plakát seriálu

Luck

(Luck)

Epizoda 1×05 – Ace Forces Escalante to Swap Jockeys (Episode 5)
100 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Esův kůň poprvé běží. Eso si vyžádá nejzkušenějšího žokeje, tím ale odsune Leona, který měl jet původně. Marcus má potíže s dýcháním. Je to tak vážné, že musí k doktorovi. Ronnie řekne Joeymu, že si našel nového agenta.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Escalante na papír napíše, že poběží kůň Guse a Esa. Neřekne jim o tom a navíc do sedla dosadí Leona, který pro Esa znamená jasnou prohru. Gus Escalantovi volá a ten mu řekne, že jejich kůň je tam napsaný jen na oko a že na devadesát procent nepoběží. Eso řekne, že někteří lidé lžou stejně snadno, jako dýchají.

Do motelu za Jerrym a Marcusem přijde Kagle. Přišel o svou práci strážného, protože se provalilo, že půjčuje peníze. Marcus mu odmítne půjčit, ale Jerry mu něco dá. Kagle se mu přizná, že si myslí, že právě Marcus ho prásknul, Jerry to ale odmítá.

Eso a Gus navštíví Escalanteho osobně. Po ostré slovní přestřelce, kdy Escalante na Esa zaútočí, proč s ním vůbec mluví, když koně vlastní Gus, mu Eso dá ultimátum - pokud jejich kůň poběží, požaduje, aby Escalante vyměnil žokeje. Escalante je po rozhovoru naštvaný a odpálkuje i veterinářku Jo.

Marcus má opět velké potíže s dýcháním, musí k doktorovi. Marcus se mu svěří, že si myslí, že brzy umře. Doktor mu to ale vyvrátí, řekne mu, že jeho stav není způsoben jeho problémy se srdcem, ale pouze stresem. Zeptá se ho, jestli si má s kým promluvit. Marcus odpoví, že s jeho koněm, a doktor řekne, že to není špatné.

Escalante dá Esovi seznam pěti nejlepších žokejů. Eso chce, aby někdo z nich jel na jejich koni. Escalante řekne Joeymu, že Leon závod nepojede, ale slíbí mu, že příští týden Leon pojede na tom "loserovi", kterého si zpátky koupila čtveřice sázkařů.

Marcus řekne Jerrymu, že si myslí, že (on - Marcus) je gay, protože se o Jerryho pořád bojí. Jerry mu řekne, že se celý život staral jen o sebe, proto není zvyklý na to, že má kolem sebe opravdové přátele, že rozhodně není gay.

Joey řekne Leonovi, že v závodě nepojede. Leon je zničený a naštvaně odchází. Ronnie se s Joeym pohádá a řekne mu, že má nového agenta.

Eso dá Claire šek na 367 tisíc dolarů, mnohem více, než požadovala. Claire s ním jde sledovat závod jeho koně, v sedle sedí jeden z top žokejů. Esův kůň se drží uprostřed, ovšem během závodu upadne jednomu koni podkova a trefí Esova do nohy. Ten krvácí, ale nepřestává běžet a nakonec závod vyhraje. Jo jim řekne, že nebude vědět, zda je v pořádku, dokud mu neudělají RTG a ultrazvuk. Eso s ním zůstane přes noc ve stájích.

Hlavní postavy
Chester Bernstein
Gus Demitriou
Turo Escalante
Ronnie Jenkins
Lonnie
Joey Rathburn
Leon Micheaux
Vedlejší postavy
Dr. Khan
Claire Lachay
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevAce Forces Escalante to Swap Jockeys (neoficiální název)
Původní názevEpisode 5
Rok natočení2012
Premiéra26. února 2012
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka46 minut
Sledovanost premiéry500 000 diváků
Autoři profilu epizody