plakát seriálu

Lovci zločinců

(Person of Interest)

Epizoda 1×12 – Dědictví (Legacy)
100 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Carterová se konečně má možnost setkat s Reesem, když ji John požádá o pomoc s nejnovějším případem. Stroj dodal číslo mladé ženy, která se dříve pohybovala na špatné straně zákona, ale napravila svůj život a stala se právničkou...

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Reese se k setkání s Carterovou rozhodne proto, že potřebují s Finchem tentokrát její pomoc. Díky tomuto spojení sil se policistka konečně dozví něco málo z toho, čím se oba muži zabývají. Reese doufá, že Carterová pochopí výhody spolupráce i motivy, které jej s Finchem vedou k tomu, co dělají, přestože se často pohybují na hraně zákona nebo za ní. Carterové ani Fuscovi však o zapojení toho druhého neřekne.

Nejnovější případ se týká mladé právničky jménem Andrea Gutierrez. Ta ve svých předchozích případech pomáhala odsouzeným zločincům dokázat, že systém selhal a země by je měla odškodnit. Doufá, že současný případ jí bude průlomem, který jí pomůže k více lukrativní kariéře. Mužem, kterému pomáhá, je Terrence King, který byl za porušení podmínky poslán zpět za mříže.

Reese a Finch věří, že Andrea bude v ohrožení díky jejím starým případům, možná tomu současnému. Postupně ale zjišťují, že muž, který má na starosti dodržování podmínky u propuštěných, Dominic Galuska, měl co dělat se všemi, kteří následně Andreu požádali o pomoc. Má snad muž něco společného s tím, že jsou tito lidé znovu posíláni do vězení?

Hlavní postavy
John Reese
Harold Finch
Joss Carter
Lionel Fusco
Vedlejší postavy
Terrence King
Dominic Galuska
Andrea Gutierrez
Alonso Garcia
Dishwasher
Slick Attorney
Judge Peterson
Gloria Copeland
Mary Kinsey
Paul Kinsey
Jacob King
Chris Scollard
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevDědictví
Původní názevLegacy
Rok natočení2012
Premiéra19. ledna 2012
Česká premiéra24. března 2014
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka44 minut
Sledovanost premiéry14 400 000 diváků (3,20 rating ve skupině 18-49)
Autoři profilu epizody