plakát seriálu

Made in Jersey

(Made in Jersey)

Názory uživatelů

Mix: The Nanny/Working Girl/Fairly Legal/Legally Blonde

Hodnoceno po pilotu/může obsahovat spoilery.
Už to, že CBS dala MIJ na pátek napovídá, že se jedná jen o další právnickou show; připadá mi to, jakoby CBS splácala dohromady „Chůvu k pohledání“, film z ’80 „Pracující dívka“ a „Fairly Legal“, aby z toho vzniklo MIJ, ovšem moc se jim to nepovedlo. Místy mi to připomínalo i film „Pravá blonkdýnka“ (který se mi ovšem líbil) – díky svému vzdělání-z-ulice Martina z Jersey například odhalí, proč kleště v jednom případu nemohou být vražednou zbraní nebo k vyřešení případu využije své znalosti o kadeřnictví (nevyřešila tak Reese Witherspoon's Elle Woods nějaký svůj případ?? Určitě by mohla!). Oslní tak svého šéfa, ale určitě ne své manhattanské kolegy z Harvardu a Yaleu. Seriál bych rozhodně nenazval odpadem, to vůbec, ale třeba takový Žralok je o několik tříd lepší ;)

50 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Made in Jersey

Už po traileru jsem si říkala, že seriál bude jednosezónní oddychovka. Tak mě ani moc nepřekvapilo, že ho tak brzy zrušili. Seriál nemá moc, co by mohl nabídnout. Hlavní hrdinka je mi strašně nesympatická, protivně soucitná, všechno zná, všude byla a pro svoje znalosti z ulice je zřejmě i nepostradatelná. Až se divím, že bez ní ta právnická firma mohla vůbec fungovat, když ostatní právníci jsou jenom panáci v obleku bez použitelného mozku. Martina nevypadá ani jako smolař s dysfunkční rodinou a špatným zázemím, kterému by divák mohl fandit. Kupodivu i když je ta "socka" z Jersey, tak se k ní tak v kanceláři nikdo nechová. Chybí tu nějaký záporák, který by jí házel klacky pod nohy, protože takhle jí všechno vychází.

Během sledování jsem si říkala, co mi to jenom připomíná. A ono je to Working girl říznuté Legally blonde s hrdinkou, která má vlasy jako Fran Fine. Ani mi není moc jasné, kam seriál chtěli tvůrci směřovat, když Martina hned v prvním dílu jako úplný nováček ve firmě vede klíčový výslech svědka. Žádné překvapení se nekonalo, Martina je skálopevně přesvědčená o nevině svých klientek a každičký detail jenom dokazuje, že má pravdu. Chápu, že se má jednat o emoce vyvolávající seriál, ale chudá vysokoškolačka obviněná z vraždy, která se musí starat o svou nevyléčitelně nemocnou matku a nezletilou sestru, či v dětství zneužívaná schizofrenička obviněná z vraždy, už je vážně trochu moc. A když Martina urputně nebojuje za jejich nevinu, tak učí vysokoškolačky používat hřeben:-)

Pak je tu její rodina, která má pravděpodobně desítky, ne-li stovky členů. Navíc všechny její ženské členky musí mít co nejtěsnější oblečení, ze kterého vypadávají prsa, a co nejvíc blýskavých cinkrlátek, aby se dodržely stereotypy o pouličním odpadu, ze kterého Martina pochází. K tomu jsou ještě neskutečně hlasití a tak nějak cáklí, zřejmě představa scénáristů o velké milující rodině žijící v chudých poměrech.

Hlavní hrdinka mi byla absolutně nesympatická od chvíle, kdy si začala stříhat krajku z podprsenky a pak už nenastal ani jeden moment, kdy by mi ta postava byla alespoň trochu sympatická, nic už to nedokázalo vylepšit. Nepomohly tomu ani případy, ani její rodina a ani spolupracovníci. Můžu jenom konstatovat, že Made in Jersey není nic pro mě.

30 %
71 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
57 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Every underdog has her day.

Made in Jersey je příjemná oddychovka. Opravdu, nic jiného od tohoto seriálu nečekejte.

Po shlédnutí traileru jsem osobně byla nadšená. Takový mix Fairly Legal a Legally Blonde. Příjemná a roztomilá hlavní hrdinka a barevný, pozitivně laděný příběh, který je k uvolnění jako dělaný. Docela mě překvapilo, že to nikdo neviděl stejně. Americká média ještě před premiérou seriál odsuzovala a posílala do záhuby. No a ukázalo se, že diváci byli ovlivnění. Premiéra měla bídnou sledovanost a druhá epizoda si vedla ještě hůře, CBS tedy seriál po pouhých dvou týdnech zrušila.

O co jde? Rozhodně nečekejte žádnou Ally McBeal nebo podobně úspěšnou/kvalitní (o tom by se dalo hádat) právnickou show. Hrdinka je buranka, která ale má něco v hlavě, pracuje u luxusní firmy, kam se nehodí chováním ani oblékáním, a je drzá až za ušima a nebojí se říct svůj názor, i kdyby měla jít proti všem svým kolegům. Jo, a taky se spřátelí s ředitelem firmy.. já vím, velmi reálné story.

Janet Montgomery nebyla taková, jakou jsem ji po traileru čekala. Docela mi i lezla na nervy, hlavně ten její "dawg" přízvuk. Brr... Ostatní obsazenstvo bylo velmi suché. V podstatě to byla show o Martině, ostatní se objevovali, jen aby se neřeklo. Nikdo neměl výraznější dialog, natož dějovou linku.

Případy se rozhodně nedají charakterizovat jako originální. Vše už jsme viděli tisíckrát předtím. Dokonce tu ani nebylo pochyb, že obžalovaní, tedy obžalované, v obou prvních dílech byly klientkami ženy, byly nevinné. Šlo jen o to najít způsob, jak to dokázat. Případy byly nakonec vyřešeny úplně jednoduchou zápletkou, připadalo mi, že scénáristé neměli už žádný čas a museli prostě najít způsob, jak případ vyřešit během dvou minut.

Přes to všechno bych u Made in Jersey vydržela celou sezónu. I kdyby nic jiného, tak mě ve druhé epizodě nalákali dvě známé a oblíbené tváře - Kristoffer Polaha, kterého jsem si oblíbila v LuX, a Enver Gjokaj, kterého mám ráda od dob Dollhouse. Škoda, tito dva mi mohli přinést rok plný pěkného podívání. Snad někdy příště.

Made in Jersey pravděpodobně většinu diváků odradí tím, že má pouhé dvě epizody. Pokud ale potřebujete zabít hoďku a půl a chcete, aby ten čas rychle a příjemně plynul, Martinu a spol. určitě zkuste.

50 %
60 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
80 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Nemastné, neslané

Ze začátku hodně nemastné, neslané. Jako by vzali z každého právnického seriálu něco, smíchali to dohromady a čekali, co z toho vypadne. Obzvlášť jsem v tom viděla mírnou napodobeninu Fairly Legal a kapku Drop Dead Divy, a to v tom, že hlavní představitelka je hrozně soucitná a využije svoje zkušenosti a chytrou mysl, aby přišla na neobvyklé řešení, na které normální právník nepřijde. A nejvíc mi vadí asi to, že za celých těch osm dílů Martina neprohrála ani jeden případ.

Ve výsledku to není zase tak špatné. Představitelka Martiny je celkem sympatická a hezká (i když bych jí s radostí spálila celý šatník), Polaha je výjimečně snesitelný a Gjokaj je k sežrání, jako ostatně všude. Dost mi ale vadila Martinina rodina, scény s nimi mi přišly jen jako zbytečné vyplňování místa.
Seriál zkrátka nepřináší vůbec nic nového. S přibývajícími díly se to postupně zlepšovalo, možná by se seriál i pěkně rozjel, ale bohužel neměl příležitost.

50 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Mixed feelings

Keď som Made in Jersey začala pozerať nevedela som čo čakať. Čakala som najhoršie,ale dostala som niečo medzi tým a niečim priemerným. Seriál sa javí ako mix viacerých právnických seriálov, a pritom si hľadá vlastnú cestu. No môže sa zdať ako by ju nevedel nájsť, a to je práve to čo mu uškodilo.

Jednotlivé prípady neboli nijak originálne, k ich vyriešeniu stačila Martina zanietenosť a potreba pomôcť a vyriešiť prípad za každú cenu a využiť pri tom neobvyklé metódy. Kvalita seriálu počas ôsmich častí kolísala, jednotlivé časti nepriniesli nič nového a nevideného. Priestoru na zlepšenie tu bolo, no žiaľ ho seriál nestihol využiť.

Martina ako postava nebola zlá, no ničím nevynikala. nebolo tu nič prečo by si ju človek obľúbil a držal jej palce. Žiaľ ostatné postavy sa v seriály strácali a nepôsobili nijak výrazne. Sem tam sa tam mihli ale väčšina pozornosti bola venovaná Martine a jej snahe všetko vyriešiť. A potom aj jej rodine, ktorá mi prišla úplne zbytočná a seriál by si bez nej viedol určite lepšie.

Made in Jersey nie je zas ničím strašným a niečím čo treba hneď odsúdiť. No na druhej strane ani neponúkne nič nového a prevratného. Na vyplnenie voľného času ale ideálny.

50 %
40 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
60 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Smůlička....

BOže ona byla tak skvěle praštěná a viděla jsem v tom, jako milovnice Pravé Blondýnky, takový potenciál. Strašně jsem se těšila na další díly a oni mi to zruší. Doufala jsem, že uvidím víc. Chtěla jsem vidět víc. Škoda.

70 %
25 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
25 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé