Plakát

Manhunt

Seriál se odehrává v roce 1942 v nacisty okupované Francii. Idealistická mladá univerzitní studentka (s kódovým označením Nina) se přihlásí jako dobrovolnice do řad francouzského odporu. Zúčastňuje se jako zapisovatelka všech jejich setkání v Paříži, zaznamenává detaily, a bezděčně... [více]

1970 | Velká Británie | 60 minut | ITV | Drama / Válečný | 0 epizod | status: ukončeno v roce 1970

Manhunt – O čem to je

Seriál se odehrává v roce 1942 v nacisty okupované Francii. Idealistická mladá univerzitní studentka (s kódovým označením Nina) se přihlásí jako dobrovolnice do řad francouzského odporu. Zúčastňuje se jako zapisovatelka všech jejich setkání v Paříži, zaznamenává detaily, a bezděčně ukládá informace o všech buňkách odporu ve Francii.

Při německém náletu jsou zabiti čelní představitelé odporu. Naživu zůstane pouze Nina, která má díky své činnosti všechny informace o odporu. Ve Francii narozený britský agent Vincent je pověřen úkolem dopravit Ninu do Anglie. Pokud by však měla padnout do zajetí, má přímý rozkaz ji zabít. Na cestě narazí na důstojníka RAF jménem Jimmy Briggs, který byl sestřelen nad Francií. Tvrdí, že má rozkazy přímo z Londýna, aby převedl do Anglie Vincenta spolu s Ninou. Všichni tři pak cestují společně, ale musejí se skrývat před masivním německým pátráním.

Situace se navíc zkomplikuje tím, že je tu reálná možnost, že buď Nina nebo Jimmy je dvojitý agent...

Squadron Leader Jimmy Briggs
Info box
Stanice

ITV

Délka

60 minut

Žánr

Drama
Válečný

Země původu

Velká Británie

Roky vysílání

1970

První vysílání

2. ledna 1970

Ukončení seriálu

26. června 1970

Odkazy

IMDb.com
TV.com
Wikipedia (anglická)