička se stane jen pouhou kresbou vevnitř. Jak Luke, tak Clary jsou z toho v šoku.
Luke netušil, že má Clary andělskou sílu a Clary se ptá, jestli to mohla zdědit. Luke přikyvuje a Clary najednou řekne, že v tom případě už ví, kde její matka schovala Pohár smrti.

Promo k epizodě
Hudba v epizoděvložit další píseň

Where Do We Go from Here (Ruelle)

Isabella se rozejde s Meliornem a oblékne se tak, aby připomínala její matku.
Hlášky z epizodyvložit další hlášku
Alec: Jsme Lightwoodovi. Lámeme nosy a přijímáme následky.
Magnus: Jaci, co se ti stalo?
Jace: Lukovo auto si našlo cestu do sloupu, když jsem ho ukrýval. Neřídím civilská auta.
Hlavní postavy
Jace Wayland
Simon Lewis
Isabelle Lightwood
Alec Lightwood
Magnus Bane
Luke Garroway
Jocelyn Fray
Vedlejší postavy
Max Lightwood
Mladý Luke Garroway
Mladý Valentine Morgenstern
Mladá Jocelyn
Robert Lightwood
Maryse Lightwood
Režie
Scénář
Hudba
Informace k epizoděIMDb
Český názevOf Men and Angels (neoficiální název)
Původní názevOf Men and Angels
Rok natočení2016
Premiéra16. února 2016
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka42 minut
Autoři profilu epizody