Lucifer

Lucifer (Lucifer) — 1. série
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter

Deceptive Little Parasite

Lucifer se snaží naučit kontrolovat své emoce, aby mohl zažehnout plamenný meč, přičemž mu vůbec nepřidává nátlak ze strany jeho matky. Chloe má mezitím plnou hlavu nejnovějším případem, ale také starostmi o Trixie.

Lucifer měl plamenný meč schovaný u sebe, získat ho tedy nebyl žádný problém. Horší ale je ho zažehnout. Charlotte na Lucifera tlačí, aby se snažil více, neboť světlonoš má být jediný, kdo to dokáže. Nedostatek matčiny důvěry dolehne na Amenadiela, který se díky tomu také neúspěšně pokouší meč přivést k životu.

K tomu, aby meč zažehl, musí Lucifer uvolnit velké množství emocí. Zajde proto za Lindou s prosbou o pomoc s jejich kontrolou. Ta mu bohužel řekne, že dokud nestrhne stěny, které si kolem sebe postavil, ona mu pomoci nedokáže.

Chloe stále trápí situace s Luciferem, ale když ji Maze neposlouchá, nezbývá jí nic jiného než se zaměřit na nový případ. Tentokrát jde o vraždu jedné ze zaměstnankyň velmi prestižní soukromé základní školy - Starford.

Tým si myslí, že oběť vraha znala, Lucifer s Chloe se proto vydají na Starfordskou akademii. Než Lucifer zjistí, jak děti se na této škole učí emocionální sebekontrole, případ se mu zdá nudný. Zatímco se Chloe snaží vyslechnout ředitele školy, Lucifer se zajímá spíše o dětský program ohledně emocí.

Ředitel je odkáže na homosexuální pár, který měl mít s obětí nedávný incident ohledně peněžní dotace. V jejich domě u bazénu dokonce nalezli vražednou zbraň. Výslech ale zůstává na Chloe, Lucifer se totiž snaží pochopit princip ovládaní emocí podle jedné z dětských knížek. Jeho matka mu však nedopřeje ani trochu klidu a snaží se ho dohnat k zažehnutí meče. Tentokrát pomocí prostitutek. Poté se mu snaží vysvětlit, že on nechápe jaké to je, neboť sám děti nemá.

Lucifer proto zajede ke Chloe domů a nabídne se, že odveze Trixie do školy, zatímco Chloe se pokusí najít záznam o penězích od podezřelého páru. Lucifer však jako obvykle využije situace a Trixie místo její školy odveze na Starfordskou akademii. Za slibu lekcí řízení, přesvědčí Trixie, aby tam předstírala, že je jeho dcera.

Luciferovi se s Trixie podaří dostat na hodinu ovládání emocí. Aby toho nebylo málo, na Starfordské akademii je zrovna i Chloe s Danielem, kteří zjistí, že problém s peněžní dotací způsobila chamtivost ředitele. Chloe se omylem od jednoho z učitelů dozví, kde se Lucifer s Trixie nachází a vydá se za nimi. Chtěla by být naštvaná, ale když zaslechne jak se Trixie kvůli ní trápí, nedokáže to. Navíc vedle Lucifera na hodině sedí chlapeček, který maluje, jak jeho matka zabodla mrtvou - tím získají další podezřelou.

Lucifer Trixie odvezl do její skutečné školy a poté se vrací zpět domů, kde ho na parkovišti napadne jeho matka převlečená za zloděje - další z jejích pokusů o zažehnutí meče.

Trixie udělala na učitele Starfordské akademie dojem, Chloe proto dostane pozvánku na večírek pro rodiče dětí navštěvujících školu. S Danielem se dohodnou na zvážení Trixiina přestupu. Další podezřelá prohlásí, že s vraždou nemá nic společného, ale vysvětlí jim, o jak snobskou a falešnou společnost jde, čímž je odkáže na školní večírek.

Chloe se tedy na večírek vydá, a protože se Maze snaží odčinit svůj předchozí nezájem, vydává se tam za Chloeinu partnerku. Spolu se rozhodnou najít vraha.

Amenadiel na Lucifera trochu žárlí, a tak se snaží meč probudit sám, což se mu samozřejmě nedaří. S Luciferem se tedy trochu pohádají, přičemž Lucifer nadnese, že se jejich matka chová velmi zvláště.

Maze po párty rozšířila drb o tom, jak Chloe dnes plánuje polapit vraha díky vzorku DNA, který se nachází v jejich autě. Mělo to zafungovat jednoduše jako past, to by se do toho ale nesměl zamotat Lucifer. Ten na parkovišti před místem konání večírku narazil na učitelku zvládání emocí, jak se snaží dostat do Chloeina auta. Lucifer se z ní snaží vymámit pomoc ohledně svých emocí, takže jí nevěnuje moc pozornosti. Ta využije situace a drobnou lstí Lucifera dožene k tomu, aby jí otevřel Chloeino auto. Chloe dorazí k autu moc pozdě, učitelka už v autě nalezla zbraň a nyní ohrožuje jak Lucifera, tak Chloe.

Po pár výstřelech do vzduchu se na parkovišti objeví skoro všichni hosté. Chloe z učitelky dostane motiv - biologický otec jejího syna je jeden z učitelů, mrtvá o tom věděla a vyhrožovala jí odhalením této informace. Učitelka v slzách sklání zbraň a vysvětluje, že emoce se nedají ovládnout, to naštve Lucifera. K úplnému zatčení učitelky přispěje ale Mazin útok na ni.

Chloe si promluví s Trixie a dokonce jí navrhne, jestli by chtěla na Starfordskou akademii přestoupit, ta však odmítne.

Lucifer jde znovu za Lindou a uzná, že měla pravdu, když mu tvrdila, jak se emoce nedají ovládat. Také se Lindě svěří, že až se dostane s matkou a Amenadielem do nebe, plánuje je tam nechat a zmizet, doufajíc, že Bůh a Charlotte se vzájemně pozabíjejí jako trest za to, co mu provedli. Linda mu poradí - potlačování citů ke Chloe a bolest ze zrady jeho rodičů, by mohlo být klíčem k zažehnutí meče.

Ten se o to tedy za přítomnosti Amenadiela a Charlote pokusí. Připustí si všechnu bolest a meč opravdu vzplane. Bohužel ale jen na krátký moment, což Charlotte vytočí. Začne na Lucifera, který se klepe v slzách, tlačit ještě mnohem více a zastaví ji až Amenadiel. Podle Lucifera meč musí být rozbitý a s Amenadielem se shodnou, že potřebují jen trochu času na jeho opravu. Charlotte zničeně odejde a my se konečně dozvídáme, proč na Lucifera tolik tlačila - je fatálně zraněná a nezbývá jí už moc času.

HUDBA V EPIZODĚ

Who Are You? (Spring King)

Chloe se svěřuje Maze, ta má ale sluchátka.

Love Is Mystical (Cold War Kids)

Lucifer si v Luxu čte dětskou knížku.

Cowboy (Leopold and His Fiction)

Lucifer bere Trixie na Starfordskou Akademii.

Big Scary (Double Darkness)

Amenadiel se snaží zažehnout andělské ostří.
Hlavní postavy
Vedlejší postavy
Režie
Scénář
Kamera

INFORMACE K EPIZODĚ

 • Český název
 • Původní název
 • Číslování
 • Premiéra
 • Rok natočení
 • Délka epizody
 • Sledovanost premiéry
 • Odkaz na IMDb
 • Deceptive Little Parasite (neoficiální název)
 • Deceptive Little Parasite
 • 2. série, 15. epizoda (celkově 28. díl)
 • 7. května 2017
 • 2017
 • 43 minut
 • 3 250 000 diváků (0,90 rating ve skupině 18-49)
 • www.imdb.com/title/tt6208168/

NAVIGACE

TOOL BOX

AUTOŘI PROFILU

La.Volpe
Katusloveyou