plakát seriálu

Lovci zločinců

(Person of Interest)

Epizoda 1×17 – Dítě (Baby Blue)
100 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Když stroj dodá číslo půlročního dítěte, z Finche a Reese se stanou starostliví taťkové. Do hry se opět zamotá Elias, jehož zájmy jdou už nyní víc než zřejmé...

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Během vyšetřování případu se Reese spojí s Carterovou, aby dávali pozor na čerstvě propuštěného otce Eliase a mafiánského bosse Gianni Morettiho v jedné osobě. Carterová mu chce nabídnout policejní ochranu, protože předpokládá, že se jej Elias pokusí zlikvidovat.

Finch mezitím získá od stroje další číslo, které patří Leile Smith a to teprve dva měsíce. Myslí si, že Leila je buď imigrant nebo podvodnice s identitami. Brzy ale pozná, jak se mýlil. Leila je půl roku stará holčička, jejíž rodiče jsou neznámí a své sociální číslo získala díky jedné ze sester, co pracují v ústavu, kde Leila pobývá. Tato sestřička si přeje, aby děvčátko mělo navzdory své situaci nějakou identitu.

Reese a Finch dokáží vypátrat ženu, o které si myslí, že by mohla být matkou Leily, jméno otce ale bude vyžadovat trochu delší práci. Věří, že otec by mohl mít něco společného s nedávnou dotací, kterou klinika starající se o Leilu nedávno obdržela. Za darem stojí společnost Petrosian Construction, kterou vlastní Adnan Petrosian.

Reese a Finch tak musí zjistit, zda je otcem jeden z Petrosianů a zda jméno otce souvisí s pokusy o únos Leily, kterým se snažili zabránit. Reese bude muset v důsledku zvolit, zda je vzácnější a důležitější život Morettiho nebo Leily, protože Elias se s tím nepáře...

Hudba v epizoděvložit další píseň

If I Had A Heart (Fever Ray)

Konec epizody.
Hlavní postavy
John Reese
Harold Finch
Joss Carter
Lionel Fusco
Vedlejší postavy
Bradley Petrosian
Campbell
Dr. Marcus Adalian
Nicola Petrosian
Bradley's Boyfriend
Nurse Abbott
Adnan Petrosian
Woman at Accident
Anthony Marconi
Bill Szymanski
Gianni Moretti
Patrick Simmons
Rafael Alvarez
detektiv Kane
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevDítě
Původní názevBaby Blue
Rok natočení2012
Premiéra8. března 2012
Česká premiéra14. dubna 2014
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka44 minut
Sledovanost premiéry15 670 000 diváků (3,40 rating ve skupině 18-49)
Autoři profilu epizody