plakát seriálu

Martial Law - Stav ohrožení

(Martial Law)

Epizoda 1×06 – Extreme Measures
100 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Když zavraždí okresní prokurátorku Carol Schottaovou, čínský policajt Sammo Law a jeho kolegové musí odhalit identitu právníka, podezřelého z nezákonné činnosti. Kdo z obhájců najímá zločinecký gang, aby kradl důkazy obžaloby z úřadu státního zástupce?

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

V bytě okresní prokurátorky Carol Schottaové rabují maskovaní zloději Kevin Seidel, Mica Pearsová a Charlie Rogrod. Musí ukrást soudní spisy, aby je prokurátorka nemohla použít.

Přichází státní zástupkyně, zjistí přítomnost zlodějů ve svém bytě, ale nechá je na pokoji a nepozorovaně zavolá policii. Na místo činu přichází Louis Malone se Sammovou asistentkou Grace. Zloději se už zmocnili obalu se spisy, ale ještě hledají magnetofonovou pásku.
Louis vytáhne zbraň a překvapí je, Kevin však střílí a smrtelně zasáhne prokurátorku Schottaovou. Následně Kevin Louise omráčí. Při útěku po lanech spuštěných oknem zloději ztratí jeden z ukradených spisů.

Sammo a Dana vyslýchají Melanii Georgeovou, asistentku zavražděné prokurátorky Schottaové. Louis vypátrá původ horolezeckých lan a navštíví fitnes centrum v Los Angeles, vybavené stěnou na výuku lezení. V tělocvičně pracují i bývalí milenci Mica a Kevin.
Sammo vypátrá dalšího ze zlodějů, Charlieho. Přemůže ho, ale Charlie odmítá spolupracovat s policií a chce zavolat svému právníkovi Franku Murdochovi. Murdoch je slizký advokát, který neváhá překročit zákon. Instruuje Kevina, aby se vloupal na policejní stanici a ukradl horolezecké lano, které by ho mohlo usvědčit z vykradení prokurátorčina bytu a její vraždy.

Podaří se Sammovi dokázat, že Murdoch pravidelně najímal mladé sportovce, aby kradli důležité důkazy obžaloby z úřadu prokurátora?

Hlavní postavy
Chen Pei Pei
detektiv Louis Malone
kapitán Benjamin Winship
Vedlejší postavy
Det. Dana Dickson
Handcuffed drunk
Melanie George
Security Guard
Mick Jensen
Frank Murdoch
Carol Schott
Harry Foster
Mica Pearce
Bob McCabe
Kevin Seidel
Režie
Scénář
Hudba
Informace k epizoděIMDb
Český názevExtreme Measures (neoficiální název)
Původní názevExtreme Measures
Rok natočení1998
Premiéra31. října 1998
Česká premiéra20. února 2013
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka45 minut
Autoři profilu epizody