plakát seriálu

Maeul: Achiaraui bimil

(Maeul: Achiaraui bimil)

Názory uživatelů

Maeul: Achiaraui Bimil

Achiara je vesnice, kde žijí samí podivní či trochu šáblí obyvatelé. Docela se divím, že se zde neodehrál žádný zločin už dříve. Směsice tajnůstkářských individuí potřebovala jen pověstné škrtnutí zápalkou a bylo vymalováno. Tím spouštěcí mechanismem bylo objevení mrtvoly novou učitelkou angličtiny.

Upřímně moc nemusím přesně tenhle typ ukuňkaných hrdinek, ale paní učitelka sem tam dokázala předvést i něco více než jen uhýbání očima a tiché mumlání. To nadšený policista a jeho přímý nadřízený byli příjemným zpestřením v záplavě jinak dost protivných osob. Protože je to již docela dlouho, co se mi v doramě sešlo takové množství otravných postav, kterým jsem přál dlouhotrvající utrpení a nekonečná muka – od spratkoidní oblíbenkyně mrtvé učitelky, přes celou její rodinu až po nevšímavé přesto všetečné obyvatele vesnice (nudící se lékárnici, transvestitu s foťákem, úzkostlivou majitelku restaurace s vyděračskou dcerou, gamblerského učitele výtvarky). Kromě postav pokulhával seriál i v příběhu. Po objevení mrtvé se zápletka točila v kruhu a nikam se dějově neposunovala. A i když se díl co díl odhalí nějaká ta nová informace, vyšetřování vraždy to nijak neovlivní. Kolem 10. epizody se vyšetřování začíná konečně trochu více rozbíhat (přibyde i mrtvých), ale dle mého názor je to až k uzoufání pozdě. Mini spoiler: Ke konci se příbuzenské vztahy tak promíchaly, že to vypadalo, že všichni ve vesnici jsou nějak pokrevně spřízněni. Jediné, čemu jsem výslovně tleskal, byla mizivá romantická linka, která by tam vážně neseděla.

U hodnocení jsem byl vážně na vážkách. Ale jelikož nezajímavé momenty převážily ty zajímavější, tak dávám nižší hodnocení. Tajemství vesnice sice bylo opravdu odsouzeníhodné a hnusné, ale i lidi byli tak pokroucení, že jim nešlo moc fandit. Takže dnes to bude jen 30%.

30 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk