Lucifer

Lucifer (Lucifer) — 1. série
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter

A Good Day to Die

Chloe byla otrávena a není na tom vůbec dobře. Všichni se proto snaží najít nějaký způsob, jak ji zachránit, což vede až k takovým šílenostem, jako je cesta do pekla - a to doslova. Mimo jiné tu je ještě Lucifer, který je zcela zničený spoustou svých zmatených pocitů, a proto se rozhodne pro radikální řešení.

Poté, co Lucifer našel Chloe v koupelně s podezřením na otravu, ji nyní veze do nemocnice, ale Chloe se brání a přinutí ho, aby ji nechal hledat lék. Chloe s Luciferem přemluví k pomoci Ellu, které ale neřeknou, že otrávenou osobou je Chloe.

Lucifer bez vědomí Chloe zavolá Amenadielovi. Ten když Lucifera ujistí, že Chloe netuší nic o tom, co s ní Bůh provedl, a že i on sám byl jejich otcem - Bohem - manipulován, je Luciferem požádán o pomoc s vyléčením Chloe. To bohužel nejde.

Chloe dostane nápad, pokud profesor používal Burta k pašování jedů, možná pro něj pašoval i protilátky. Spolu s Luciferem se za ním vypraví a kvůli tomu, jak se Burt bojí Lucifera, z něj získají informace. Burt protilátky nepašoval, ale zmínil jméno Dave Maddox, který by je pašovat mohl. Chloe ale zničehonic omdlí, a tak ji Lucifer konečně vezme do nemocnice.

Zatímco Chloe leží v nemocnici, Lucifer s Danem se vydají za Davem Maddoxem. Poté, co se Dan neudrží a Davea praští, i s Luciferem je bodyguardi odvedou do skladu, kde jim spoutají ruce želízky, aby nemohli utéct. Bohužel pro Davea se z nich Lucifer dokáže bez problémů dostat, poté sám přepere jeho bodyguardy a osvobodí Dana. Mezitím se Dave vrátí, ale bez svých bodyguardů nemá šanci Luciferovi nebo Danovi cokoli udělat, proto musí spolupracovat, a tak jim dá seznam ingrediencí potřebných k vytvoření protilátky, bohužel bez přesného množství, které údajně znal jen profesor.

Lucifera na podnět jeho matky napadne, že profesor je v pekle, a pokud by tam za ním někdo zašel, mohl by od něj získat přesný recept. Svolá tedy Maze, Amenadiela, Charlotte a dokonce i Lindu, aby probrali, jak a kdo to provede. Vzhledem k tomu, že k cestě do pekla je zapotřebí smrt a pro návrat zpět opětovné oživení, nikomu se do toho moc nechce. Charlotte nechce pomoci vůbec, a proto odejde, zbytek skupiny se dohodne na plánu.

Maze a Linda objeví prázdný pokoj přímo pod tím, co patří Chloe. Musel být dostatečně blízko Chloe, aby byl Lucifer zranitelný. Lucifer mezitím zaúkoluje Amenadiela, aby hlídal Chloe. Lucifer dorazí za Maze a Lindou a spolu probírají, jak to provedou. Maze použije defibrilátor, aby zastavila Luciferovo srdce, po 60 sekundách pozemského času (v pekle čas ubíhá pomaleji) ho Linda zase nastartuje. Maze prohlásí, že to nedokáže, a tak se Lucifer zabije sám.

Luciferovi se podaří dostat se do pekla, dokonce i k profesorovi. Se slibem, že by to profesoru mohlo pomoci z pekla utéct, od něj Lucifer získá správný recept na protilátku. Lucifer odejde z profesorova osobního pekla a čeká na záchranu, když tu uslyší špatnou hru na piáno a vydá se za ní. Za piánem objeví svého bratra, Uriela, kterého sám zabil, a ze začátku předpokládá, že je to Urielovo peklo, bohužel po chvíli mu dojde, že je jeho samotného.

Maze s Lindou se snaží přivést Lucifera zpátky, ale vzhledem k tomu, že je uvězněn ve svém pekle, se jim to nedaří. Ella s Danielem hledají poslední ingredience potřebné k vytvoření protilátky a Chloein stav se zničehonic zhorší. Maze řekne, že aby zachránili Lucifera, někdo musí jít za ním a pomoci mu, na tuto roli se nabídne Charlotte, která najednou vejde do pokoje.

Ella opravdu získá poslední potřebnou ingredienci - ZX3 - a to od svého kriminálního bratra. Charlotte objeví Lucifera s Urielem, povede se jí přesvědčit Lucifera, že Urielova smrt nebyla jeho chyba, a to dostatečně na to, aby bylo možné ho zachránit, ale ona sama se rozhodne v pekle zůstat. Lucifer Charlotte popadne, aby tam nemohla zůstat. A Maze s Lindou je oba dva konečně úspěšně oživí.

Lucifer zvládne dát Elle přesný recept na protilátku pro Chloe. Tím ji zachrání. Chloe si hned po probuzení chce s Luciferem promluvit o nich dvou, ten jí ale řekne, aby si odpočinula.

Lucifer je naprosto zlomený, protože opravdu věří, že celý jeho vztah s Chloe je jen nahraný jeho otcem, a také kvůli opakovaným zradám ze strany jeho matky, rozhodne se proto pro radikální řešení - odjede. Jako první na to přijde Chloe, která se rozhodne za Luciferem zajet domů, celý byt však objeví prázdný, pouze se zakrytým nábytkem.

HUDBA V EPIZODĚ

Unsteady (X Ambassadors)

Lucifer s Charlotte odchází z pekla, Amenadiel odmíta opustit pokoj Chloe.

It's Trick (Run DMC)

Rozjíždí se večírek.

Wasted (Lcnvl, Chad Da Don)

Lucifer prozrazuje Chloe, co zjistil od Burta.

Welcome to Hell (Crocodiles)

Lucifer a Dan jsou v galerii.

Killing Me Softly (The Fugees)

Uriel hraje na piáno.

When Your Heart Is a Stranger (Friends in Paris)

Chloe volá Luciferovi a míří k němu domů.

PROMO K EPIZODĚ

Hlavní postavy
Vedlejší postavy
Režie
Scénář
Hudba
Kamera

INFORMACE K EPIZODĚ

 • Český název
 • Původní název
 • Číslování
 • Premiéra
 • Rok natočení
 • Délka epizody
 • Sledovanost premiéry
 • Odkaz na IMDb
 • A Good Day to Die (neoficiální název)
 • A Good Day to Die
 • 2. série, 13. epizoda (celkově 26. díl)
 • 30. ledna 2017
 • 2017
 • 43 minut
 • 4 190 000 diváků (1,20 rating ve skupině 18-49)
 • www.imdb.com/title/tt5668586/

NAVIGACE

TOOL BOX

AUTOŘI PROFILU

La.Volpe
Katusloveyou
phoboska
Verity
veverice16