plakát seriálu

Martial Law - Stav ohrožení

(Martial Law)

Epizoda 1×08 – Take Out
100 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Sammo Law uplatní nejen své bojové, ale i kulinářské umění, když se rozhodne pomoci svému dávnému příteli a majiteli čínské restaurace Wu Fengovi. Ohrožuje ho a vydírá bohatý velkopodnikatel, majitel sítě rychlého občerstvení Babbott, který chce od něho koupit rodinný podnik.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Stříbrný rybník je název rodinné čínské restaurace Wu Fenga, kde se Sammo Law učí vařit ve stylu Benihana. Hostům, mezi kterými je i Grace, servíruje jídlo "chu shao chung", připravené z vepřových vnitřností. Grace zpočátku jen nedůvěřivě hledí do talíře, a potom raději odejde bez ochutnání.

Jeden z nejoddanějších zaměstnanců restaurace Timothy Chang přistihne poslíčka Franka Haneya při pokusu okořenit jídlo neznámou látkou. Timothy přemůže Haneya, ale ten uteče. Strhne se bitka mezi poslíčky, Sammem a Vanessou Fengovou, dcerou majitele Wu Fenga.
Sammo nejde u Haneya skleněnou ampulku s bílým práškem. Wu dostane srdeční záchvat a omdlí. Musí ho odvést do nemocnice. Sammo ho informuje, že Haney se pokusil otrávit jeho jídla arzénem. Wu tuší, že za útokem stojí bohatý majitel řetězce restaurací rychlého občerstvení s kuřecím masem Nathan Babbott. Chce se Wuovi pomstít za to, že mu před šesti měsíci odmítl předat svou restauraci Stříbrný rybník. Nabbott však obvinění odmítá a tvrdí, že Haneya nenajal.

Sammo dostane svou první americkou výplatu a zkoumá, jaký účet v bance si má otevřít...

Hlavní postavy
Chen Pei Pei
detektiv Louis Malone
kapitán Benjamin Winship
Vedlejší postavy
Handcuffed drunk
Inspector Hotchkiss
Timothy Chang
Thornton Kale
George Young
Waiter
Vanessa Feng
Nathan Babbott
Režie
Scénář
Hudba
Informace k epizoděIMDb
Český názevTake Out (neoficiální název)
Původní názevTake Out
Rok natočení1998
Premiéra14. listopadu 1998
Česká premiéra22. února 2013
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka45 minut
Autoři profilu epizody